دکوراسیون خانه برای بازی های تابستانه

4
۰
(۰)
Board games
Board games

برد گیم ها Board games

به بازی هایی که روی یک صفحه انجام می شود، مانند منچ و مار پله، مونوپلی یا شطرنج بازی های روی تخته یا برد گیم می گویند. امروزه کمپانی های مختلفی به کار تولید این بازی ها مشغول هستند و بازی های روی تخته از تنوع خوبی برخوردارند. از ویژگی های خوب این بازی ها این است که برای انجامش به فضای زیادی نیاز ندارید. تعداد بازیکنان معمولا بین دو تا هشت نفر متغیر است. برای انجام بازی می توانید دور میز نهارخوری بنشینید و یا مبل ها و پاف ها را به میز جلوی مبلی نزدیک کنید تا بتوانید بدون کمر درد و خستگی ساعت ها بازی کنید و لذت ببرید.

پانتومیم

پانتومیم

پانتومیم

پانتومیم یک بازی سرگرم کننده و مناسب برای تمام اعضای خانواده است. برای انجام این بازی به دو ورق کاغذ و دو خودکار نیاز دارید. مبل ها را به تعداد نفرات مساوی تقسیم و آنها را از هم جدا کنید و تا جایی که جا دارد با فاصله از هم و در دو طرف اتاق قرار دهید تا فضای کافی برای اجرا و نشستن بازیکنان در کنار هم را داشته باشید. به نوبت سوژه مورد نظر را انتخاب کنید، روی کاغذ بنویسید به بازیکن حریف نشان دهید. به تماشای بازی حریف بنشینید و از بازی لذت ببرید تا نوبت به خودتان برسد.

اسم و فامیل

اسم و فامیل

اسم و فامیل

یکی از بهترین خاطرات دوران کودکی ما بازی کردن اسم و فامیل با اعضای خانواده است. چند برگ کاغذ و خودکار و چند دفتر که زیر کاغذمان بگذاریم برای شروع بازی کافی است. در کودکی معمولا روی زمین دراز می کشیدیم و مشغول نوشتن می شدیم، اما اگر همچنان طرفدار این بازی هستید بهتر است به جای زمین نشستن کمی چیدمان خانه را تغییر دهید و روی صندلی بنشینید. برای بازی اسم و فامیل می توانید از میزهای عسلی و جلو مبلی استفاده کنید. جلوی هر بازیکن یک میز عسلی بگذارید و بازی را شروع کنید. یادتان باشد اگر حرف انتخابی «غ» بود، چیزی به عنوان غضنفر پلاستیکی برای اشیاء نداریم، غلتک انتخاب بهتری است.

حدس نقاشی

حدس نقاشی

حدس نقاشی

برای این بازی شما به کمی استعداد در نقاشی نیاز دارید. البته حتی اگر نقاش خوبی هم نیستید از بازی کردن نترسید بالاخره می توانید منظور خود را به هم تیمی ها انتقال دهید. برای انجام بازی حدس نقاشی به یک تخته وایت برد یا چند برگ کاغذ بزرگ، و ماژیک نیاز دارید. مبل ها را نیم دایره بچینید. تخته را روی پایه یا صندلی قرار دهید، کلمه یا ضرب المثل انتخابی را از حریف بپرسید و شروع به نقاشی کنید. هم تیمی هایتان باید بتوانند در اسرع وقت کلمه را حدس بزنند. از نقاشی هایی که به نظرتان جذاب یا خنده دار است عکس بگیرید و بعدها با دوستانتان به اشتراک بگذارید، خاطره خوبی خواهد شد.

بادکنک را در سبد بیانداز

بادکنک را در سبد بیانداز

بادکنک را در سبد بیانداز

این یک بازی جدید است که احتمالا برای اولین بار در خوگر با آن آشنا می شوید. برای انجام این بازی هیجان انگیز به حداقل ۲۰ بادکنک کوچک با دو رنگ متفاوت، ۲ سبد یا جعبه بزرگ و به تعداد بازیکنان صندلی نیاز دارید. مبلمان بزرگ خانه را به دیوار ها بچسبانید تا فضای بیشتری داشته باشید. صندلی ها را در دو ردیف رو به روی هم بچینید. فرض می کنیم ۱۰ بازیکن داریم، بازیکن ها باید به دو گروه ۵ نفره تقسیم شوند. ۵ صندلی در یک راستا چیده شود و ۵ صندلی دیگر هم روبه روی آنها قرار گیرد( اگر صندلی به تعداد کافی نداشتید بازیکن ها می توانند رو به روی هم روی زمین بنشینند). در دو سر صندلی سبد ها را قرار دهید. بادکنک ها را به تعداد مساوی تقسیم کنید و در سبد بیاندازید. بازیکن ها بدون اینکه از جای خود بلند شوند باید بادکنک ها را دست به دست کنند و به سبد حریف بیاندارند. تیم برنده تیمی است که زودتر از همه بادکنک ها را در سبد مخالف بیاندازد. این بازی برخلاف چیزی که فکر می کنید مناسب تمامی گروه های سنی است.

دکوراسیون خانه برای بازی های تابستاانه

دکوراسیون خانه برای بازی های تابستاانه

حرف آخر اینکه توجه داشته باشید که برای انتخاب بازی دسته جمعی مناسب باید به چند نکته توجه کنید.

۱. بازی شما به چقدر فضا نیاز دارد؟ با جا به جایی مبل ها به فضای کافی دست خواهید یافت؟

۲. ایمنی؟ آیا بازی انتخابی برای تمام افراد حاضر در خانه امن است؟ مثلا اگر بازی با تاس را انتخاب می کنید باید مراقب باشید که بچه کوچک در خانه نباشد زیرا ممکن است زودتر از شما تاس ها را پیدا کند و ببلعد.

۳. چیدمان. حواستان باشد که محل بازی را کنار میز غذا یا بوفه انتخاب نکنید.

۴. همسایه ها. اگر قصد بازی آخر شب یا سر ظهر را دارید بهتر است بازی هایی که نیاز به تحرک ندارند و سر و صدای کمتری دارند انتخاب کنید.
مافیا
مافیا

مافیا

مافیا یکی دیگر از بازی های مورد علاقه نوجوانان در این روزهاست که بزرگترها هم می توانند به راحتی همراهش شوند و از نجات شهروندان لذت ببرند. اگر یک جمع ده پانزده نفره آماده بازی دارید، مافیا را امتحان کنید. چطور؟ در این بازی یک سوم افراد نقش مافیا و دو سوم نقش شهروندان را می پذیرند و شهروندان باید با شناخت مافیا از خود دفاع کنند. با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید دستورالعمل کامل این بازی را بخوانید. البته حواستان باشد قبل از شروع همه میزهای عسلی و جلو مبلی و هر چیز دیگری که ممکن است در تاریکی خطر آفرین باشد را از میان خانه بردارید. دورتادور اتاق بنشینید، چراغ ها را خاموش و به شهر فرو رفته در تاریکی سفر کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.