دکوراسیون داخلی با الهام از اشکال هندسی

160
۲.۷
(۳)
لوسترهایی با حجم‌های هندسی
لوسترهایی با حجم‌های هندسی

لوسترهایی با حجم‌های هندسی

حجم‌های هندسی می توانند نقش یک نقطه کانونی در دکوراسیون خانه را بر عهده گیرند و به چشم آیند. این حجم‌ها می‌توانند دکوراتیو باشند، مانند آویزهایی با طرح‌های مختلف که در گوشه‌ دیوارها، گوشه اتاق پذیرایی یا اتاق خواب نصب می‌شوند. لوستر نیز یکی از مهم‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی است و در خانه‌هایی با سبک مدرن می توان از لوستر‌های با حجم‌های ساده استفاده کرد که هم به سقف زیبایی چشمگیری می‌دهند و هم عهده‌دار نورپردازی مناسب می‌شوند. بنابراین یک لوستر با طرح هندسی جذاب می‌تواند تغییری چشم‌گیر در فضا ایجاد کند.

استفاده از قفسه‌هایی با طرح‌های هندسی

استفاده از قفسه‌هایی با طرح‌های هندسی

استفاده از قفسه‌هایی با طرح‌های هندسی

قفسه‌های چند ضلعی نیز یکی از راه های افزودن اشکال هندسی به دکوراسیون خانه هستند. این کار می‌تواند نمایی متفاوت از کتابخانه‌های همیشگی مکعبی را به بیننده عرضه کند. قفسه‌ها با طرح‌‌های هندسی می‌تواند نگاه‌ بیشتری را به خود جلب کنند و فضای تمام اتاق را تحت الشعاع خود قرار دهند.

طرح برای دیوار

طرح برای دیوار

اجرای طرح‌های هندسی بر روی دیوار

شما می‌توانید به جایخرید تابلوهای جدیدو جایگزین کردن آن‌ها با تابلوهای قدیمی از یک راه کار زیرکانه‌ بهره ببرید. اگر کمی صبر و حوصله به خرج دهید یک نقاشی دیواری هندسی می‌تواند یک نقطه کانونی عالی و چشم‌گیر باشد. تنها چیزی که به آن احتیاج دارید یک نوار چسب و کمی رنگ است. حالا نوارها را به صورت خطوط هندسی بر روی دیوار مورد نظرتان بچسبانید و بعد از آن رنگ را به جاهایی که نوار ندارند بزنید. بعد از اینکه رنگ خشک شد می‌توانید نوارها را بردارید. حالا شما یک تابلو هندسی زیبا و ساده در اختیار دارید.

تابلو

تابلو

همچنین اگر بخواهید حتما یک تابلو جدید با طراحی پیچیده‌تر بر دیوار خود نصب کنید می‌توانید از تابلوهایی با شکل‌های هندسی متنوع‌تری استفاده کنید. بهتر است این تابلوها را بر روی دیوارهایی نصب کنید که از رنگ سفید برخوردار هستند زیرا به این ترتیب جلوه بیشتری به منزل خواهد بخشید.

مبلمان منزل
مبلمان منزل

مبلمانی با چیدمان هندسی

برای دستیابی به چیدمانی هندسی می‌توانید مبل‌هایتان را به حالت یک مثلث دور هم بچینید. مثلث به خاطر داشتن گوشه‌های تیز و سه ضلعی نمادی از تحرک و هیجان است. در عوض چیدن مبل‌ها به شکل دایره‌وار نمادی از محبت و صمیمیت است. همچنین چیدمان مبلمان به شکل مربعی نشانی از صلابت و قدرت دارد. برای خانه‌هایی با اتاق نشیمن بزرگ بهترین مورد چیدمان مبل با حالت مربعی است. چون هم در آن تقارن رعایت شده و هم باعث می‌شود تمام فضا با تقسیم‌بندی مناسب پر شود. هر کدام از این چیدمان‌ها می‌تواند به راحتی فضایی زیبا و جذاب را به ارمغان بیاورد.

قالیچه

قالیچه

قالیچه‌هایتان را با اشکال هندسی انتخاب کنید

کسانی که طرفدار سبک هنری هندسی هستند می‌توانند از قالیچه‌هایی با این اشکال استفاده کنند. این قالیچه‌ها به خاطر شکل‌هایی که دارند فضا را بزرگ و جادار جلوه می‌دهند. بنابر‌این لازم نیست از قالی با طرح سنتی و بزرگ استفاده کنید بلکه یک قالیچه کوچک می‌تواند ایده خوبی برای علاقه‌مندان به این سبک باشد.

دکور هندسی

دکور هندسی

به راه‌کارهای متفاوت بیاندیشید

الگوهای هندسی همیشه نباید بر روی پارچه‌ها و پوشش‌های دیواری باشند بلکه شما می‌توانید این بار از آینه‌ها یا قاب عکس هایی با طرح هندسی استفاده کنید و با هزینه ای بسیار کم، نمایی جذاب و زیبا را به نمایش بگذراید. حتی بکار بردن اشکال هندسی در کوچکترین وسایل خانه باعث می‌شود دکوراسیون از حالتی معمولی به شکلی هنری و مدرن تبدیل شود. برای مثال استفاده از آباژورهایی با اشکال هندسی که در گوشه اتاق نشیمن قرار گرفته‌اند می‌توانند نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون ما داشته باشند. این آباژورها می‌توانند از کلاهک‌هایی با شکل‌های متنوع مانند لوزی، مربع یا دایره برخوردار باشند و نور خود را نیز به شکل هندسی به اطراف بتابانند.

دکوراسیون هندسی

دکوراسیون هندسی

راهی ساده برای دکوراسیون هندسی

اگر استفاده از اثاثیه با اشکال هندسی برایتان مقدور نیست می‌توانید با راهکاری ساده و کم‌هزینه طرح‌های هندسی را به خانه خود وارد کنید. برای این منظور تنها کافی است که چند کاغذ رنگی به رنگ‌های مورد علاقه خود را تهیه کنید و انواع اشکال هندسی را بر روی آن برش داده و به دیوار یا وسایلی چون کمد‌های قدیمی چسباند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲.۷ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.