دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها

21
۰
(۰)
دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها
دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها

همانطور که در تصویر می بینید قفسه موجود در نشیمن خانه دارای قفسه های کوچکتر در کناره ها و یک جایگاه بزرگتر در وسط آن است. چیدن کناره ها بسیار آسان بود چون در آنها لوازم کوچک تزیینی جای داده ام. اما چیدن قفسه های مرکزی به این سادگی نبود. من چند فرمول برای این قفسه ها در نظر گرفتم که به صورت ساده برایتان بازگو می کنم.

دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها

دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها

۱#. کتاب ها + نگه دارنده کتاب + کاسه

۵ تا ۸ کتاب را انتخاب کنید. می توانید آنهایی را انتخاب کنید که رنگ جلدشان با فضای مورد نظرتان هماهنگی دارد. یا اینکه می توانید آنها را در کاغذ های رنگی یا پارچه های رنگی بپیچانید و یا اینکه آنها را از سمتی که کاغذهای کتاب پیدا هستند و رنگ خنثی دارند بگذارید که دیگر مشکلی با هماهنگی رنگ ها نداشته باشید. یک نگه دارنده کتاب دکوراتیو در کتاب ها قرار دهید. یک کاسه نیز در کنار کتاب ها قرار دهید. این کاسه می تواند چوبی، فلزی و یا بافت باشد. کاسه را با چیزهای تزیینی پرکنید. من با کلم های تزیینی آنها را پر کردم، اما شما می توانید از توپ های سرامیکی، گل و صدف نیز استفاده کنید.

۲#. کتاب های مایل + یک شی دایره مانند + یک گلدان دایره ای که بر روی یک جعبه قرار گرفته

چند کتاب را مایل به یک سمت قفسه قرار دهید (اندازه کتاب ها تقریبا بلند باشد) در کنار کتاب ها یک شی تزیینی گرد قرار دهید، مانند توپ صدفی که من قرار داده ام، در کنار شی دایره ای یک جعبه کم عمق قرار دهید و بر روی آن یک گلدان متوسط قرار دهید. به جای جعبه می توانید از چند کتاب نیز استفاده کنید.

۳#. سینی تزیینی یا یک قاب چاپی + یک شی بلند در طرف چپ + یک شی کوتاه در سمت راست

با یک سینی گرد و باریک و کم عمق شروع کنید. می توانید از یک تابلوی چاپی و یا یک آیینه نیز استفاده کنیدو لازم نیست که حتما گرد باشد. در حالت ایده آل بهتر است که قد آن بلند باشد اما می توانید مانند من تقلب کنید و چند کتاب زیر آن قرار دهید تا به قد آن اضافه شود. یک شی بلند در یک سمت قرار دهید. می توانید از یک گلدان استفاده کنید. ارتفاع شی دیگر که در طرف دیگر قرار می دهید، باید کمتر باشد. من از یک گیاه خشک شده به نام star pod استفاده کردم ( ازپودر این گیاه برای تهیه نوعی ادویه استفاده میشود)

دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها

دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها

یک قفسه دیگر نیز در سمت چپ میز مطالعه و محل کار قرار دارد. و این به محل کار مرکزیت می دهد.

دو فرمول دیگر نیز می توان از این قفسه ها و کتابخانه ها استخراج کرد.

دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها
دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها

۴#.دکوری باریک و بلند + دکوری کوچک + قاب عکس

با یک دکوری بلند و باریک مانند یک گلدان شروع کنید، یک دکوری کوچک در جلوی آن و یکی دیگر در کنار آن اضافه کنید. یک قاب عکس، یک اثر هنری چاپ شده و یا یک آیینه در کنار آن قرار دهید. در انتخاب دکوری ها بسیار مهم است که از نظر قد تنوع داشته باشند. گلدانی که من قرار داده ام از نظر ارتفاع با قاب عکس در یک سطح هستند ولی ترجیح من این بود که ۵ الی ۷ سانت باهم اختلاف قد داشتند.

۵#. دکوری بزرگ + جعبه تزیینی + اشیای کوچک و شاخص در بالای جعبه

با یک دکوری بزرگ شروع کنید. این دکوری می تواند یک مجسمه مدرن، یک مجسمه ی گچی و یا یک سر اسب باشد (تقریبا هر چیزی می توانید در این قسمت قرار دهید.) سپس در کنار آن یک دکوری افقی قرار دهید. این دکوری می تواند مانند تصویر، یک جعبه باشد و یا چند کتاب. برای روی جعبه نیز یک شی کوچک و جذاب در نظر بگیرید.

همان طور که در تصویرشماره ی پنج می بینید، شلف مرکزی طبقه ی اول قفسه ها مانند فرمول شماره ی ۱ چیده شده است.

قسمتی دیگر از فضای خانه را در تصویر ششم می بینید. در قفسه بندی ها تلویزیون و دو بلندگو قرار گرفته اند. در یکی از طبقات هم جعبه های نظم دهنده قرار دارند که بسیار کاربردی اند.

دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها

دکوراسیون قفسه ها و کتابخانه ها

۶#. کتاب + گلدان و یا یک شی دیگر به عنوان نگه دارنده کتاب + سبد وسایل بلند و عمیق

در انتهای قفسه چند عدد کتاب قرار دهید سپس از یک گلدان و یا یک وسیله تزیینی مورد علاقه تان که منحصر به فرد و معنادار است و همچنین حالت ایستایی به کتاب ها می دهد به عنوان نگه دارنده استفاده کنید. در کنار کتاب ها و نگهدارنده کتاب از یک سبد و یا نظم دهنده که ارتفاع و عمق مناسبی دارد استفاده کنید و در آن کتاب یا دستمال یا وسایل کارتان را قرار دهید. اگر وسایل موجود در یک قفسه از نظر ارتفاع متفاوت باشند جذابیت بیشتری دارد.

۷#. کتاب هایی عمودی که برعکس قرار داده شده اند + چند عدد کتاب افقی برعکس + یک شی تزیینی بر روی کتاب های افقی

فرمول ۷ یکی از ساده ترین فرمول های چیدمان قفسه هاست که من در چندجا از آن استفاده کرده ام. (در تصویر۶ در قفسه بالای تلویزیون) در این چیدمان تنها کافیست ۴ الی ۶ کتاب را به حالت ایستاده و ۱ الی ۲ کتاب را در حالت خوابیده قرار دهید و سپس یک شی کوچک تزیینی بر روی کتاب های افقی قرار دهید. در کنار کتاب ها می توانید یکی از یادگاری ها مانند کاردستی های فرزندانتان را قرار دهید. من از یک صفحه چهارخانه که کاردست دخترم است در کنار یک مجسمه گراز برنجی استفاده کرده ام.

به صورت کلی رعایت نکات زیر هنگام چیدن قفسه ها بسیار کمک کننده و کاربردی است:

  1. اعداد فرد به طور معمول بهتر عمل می کنند. اگر دقت کنید متوجه می شوید بیشتر فرمول هایی که برایتان گفتم سه تایی هستند.
  2. برای جذابیت بیشتر از بافت های مختلف ( مانند سبد بافته شده، مرجان دریایی و…) و سطوح با پرداخت های متفاوت (فلزات صیقلی و رنگ های متفاوت) استفاده کنید.
  3. از اینکه قفسه ای خالی بماند نترسید. در بعضی از قفسه های بزرگ تنها یک شی قرار دهید. مطمئن باشید که کارتان درست است.
  4. شخصیت و علاقه تان را به نمایش بگذارید. قفسه ها بهترین جا برای قرار دادن عکس ها و یادگاری هاست. آنها را از چیزهایی که خنده به لبهایتان می آورد پر کنید. می توانید قفسه ها را با کتاب پر کنید اما این کار ضروری نیست. ممکن است بگویید کتابخانه فقط جای کتاب است. اما در واقع این طور نیست. شما می توانید هر آنچه که دوست دارید داخل آنها قرار دهید. خانه شماست پس آنچه دوست دارید انجام دهید.
  5. به ارتفاع اشیایی که درون قفسه ها قرار می دهید دقت کنید.
  6. اگر نور کافی برای گیاهان در قفسه های خود ندارید از گیاهان مصنوعی استفاده کنید
  7. می توانید پشت قفسه ها برچسب بچسبانید. من از برچسب خاکی رنگ برای قفسه های نشیمن استفاده کردم.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.