دکوراسیون قفسه و شلف و نظم بخشیدن به آنها

24
۰
(۰)

قفسه ها و شلف ها در واقع وسایل بسیار ساده ای هستند که کاربردهای زیادی دارند و یکی از کاربردی ترین وسایل در دکوراسیون هستند. با استفاده از قفسه ها می توان فضای ذخیره سازی خانه را افزایش داد ما در اینجا چند ایده برای دکوراسیون قفسه و شلف آورده ایم برای آنکه آنها را کمی از سادگی دور کنید و به آنها جلوه ببخشید. این روش‌ها به زیباسازی قفسه‌ ها کمک می‌کنند. با ما همراه شوید.

دکوراسیون قفسه و شلف

کلکسیون های زیبای خودتان را جلوی چشم بگذارید

فرقی نمی کند که چه کلکسیونی را جمع می کنید به شما پیشنهاد می کنیم که این کلکسیون زیبا را جایی در قفسه و شلف های تعبیه شده در خانه تان قرار دهید تا همه ببیننند. این نکته را مد نظر قرار دهید که هر کلکسیونی که جمع می کنید برای شما با ارزش است و البته قابل احترام! جالب اینجاست که هر چه که شکل کلکسیون به خود بگیرد چشم نوازتر و دیدنی تر خواهد شد. اندازه های مختف آنها، اشکال و رنگ های متفاوتشان در کنار یکدیگر بسیار جذاب است و مجموعه ای فوق العاده را پدید می آورند. وسایل ارزشمندتان را جمع کنید و از آنها کلکسیونی زیبا بسازید و جلوه ای به قفسه خود ببخشید.

دکوراسیون قفسه و شلف

آنچه که نمایشی از احساسات شماست را در قفسه ها قرار دهید

آنچه که شما دوست دارید و به شما حس خوبی می دهد را حتما در قفسه ها قرار دهید. کاردستی های بچه ها، کتاب ها، صفحات تزئینی، کارت های بیسبال با مجموعه های بومرنگ می توانند در قفسه ها قرار بگیرند. توجه داشته باشید که خانه شما باید با سلایقتان همخوانی داشته باشد. حتی می توانید سوغاتی ها و وسایلی که هنگام سفر با خود به خانه آوردید را درون قفسه ها قرار دهید.

دکوراسیون قفسه و شلف

رنگ ها را گروه بندی کنید

وسایل درون قفسه ها را به گونه ای قرار دهید که در دسته های به خصوصی از نظر رنگ، شکل و طرح قرار بگیرند. دقت داشته باشید که چند وسیله که در یک گروه قرار بگیرند دسته ای بزرگ و قابل توجه ایجاد می کنند. با این کار جلوه ای ویژه به وسایل خود و قفسه تان می بخشید. دسته بندی اقلامی با رنگ روشن در کنار هم و قرار دان آنها در قفسه ای با رنگ تیره فوق العاده جذاب به نظر می رسد. با این کار تأکید و درخشش تضاد رنگ ها را بیشتر جلوه می دهید تا زمانی که هر یک از آنها به تنهایی چیده شوند.

دکوراسیون قفسه و شلف

از وسایل بزرگ و حجیم در چیدمان قفسه ها استفاده کنید

چیدن وسایل زیاد آن هم در ابعاد کوچک نه تنها خاص و ویژه نیست بلکه تنها گرد و غبار را بیشتر می کند. به جای این کار از وسایلی با ابعاد بزرگ استفاده کنید. اگر ارتفاع قفسه ها اجازه می دهد از گلدان های بلند در دکوراسیون قفسه و شلف استفاده کنید و درون آنها گل های بزرگ قرار دهید. توپ های بزرگ ساخته شده از طناب های پیچ خورده، کوزه های بزرگ و زیبا و همچنین کتاب های قطور می توانند این کار را به خوبی انجام دهند. چنانچه وسایل دکوراتیو شما کوچکند می توانید تمام آنها را در یک ظرف بزرگ قرار دهید تا جلوه ای به آنها ببخشید مثلا گوی های کوچکتان را در ظرف دکوراتیو بزرگ بریزید و درون قفسه قرار دهید.

دکوراسیون قفسه و شلف

تقارن را فراموش کنید و کمی متفاوت عمل کنید

به جای آنکه همه چیز را آیینه هم قرار دهید و تقارن را به طور کامل رعایت کنید کمی از مرکز خارج شوید و وسایل را بی نظم تر بچینید. به جای استفاده از وسایل با تعداد زوجاعداد فرد را امتحان کنید. اگر شما از یک وسیله دو عدد دارید به جای استفاده از چیدمان متقارن آنها را به شکل اریب بچینید.

دکوراسیون قفسه و شلف

ارتفاع قفسه ها را تغییر دهید

اگر طبقه های قفسه شما قابلیت جا به جایی دارند حتما تقارن آنها را بر هم بزنید و در برخی از قسمت ها ارتفاع بیشتری ایجاد کنید. با این کار شما می توانید از وسایل بلندتری بهره ببرید و این قانون به خط بودن را بشکنید.

دکوراسیون قفسه و شلف

کتاب ها را روی هم قرار دهید نه در کنار هم

یکی از راهکارهای مهم برای آنکه جلوه و تغییرات فضا را بیشتر کنید این است که کمی متفاوت عمل کنید. مثلا می توانید ارتفاع برخی از وسایل را در قفسه ها زیاد و تمرکز را معطوف به آنها کنید. این کار را می توانید به وسیله چیدن کتاب ها روی هم انجام دهید.

دکوراسیون قفسه و شلف

کمی درخشش چاشنی قفسه ها کنید

شیشه ها، کریستال ها و نقره ها اشیایی هستند که می توانند به معنای واقعی درخشش را به قفسه مورد نظر شما بیفزایند. پس زمینه و یا کفه آیینه ای می تواند جلوه بصری وسایلی که در قفسه قرار می گیرند را بیشتر کند. به جای آنکه ظروف نقره خود را در کابینت ها پنهان کنید آنها را بیرون آورده و در قفسه ها قرار دهید.

دکوراسیون قفسه و شلف

 لایه اضافه کنید

علاوه بر ارتفاع عمق را نیز هنگام تزئین قفسه ها در نظر بگیرید. سینی های ایستا و قطعات هنری بزرگ را به عنوان پس زمینه انتخاب کنید و لایه هایی از وسایل کوچکتر را رو به روی آنها ایجاد کنید.

دکوراسیون قفسه و شلف

قفسه ها را ساده بچینید!

در حالیکه لوازم جانبی لایه بندی شده در تنظیمات سنتی یا عجیب و غریببه نظر می رسد یک رویکرد ساده برای فضاهای معاصر و مدرن مناسب است. در چیدمان قفسه حتما به سبک و استایل خانه تان نیز توجه کنید. اگر سبک تزئینات شما به سمت مینیمالیسم متمایل است یا ظرافت و سادگی را در دکوراسیون خانه اعمال کرده اید قفسه های تزئینی شما هم باید این را منعکس کنند.

دکوراسیون قفسه و شلف

کتاب ها را متناسب با رنگ بچینید

اگر شما مجموعه ای بزرگ از کتاب ها را در اختیار دارید حتما آنها را مطابق الگوی رنگی کنار هم بچینید به عنوان مثال چیزی شبیه به رنگین کمان خلق کنید.

 

همانطور که ملاحظه کردید استفاده درست از ایده های دکوراتیو در قفسه ها می تواند جلوه بصری خانه را بیشتر کند و محیط دلنشین تری را برای شما ایجاد کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.