دکوراسیون داخلی اتاق خواب

11
۰
(۰)
زمانیکه صحبت از دکوراسیون داخلی مدرن و معاصر اتاق خواب می شود ، ایده های مطرح شده جهت استفاده در دکوراسیون داخلی اتاق خواب بی پایان هستند با وجود این برای اینکه دکوراسیون داخلی زیبا و در عین حال آرامش بخش داشته باشید توجه به برخی نکات ضروری به نظر می رسد.

انتخاب درست رنگ یکی از مواردی می باشد که توجه به آن در دکوراسیون داخلی اتاق خواب ضروری است. انتخاب رنگهای آرام می تواند به ایجاد فضایی آرامش بخش کمک کند.در کنار رنگهای آرام یا با پس زمینه ی خنثی برای خارج کردن دکوراسیون از حالت یکنواختی می توان ازفرش های رنگی یا قطعات هنری معاصر،لوازم رنگی و…. استفاده کرد.

همانطور که گفته شد اتاق خواب یکی از فضاهای مهم در خانه است.با داشتن خوابی آرام و عمیق در طول شب ، شروعی تازه و صبحی مملو از نشاط و شادی خواهیم داشت.بسیاری از کارشناسان بر این باورند که وجود تلویزیون،کامپیوتر، تجهیزات ورزشی در اتاق خواب یکی از بزرگ‌ترین موانع برای داشتن خوابی آرام و عمیق است. آرامش، سکوت و تمرکز از جمله عواملی است که در داشتن خوابی آسوده و عمیق به شما کمک می‌کند.با این وجود گاهی اوقات به دلیل زندگی در آپارتمانهای کوچک مجبور به استفاده از این وسایل در اتاق خواب هستیم لذا هنگام چیدمان باید سعی کنیم جانمایی درست و مناسبی انجام دهیم تا ازایجاد آشفتگی در اتاق خواب جلوگیری کنیم.

برای ایجاد دکوری متفاوت در اتاق خواب می توان از شومینه استفاده کرد.شومینه می تواند یک نقطه کانونی در اتاق خواب شما به وجود بیاورد. فرقی نمی کند شومینه سنتی سنگی انتخاب کند یا یک شومینه دکوراتیو گازی مهم این است که در طرح‌ و اندازه‌ای متناسب با سبک دکوراسیون داخلی فضای اتاق خواب انتخاب شود.

نورپردازی یکی دیگر از نکاتی است که توجه به آن هنگام طراحی دکوراسیون اتاق خواب ضروری می باشد.مناسب‌ترین نورپردازی برای اتاق خواب به گونه‌ای است که موجب آزار چشم فردی که نیاز به استراحت دارد نشود. بنابراین برای اتاق خواب به ویژه در زمانی که ساعت خواب نزدیک است نمی‌توان از نور لامپ‌های معمولی استفاده کرد بلکه باید از نورهایی ضعیف به اندازه نور یک شمع برای مثال لامپهایی با سوییچ های گردان که امکان تنظیم نور در آنها وجود دارد، استفاده کرد.

منبع:http://www.designrulz.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.