دکوراسیون صورتی را چگونه در خانه اجرا کنیم؟

14
۰
(۰)

اگر شما هم به دنبال دکوراسیون صورتی هستید و تاکنون جسارت آن را نداشته اید تا از ساختار های روزمره عبور کنید و به سمت رنگ های تازه بروید این مطلب را از دست ندهید. این بار با صورتی تازه ای آشنا می شوید. رنگ Millennial Pink به همان اندازه که نامگذاری آن سخت بوده برای توضیح دادن هم رنگ سختی به حساب می آید. اما نمی شود این رنگ بی نظیر را نادیده گرفت. این رنگ یکی از بی نهایت رنگ های متنوع و مرسوم پالت رنگی صورتی است که اخیرا برای آن نامگذاری کرده اند و به نام Millennial Pink شناخته شده است در صورتیکه برای چندین دهه جزو پرطرفدارترین رنگ های خانه های مد بوده است. این رنگ جلوه بصری منحصر به فردی دارد و به عنوان رنگی سرگرم کننده، جسور و خیره کننده شناخته شده است که قدرت جذب دارد و هرکسی آن را دوست خواهد داشت البته اگر بداند که چطور از این رنگ استفاده کند. Millennial Pink در واقع طیفی از صورتی خالص است که با ترکیب سفید و طوسی ملایم تلطیف شده است. برای درک بهتر این رنگ می توانید اثری که از چکیدن شاتوت و زغال اخته بر لباس تان می ماند را در نظر بگیرید! این اثر به جا مانده دقیقا رنگ مورد بحث ماست. این رنگ برای چندین سال یکی از مشهورترین رنگ های لباس و در حدود دهه ۹۰ میلادی جزو رنگ موهای ویژه و منحصر به فرد بوده است در حالیکه در بحث معماری داخلی و چیدمان منازل رنگ بسیار پرکاربرد و پرطرفداری است که کمتر از آن صحبت شده است. شاید دلیل اینکه افراد کمی از رنگ Millennial Pink در خانه هایشان استفاده می کنند عدم شناخت نحوه ترکیب این رنگ با سایر رنگ ها و به کاربردن آن در چیدمان داخلی است. در واقع این رنگ در هر فضایی خاص بودن خودش را نشان می دهد و مناسب هر فضایی نیست اما با شناخت آن می توانید تم صورتی جذابی را به دکوراسیونتان اضافه کنید.
اینکه رنگ صورتی Millennial Pink چه ویژگی هایی دارد و دقیقا چه رنگی است ممکن است مقداری پیچیده باشد. پس بهتر است در ابتدا به ویژگی هایی که ندارد بپردازیم و بگوییم که چه رنگی نیست و آنرا از سایر رنگ های صورتی مجزا کنیم.

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

نادیده گرفتنی نیست

Millennial Pink در مقایسه با سایر رنگ های صورتی که اغلب می شناسید رنگ ملایم تری است و از نظر ترکیب بندی رنگ پیچیده تری از سایر صورتی های معمولی است. اما این لطافت باعث نشده تا وجود Millennial Pink در دکوراسیون های مختلف نادیده گرفته شود و به چشم نیاید. آنچه که مشخص است صورتی بودن این رنگ است و شما به راحتی می توانید به عنوان یک رنگ صورتی از آن استفاده کنید. با این تفاوت که یک صورتی خاص تر مهمان شما است.
یکی از بهترین راه های استفاده از رنگ صورتی ترکیب آن با سفید و رنگ های خنثی و ملایم است. رنگ صورتی در کنار رنگ مشکی در مقیاس کم هم ترکیب بسیار جذابی را به وجود می آورد. مشکی اجازه می دهد تا رنگ های ملایم به طور نامحسوس جلوه بیشتری پیدا کنند.

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

دائمی نیست

Millennial Pink جزو رنگ هایی است که محبوبیت های بازه ای دارند. این رنگ تا همیشه در صنعت مد و دکوراسیون همین اندازه پر طرفدار نمی ماند. همانطور که امروز بعد از گذشت سال ها که از آن در مد و پوشاک دهه ۹۰ استفاده می شد دوباره روی کار آمد و این بار بیشتر در دکوراسیون داخلی خودش را نشان داد. در نتیجه به آن به چشم رنگی همیشگی در صنعت مبلمان و دکوراسیون نگاه نکنید. رنگ کردن دیوار در وسعت زیاد با رنگ های خیره کننده نوعی ریسک است. مخصوصا رنگ هایی که تاکنون آنها را در وسعت زیاد از نزدیک لمس نکرده اید و برایتان تازگی دارد. اما جسور باشید! اگر دکور اتاق نشیمن یا اتاق خوابتان نیاز به یک تغییر اساسی دارد و می خواهید به کلی رنگ عوض کنید جسارت به خرج دهید و این بار دکوراسیون صورتی را امتحان کنید.

روش هایی برای دکوراسیون با تم صورتی

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

با سفید ترکیب کنید

همانطور که گفته شد رنگ Millennial Pink در ترکیب با سفید فوق العاده به نظر می رسد و برای چیدمان ترکیب این صورتی به همراه سفید بسیار مناسب است. در حالیکه رنگ سفید جلوه صورتی را بیشتر می کند و باعث می شود تا صورتی تر به نظر برسد از طرفی اگر این ترکیب نادرست استفاده شود باعث می شود تا صورتی به چشم نیاید و سرتاسر اتاق یکرنگ به نظر برسد.

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

استفاده از المان های صورتی

المان های کوچک صورتی رنگ در چیدمان منزل تأثیر بسیار زیادی دارند. می توانید رنگ صورتی را در عناصری مانند پرده ها، کوسن ها، بشقاب ها، جا شمعی های روی میز غذاخوری، گلدان های گل، تابلوهای روی دیوار و… به کار ببرید. در این صورت سعی کنید از رنگ صورتی در کنار رنگ هایی که مکمل این رنگ هستند استفاده کنید. برای مثال بشقاب هایی به رنگ صورتی روی میز در برابر رومیزی سورمه ای رنگ ترکیب چشم نوازی ایجاد می کند. همچنین می توانید در کنار رنگ های ملایمی مانند بژ، آبی آسمانی و سفید نعنایی المان های کوچک صورتی رنگ به کار ببرید. در وسعت های بزرگتر مانند کاناپه ها و رنگ دیوار نیز جلوه ویژه ای به فضا می دهد. یک کاناپه صورتی رنگ در کنار مبل هایی به رنگ سبز مغز پسته ای می تواند یکنواختی فضا را بشکند و اگر در همین چیدمان از پرده ای به رنگ صورتی ملایم و تابلوهایی با ترکیب سبز و صورتی نیز استفاده کنید چیدمان بی نظیری را به وجود می آورید.

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

صورتی های مختلف را باهم به کار ببرید

همیشه در چیدمان هایی که بر اساس یک رنگ خاص ایجاد می شوند طیف های مختلفی از آن رنگ را در نظر بگیرید. با کمی سلیقه می توانید در بین طیف های مختلف از یک رنگ هارمونی چشم نوازی ایجاد کنید. در دکوراسیونی به رنگ صورتی خودتان را محدود به یک یا دو رنگ روشن و تیره صورتی نکنید. این رنگ طیف گسترده ای از روشن تا تیره را شامل می شود. با افزودن سفید به رنگ صورتی آن را روشن و روشن تر می کنید و اگر رنگ قرمز را بیشتر کنید آن را به سمت صورتی پر رنگ و سرخابی می برید. به کار بردن چند طیف از یک رنگ باعث می شود تا رنگ ها خودشان را بیشتر نشان دهند و برجسته تر به نظر برسند.

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

حمام صورتی

معمولا در حمام ها لوله هایی که در قسمت بیرون کار می شوند و نمایان هستند را سفید می کنند تا امنیت بیشتری داشته باشند. همچنین قفسه ها و سینک های دستشویی اغلب سفید هستند. برای کلاسیک تر نشان دادن حمامتان می توانید قفسه ها را به رنگ صورتی تغییر رنگ دهید و حوله هایی در طیف رنگی صورتی در قفسه ها قرار دهید تا هارمونی ایجاد کنید. سعی کنید در فضایی مانند حمام یک رنگ را اشباع نکنید. ترکیب سفید و صورتی در کنار رنگ هلویی هارمونی زیبایی برای سرویس های بهداشتی با تم صورتی پدید می آورند.

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

اتاق صورتی کودک

بسیاری از والدین تمایل دارند به ندرت رنگ و دکوراسیون اتاق کودکشان را تغییر بدهند اما واقعیت این است که تنها برای چند سال می توانید از وسایل اتاق کودکتان به همان میزان اولیه بهره ببرید و در نهایت مجبور به ایجاد تغییراتی می شوید. پس چرا در این مدت از رنگ های سرگرم کننده که باعث می شوند فرزندتان لذت ببرد استفاده نکنید؟ رنگ صورتی برای اتاق کودکان رنگ بسیار ظریف و ملایمی است. علاوه بر آنکه چیدمانی کلاسیک به وجود می آورد به اتاق حال و هوایی رویایی نیز می دهد. صورتی از پر طرفدارترین رنگ های اتاق دختربچه ها است. می توانید از طیف های مختلف رنگ صورتی در روتختی، اسباب بازی ها، پرده اتاق، تزئینات دیواری، فرش اتاق و … استفاده کنید.

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

آشپزخانه صورتی

صورتی رنگی است که می توانید آن را دوست داشته باشید یا از آن متنفر باشید اما در هر حال صورتی رنگ لحظه هاست. ممکن است رنگ صورتی را دوست نداشته باشید اما اگر در یک اتاق نشیمن با عناصری به رنگ صورتی باشید قطعا خستگی سراغتان نمی آید و اگر در آشپزخانه ای به رنگ صورتی وقت بگذرانید انرژی تان هدر نخواهد رفت. به هر صورت پیشنهاد ما به شما این است که به صورتی کمی بیشتر فکر کنید این بار برای فضایی جدیدتر آشپزخانه صورتی شما به راحتی در کنار رنگ های بسیاری قرار می گیرد و ترکیبات دلنشینی می سازد. صورتی ملایم و کدر حال و هوایی مدرن به آشپزخانه تان می دهد. در حالیکه صورتی پر رنگ و درخشان آشپزخانه ای با نشاط می سازد. اگر هنوز نتوانسته اید رنگ صورتی را در آشپزخانه لمس کنید و نمی دانید چه در انتظارتان خواهد بود از دیوار ها شروع کنید. از صورتی روشن برای رنگ دیوارها استفاده کنید تا آشپزخانه تان را بزرگتر نشان دهد. اگر تمایل به استفاده بیشتری از رنگ صورتی دارید دست به کار شوید و کابینت هایتان را به رنگ صورتی تغییر دهید. ترکیب کابینت های صورتی و خاکستری و یا طوسی روشن یکی از کلاسیک ترین ترکیب های رنگی مناسب آشپزخانه است. آباژور سقفی آشپزخانه و فرشی که در آشپزخانه پهن کرده اید هم می توانند با داشتن رگه هایی از رنگ صورتی شما را در داشتن این چیدمان همراهی کنند.

دکوراسیون صورتی
دکوراسیون صورتی

اتاق نشیمن

شاید رنگ صورتی برای اتاق نشیمن کمی غیر منطقی به نظر برسد و فکر کنید زیادی دخترانه می شود اما اگر به درستی اجزا را انتخاب کنید در نهایت اتاق نشیمنی کلاسیک و بی نهایت مدرن خواهید داشت. یک کاناپه صورتی رنگ در کنار میز جلومبلی به رنگ مسی و یا رزگلد ترکیب فوق العاده ای به وجود می آورد. کاغذ دیواری هایی به رنگ گلبهی یا هلویی که تم صورتی دارند برای چیدمانی با رنگ های گرم بسیار مناسب است. می توانید کاور مبل هایتان را به رنگ کرم و لیمویی تغییر دهید تا تناسب بیشتری با این رنگ کاغذ دیواری به وجود آورد. ترکیب رنگ های پاستلی در چیدمان اتاق نشیمن نیز ترکیب بسیار چشم نوازی ایجاد می کند. سبز پاستلی فضایی مدرن و فانتزی می سازد که برای روزهای تابستانی و بهاری بهترین گزینه است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.