دکوراسیون بنفش کمرنگ؛ رومانتیک و رویایی

53
۰
(۰)
استایل بوهمی، دوستدارِ رنگ بنفش
استایل بوهمی، دوستدارِ رنگ بنفش

شبیه هیپی‌های تمام دنیا!

از استایل بوهمی و هیپی شلوغ پلوغ خوشتان می‌آید؟ اگر طرح‌های شلوغ و در همِ بوهمی را دوست دارید خبر خوب برای شما این جاست که یکی از رنگ‎های غالب این استایل به ویژه در دکوراسیون خانه، بنفش کمرنگ یا یاسی است. در این اتاق خواب از وب سایت دکوراسیون داخلی لوسی، قاب بافت مانند و روشن تخت با لامپ‌های کنار تخت و رنگ بنفش کوسن‌ها و دیوار فضای شاد و دوست داشتنی به اتاق داده‌اند.

دیوارهای آمبره اتاق خواب، شیک و زیبا

دیوارهای آمبره اتاق خواب، شیک و زیبا

خاص‌تر از همیشه

اگر به دنبال یک دیزاین خاص برای اتاق خوابتان هستید دیوارها را به سبک آمبره، دو رنگ کنید. دو یا سه سایه و شدت ِ مختلف از بنفش مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. این کار را به راحتی از پالت‎‌های رنگی نزدیک‌ترین رنگ‌فروشی یا حتی سرچ در اینترنت می‌توانید انجام بدهید. فقط مراقب باشید که از پررنگ‌ها به کمرنگ‌ها نپرید و خط به خط از تیره به روشن برسید، در غیر این صورت اثر آمبره را از دست می‌دهید و دیوارهای اتاقتان شبیه گیم‌نت‌های قدیمی می‌شود.

همنشینی تیره و روشن

همنشینی تیره و روشن

یک موج روشن وسط تیرگی

در خانه‌ای که بیشتر دکوراسیون آن تیره یا مشکی است، ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای آوردن کمی نشاط و روشنی به فضا چیست؟ اضافه کردن یک موج رنگ روشن. با اضافه کردن کمی بنفش می‌شود شخصیت خاصی به فضا داد و آن را از خسته‌کنندگی درآورد. چند تابلو با تم رنگی بنفش در اتاق بگذارید یا خیلی ساده یک گلدان با گل‌های یاسی روی طاقچه قرار بدهید. این طوری هم فضای خانه به شکل شیکی شاد می‌شود هم ترندهای جدید را وارد خانه‌تان می‌کنید. ترندهایی متفاوت.

اضافه کردن یک المان پارچه‌ای به فضا یکی از ساده‌ترین راه‌‌هاست

اضافه کردن یک المان پارچه‌ای به فضا یکی از ساده‌ترین راه‌‌هاست

راحت و ساده، به کمک پارچه

یکی از ساده‌ترین راه‌های تغییر دادن یک فضا و وارد کردن بنفش به آن، استفاده از بافت‌های مختلف پارچه در طراحی اتاق است. این طوری می‌توانید هر وقت از این رنگ‎ها خسته شوید خیلی ساده فقط روکش کوسن‌ها را عوض کنید یا پتوی روی تختتان را بردارید. شروع به اضافه کردن المان‌های پارچه‎ای کنید. یک پتوی بنفش روی تخت بیندازید و روکش کوسن‌ها را از طیف‌های مختلف بنفش از یاسی تا سرمه‌ای انتخاب کنید. یک قالیچه کوچک طرحدار با رنگ غالب بنفش روی زمین پهن کنید یا رنگ پرده‌ها را عوض کنید. همین چند کار ساده، فضای اتاق را از این رو به آن رو خواهند کرد.

وقت بنفش کردن پس زمینه به بقیه المان‌ها توجه کنید.

وقت بنفش کردن پس زمینه به بقیه المان‌ها توجه کنید.

بنفش در پس زمینه

اگر از رنگ بنفش به عنوان رنگ غالب و پس زمینه استفاده می‌کنید، مثلا دیوارها را یاسی رنگ کرده‌اید حتما حواستان به بقیه اجزاء اتاق هم باشد. درست شبیه این اتاق خواب، دیوار بنفش با حضور این بالشتک‌ها تکمیل شده و خودش را بهتر نشان می‎دهد. همچنین مثلا اگر دیوار اتاق پذیرایی را به رنگ بنفش که برای این اتاق غیرمعمول حساب می‌شود در آورده‌اید، می‌توانید به سادگی با اضافه کردن کوسن روی مبل یا رومیزی با طیف رنگی مشابه، به فضا هارمونی ببخشید.

بنفش در حمام و دستشویی هم زیباست

بنفش در حمام و دستشویی هم زیباست

سرویس بهداشتی‌های یاسی رنگ

بله. در سرویس بهداشتی و حمام هم می‌شود دیوارها و حتی سنگ‌ها را بنفش کرد. اگر به دنبال کاغذ دیواری هستید و رنگ سرامیکتان روشن و خنثی است حتما بنفش روشن و تیره را در گزینه‌هایتان داشته باشید. این کار دستشویی شما را به چیزی شبیه دستشویی شیک قصرها و فیلم‌ها تبدیل خواهد کرد. فقط تصور کنید در یک حمام کف نشسته باشید و به دیوارهای خوشرنگتان نگاه کنید. تصورش هم حال آدم را خوب کنید. چه تیره و چه روشن، بنفش بر خلاف تصور خیلی از ما رنگ مناسبی برای سرویس‌های بهداشتی است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.