دکوراسیون خانه مناسب فیلم وسریال دیدن!

24
۰
(۰)
سایز مناسب تلویزیون
سایز مناسب تلویزیون

سایز مناسب تلویزیون

همه‌ی افراد هنگام خرید تلویزیون دنبال بزرگ‌ترین صفحه نمایش موجود هستند. و میانگین سایز صفحه نمایش های خریداری شده ۵۵ اینج است. واقعیت این است که لزوما داشتن صفحه نمایش بزرگ‌تر به معنای داشتن تصویر بهتر نیست. هنگام خرید تلویزیون حتما باید سایز اتاق و حداکثر فاصله ممکن از تلویزیون نیز در نظر گرفته شود. برای تلویزیون‌های HD اندازه صفحه نمایش باید نصف فاصله محل نشستن از تلویزیون باشد. برای مثال اگر صفحه نمایش ۵۵ اینچ است -که حدودا می شود یک متر-، باید تلویزیون طوری قرار بگیرد که نزدیک‌ترین فاصله برای نشستن ۲.۵ متر باشد.

پس هنگام خرید تلویزیون حتما از قبل جای آن را تعیین کنید و با در نظر گرفتن چیزی که مورد علاقه‌ی شما است و با استاندارد خانه‌ی شما همخوانی دارد، دستگاه مورد نظرتان را انتخاب نمایید. حالا پس از انتخاب سایز مورد نظرتان می‌توانیم فاکتورهای دیگر دکوراسیون مناسب فیلم و سریال دیدن را بررسی کنیم.

چیدمان تلویزیون با توجه به نور اتاق
چیدمان تلویزیون با توجه به نور اتاق

چیدمان اتاق تلویزیون با توجه به نور اتاق

آیا اتاقتان پنجره دارد؟ اگر جواب مثبت است باید بدانید که نور روز حتما بر کیفیت تصویر فیلم و سریال تاثیر می‌گذارد. اتاق تلویزیون هرچه تاریک‌تر باشد، بهتر است. هرگز تلویزیون خود را جلوی دیواری که روبه‌روی آن پنجره قرار دارد نگذارید. نکته‌ی دیگری که هنگام خرید یا چیدن تلویزیون باید در نظر گرفته شود این است که آیا صفحه نمایش ضدانعکاس و مات است یا معمولی؟ طبیعتا هرچه صفحه نمایش مات‌تر باشد، نور کمتری انعکاس می‌دهد و بهتر است. اگر می‌خواهید بدانید صفحه نمایش تلویزیون شما ضدانعکاس هست یا خیر باید تلویزیون را روشن کنید و جلوی آن بایستید، سایه‌ی شما چقدر در وضوح پخش تاثیر دارد؟ هر چه تاثیر سایه کمتر باشد کیفیت صفحه نمایش بالاتر است.

چیدمان اتاق تلویزیون با توجه به محل ورودی

بهتر است به این موضوع دقت کنید. رفت و آمد مدام افراد از جلو تلویزیون ممکن است سبب شود ثانیه ها و پلان های طلایی را از دست بدهید و تا انتهای فیلم یا سریال متوجه نشوید چرا ادامه سناریو اینطور پیش رفت. پس باید به محل قرار گیری در ورودی اتاق توجه کنید و سعی کنید تلویزیون روبروی ورودی باشد نه کنار آن. مبل ها را هم به گونه ای بچینید که فضای رفت و آمد از میان مبلمان نباشد.

 

 راحتی به اندازه‌ی کیفیت مهم است

راحتی به اندازه‌ی کیفیت مهم است

راحتی به اندازه‌ کیفیت مهم است

نمی‌توان هنگام تماشای یک فیلم طولانی روی مبل کلاسیک نشست و از تماشای فیلم لذت برد. انتخاب مبلمان مناسب برای قرار دادن روبه‌روی تلویزیون به اندازه‌ انتخاب خود دستگاه مهم است. در خرید مبل راحتی مناسب باید ویژگی‌هایی از قبیل سایز، جنس رویه مبل و جنس تشک زیر مبل در نظر گرفته شود. بهتر است یک مبل بزرگ بخرید که هرطور دلتان خواست رویش بنشینید. جنس رویه مبل بهتر است چرم باشد، زیرا جای لکه روی رویه‌ی چرم نخواهد ماند. با خیال راحت روی مبل پاپکورن و پفک بخورید و در آخر با دستمال تمیزش کنید. جنس تشک مبل هم باید به اندازه کافی نرم و انعطاف‌پذیر باشد.مبل های چستر همه این ویژگی ها را دارند و یک انتخاب همیشگی برای اتاق تلویزیون هستند. اینجا می توانید مبل های چستر را در خوگر که شامل تخفیف شده اند ببینید.

طراحی ارگونومیک

طراحی ارگونومیک

طراحی ارگونومیک

در نهایت حواستان به ایمنی اتاق باشد. محصولات و فضایی که طراحی ارگونومیک داشته باشند، آسایش و ایمنی بیشتری را برای مخاطب ایجاد می کنند. نمی‌توان دستگاه تلویزیون را نصب کرد ولی سیم‌های رابطی که از همه‌ جای آن آویزان شده را نادیده گرفت. این سیم‌ها نه تنها شکل ظاهری خانه را زشت می‌کنند بلکه در تاریکی شب خطرناک هستند و ممکن است باعث افتادن یا برق‌گرفتگی شوند. پس بهتر است هنگام نصب تلویزیون به فکر سیم‌های بی‌شمار دستگاه و باندهای اطرافش باشید. یک راه حل هوشمندانه داکت کشی سیم‌های اطراف تلویزیون است. داکت را همرنگ دیوار انتخاب کنید و به کمک آن سیم‌ها را تا نزدیک‌ترین پریز برق هدایت کنید.
رنگ دیواری پشت تلویزیون
رنگ دیواری پشت تلویزیون

رنگ دیوار پشت تلویزیون

اگر دقت کرده باشید اکثر سینماها و تئاترها از رنگ‌های تیره برای طراحی و رنگ آمیزی دیوارها استفاده می‌کنند. رنگ مناسب برای دیوار پشت تلویزیون بنفش تیره یا مشکی است. کنتراست مناسب رنگ تیره و انعکاس نور صفحه‌ی نمایش ایده‌آل‌ترین کیفیت تصویر را به شما خواهد داد. پس اگر قصد رنگ کردن یا کاغذدیواری کردن اتاقتان را دارید بهتر است برای دیوار تلویزیون تیره‌ترین رنگی که به دکوراسیون منزلتان می‌آید را انتخاب کنید.

 

مبل چستر یک انتخاب همیشگی برای اتاق نشیمن و تلویزیون

مبل چستر یک انتخاب همیشگی برای اتاق نشیمن و تلویزیون

میز تلویزیون

میز تلویزیون

میز تلویزیون

نصب تلویزیون به دیوار مزایا و معایب خودش را دارد. اگر سایز تلویزیونتان کوچک است و یا ارتفاع مبل های نشیمن و فاصله آن ها از تلویزیون کم است بهتر است نصب تلویزیون به دیوار را بی خیال شوید. چون ممکن است بالا نگه داشتن سر برای تماشای تلویزیون در بلند مدت سلامتی گردن و ستون فقراتتان را تهدید کند، این مسئله ممکن است برای کودکان که مثل بزرگسالان همیشه از مبلمان استفاده نمی کنند و ممکن است روی زمین بنشینند خطرناکتر باشد. پس میز تلویزیون هم به در دکوراسیون مناسب برای فیلم و سریال دیدن گزینه حائز توجهی است. در انتخاب میز تلویزیون به تناسب ابعاد آن با تلویزیون توجه کنید. بهترین ارتفاع میزی است که تلویزیون را درست مقابل دیدگان شما وقتی روی مبل نشسته اید قرار دهد. طول مناسب میز برای یک تلویزیون ۵۵ اینچی حداقل ۱۲۰ سانتی متر و برای تلویزیون ۶۵ اینچی ۱۶۰ سانتی متر می‌باشد. گذاشتن لوازم متعدد دکوری و حتی کاربردی در اطراف و قفسه های بالا تلویزیون توصیه نمی شود. اما حتما حواستان به یک قفسه یا کشو برای قرار دادن سی دی ها، کنترل ها و پیشگیری از بهم ریختگی اتاق باشد. اینجا کلیک کنید تا مجموعه مناسبی از انواع میزهای تلویزیون را در طیف وسیعی از قیمت ببینید. خرید میزهای تلویزیون از خوگر با کد تخفیف می تواند در هزینه هایتان هم صرفه جویی کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.