دکوراسیون مناسب مبتلایان به ام اس

3
۰
(۰)
اتاق خواب
اتاق خواب

اتاق خواب

«طوری اتاق خواب را چیدمان کنید که برای رسیدن به تخت خواب مسیر مستقیم در اختیار داشته باشید.» تخت باید نزدیکترین موقعیت نسبت به در را داشته باشد و چیزی در مسیرش نباشد. بسته به شدت بیماری شاید بخواهید از تجهیزاتی مثل میله تعادل و دسته ها و دستگیره هایی برای ایستادن استفاده کنید.

یک بار برای همیشه کمد و کشوهای اتاق خواب را بیرون بریزید و به شیوه مناسب آن ها را ساماندهی کنید. سعی کنید با ابزار های سامان دهی مثل سبدها، چوب لباسی های متعدد، تقسیم کننده ها طوری وسایل کمدها و کشوها را بچینید که دسترسی به سریعترین حالت ممکن انجام شود و فرد مجبور نباشد برای برداشتن وسیله ای چیز سنگینی را جابه جا کند. همچنین وسایلی که بیشتر استفاده می شوند را در دسترس بگذارید. اگر ریل کشوها نیاز به روغن کاری و تعمیر دارند تا با فشار کمتری باز شوند حتما این کارها را انجام دهید.

حمام

حمام

حمام

همیشه به امنیت مضاعف در حمام توجه خاص داشته باشید. توجه کنید که نصب میله به فرد کمک می کند که راحت تر بایستد و تعادل خود را هنگام دوش گرفتن حفظ کند. حتی اگر بیماری شدید نیست باز هم احتیاط در حمام را دست کم نگیرید، چرا که ضعف جسمانی و مشکل تعادل ممکن است هر لحظه اتفاق بیفتد. اگر از وان استفاده نمی کنید، بهتر است یک نیمکت یا سکو تعبیه شود. ارتفاع نیمکت یا سکو نباید انقدر کوتاه باشد که برای برخاستن از آن با دشواری روبرو شوید. استفاده از دوش دستی هم به حفظ تعادل کمک می کند.

آشپزخانه

آشپزخانه

آشپزخانه

توصیه ماتوسکا برای آشپزخانه چیست؟ کاسه بشقاب ها، فنجان ها و ظروفی را که هر روز استفاده می کنید، داخل کابینت نگذارید، بلکه روی قفسه ای قرار دهید که به راحتی قابل دسترسی هستند و احتیاج به بالا رفتن یا خم شدن ندارند. اقلامی را که ماه یا حتی کمتر استفاده می کنید، در کابینت های بالا یا پایین قرار دهید. هنگام کار در آشپزخانه از چرخ دستی استفاده کنید تا لازم نباشد اقلام را در دستان تان نگه دارید. چهارپایه هم از جمله وسایل کاربردی در آشپزخانه است که می توانید هنگام درست کردن غذا روی آن بنشینید. از لوازم برقی مانند هم زن و چرخ گوشت استفاده کنید تا سریع تر و راحت تر غذا را آماده کنید.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن

در دکوراسیون مناسب مبتلایان بهام اسصندلی ها و مبل های دسته دار از این جهت که می توانید به راحتی بلند شوید و بنشینید مناسب هستند. همچنین از کوسن استفاده کنید تا مجبور نباشید زیاد خم و راست شوید. یک میز عسلی کنار خودتان بگذارید تا تلفن، کنترل تلویزیون و دیگر ریموت ها را در دسترس خود داشته باشید.

انباری و پارکینگ

اگر حتی یک یا دو پله در ورودی محیط انباری و پارکینگ وجود دارد، کنارش نرده بگذارید. در پارکینگ و ورودی را به به درباز کن الکتریکی مجهز کنید. کف پارکینگ، انباری و حیاط را تمیز و خشک نگه دارید تا از سر خوردن جلوگیری شود.

اتاق پذیرایی و دفتر کار

اتاق پذیرایی و دفتر کار

برای این که کارهای روزانه تان راحت تر شود از تجهیزاتی استفاده کنید که خم شدن را به حداقل برساند. به عنوان مثال برای نظافت دسته جاروبرقی را تا حد ممکن بلند کنید و از تی ها و جاروهای دسته بلند استفاده کنید. تحقیقات سال ۲۰۱۳ نشان داد که خطر سقوط افراد مبتلا به بیماری ام اس هنگام راه رفتن، چرخیدن و حرکت در میان موقعیت های مختلف بیشتر است.

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.