دکوراسیون خانه ویلایی

13
۰
(۰)
خانه ی casa golf که در مرکز منطقه ی توسعه یافته ی costa esmeralda نزدیک بوینس آیرس آرژانتین واقع شده است اثر معمار آرژانتینی luciano kruk می باشد. یکی از ویژگیهای قابل توجه در این پروژه تاثیر مستقیم سایت در طراحی ساختمان است.سایت این پروژه در مجاورت یک زمین گلف واقع شده است و در برگیرنده ی تپه های زیادی می باشد که وجود این تپه ها تاثیر مستقیم روی طراحی ساختار این ویلا داشته است وبه همین دلیل ویلا بالاتر از تراز زمین قرار گرفته و از خیابان اصلی جدا شده است.

تفکیک فضایی در این ویلا به بهترین شکل ممکن انجام گرفته است و نیازهای کارفرما شامل ۳ اتاق خواب و حمام و فضایی برای استراحت مدنظر قرارداده شده است.در ضمن طراحی این ویلای بتنی به گونه ای انجام شده است که کمترین نیاز به تعمیر و نگهداری آن وجود داشته باشد.

حجم ساختمان از ۳ توده ی بتنی خالص که هر کدام دارای عملکرد خاص خود و دارای چشم انداز به فضاهای سبز اطراف می باشند تشکیل شده است.بتن و شیشه تنها متریالهایی هستند که در این ساختار هندسی به کار گرفته شده اند.بزرگترین حجم بنا از بخش استراحت جداشده و در آن کارکردهای اجتماعی خانه گنجانده شده است. فضاهای واقع در این حجم بین دو دیوار شیشه ای عریض شرقی -غربی قرار گرفته اند ، به کمک این دیوارهای شیشه ای امکان استفاده هرچه بیشتر از دید و منظر اطراف فراهم شده است.

قرار گیری ورودی اصلی ساختمان در ترازی پایین تر از تراز سایت و نیز نوع ترکیب حجمی امکان ایجادپنجره های کشیده در این تراز را نیز فراهم کرده است.این
حجم شامل دو اتاق خوب است و از طریق پلکان با طبقه همکف در ارتباط می باشد.بالاترین حجم در این ویلا به شکل سوییتی کامل طراحی شده است .

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.