دکوراسیونی هیجان انگیز با کمی رنگ نارنجی

23
۵
(۱)

شاید برایتان جالب باشد که بدانید شادترین رنگ در اطراف شما نارنجی است. رنگ نارنجی چنان قدرتی در خود دارد که می توانید آن را در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل و یا محل کارتان استفاده کنید و خیالتان راحت باشد که نیروی عجیب این رنگ به شما نیز باز گردانده می شود. در استفاده از رنگ نارنجی باید دقت داشته باشید تا شدت و میزان استفاده از آن زیاد نباشد. در این مقاله با هم به بررسی استفاده و میزان رنگ نارنجی در دکوراسیون می‌ پردازیم.

نارنجی در دکوراسیون
نارنجی در دکوراسیون

تنها یک اشاره به نارنجی کافیست

رنگ نارنجی به دلیل گرم بودن و شدت و فشاری که در عمق ایجاد می‌ کند و همچنین به دلیل بالا بردن جریان و حرکت در محیط، باید به اندازه و مناسب استفاده شود. شاید فقط یک اشاره کافی باشد تا محیط، ترکیبی بسیار هیجان‌ انگیز داشته باشد. مثلا استفاده از یک نور نارنجی ملایم در محیط، نقاشی دیواری، گلدان، پرده‌ های پنجره و … می‌ تواند گرما و ترکیبی فوق‌ العاده ایجاد کند.

نارنجی در دکوراسیون
نارنجی در دکوراسیون

نیروی عجیب نارنجی در افزایش انرژی

اگر می‌ خواهید در محیط کار انرژی بیشتری داشته باشید و یا کارایی خود و همکارانتان را بالا ببرید از سایه‌ های مختلف نارنجی در کاغذدیواری‌ های محل کارتان استفاده کنید. همچنین می‌ توانید از میز‌هایی با خط‌ های نارنجی و حتی تعدادی ست اداری سبک نارنجی استفاده کنید. پس از ایجاد این تغییرات می‌ توانید افزایش انرژی را در تیم خود و یا همکارانتان ببینید. نارنجی باعث افزایش انرژی مثبت می‌ شود و بهترین انتخاب برای طراحی دفتر و یا منزلتان است.

نارنجی در دکوراسیون
نارنجی در دکوراسیون

شروع کار با هزینه کم

اگر نگرانید که رنگ نارنجی با فضای خانه‌ شما چه کار می‌ کند پیشنهاد می‌ کنیم از لوازم جانبی کوچک شروع کنید. کوسن‌ های کوچک، روبالشی‌ ها، آباژور و حتی قاب عکس‌ های قدیمی‌ تان می‌ توانند شروع خوب و کم هزینه‌ ای برای دیدن اثر نارنجی در خانه‌ باشد. درست بعد از استفاده کوچک و به‌ جا از این رنگ‌ مشاهده خواهید کرد که چقدر فضای خانه تغییر کرده است و چه مقدار حس مثبت به سمت شما سرازیر می‌ شود.

نارنجی در دکوراسیون
نارنجی در دکوراسیون

نه به حرارت قرمز و نه به محتاط بودن زرد

سایه‌ های رنگ نارنجی به اندازه قرمز حرارت و شور و هیجان ندارند و نسبت به آن کمی ملایم‌ تر هستند. همچنین این سایه‌ ها به اندازه زرد ملایم و محتاط‌انه عمل نمی‌ کنند ولی تمام ویژگی‌ های رنگ زرد را در خود دارند. پس استفاده از این رنگ‌ ها و شاید ترکیب نارنجی با سایه‌ های زرد و قرمز و شدت و ضعف این سایه‌ ها در نارنجی می‌ تواند احساس خوش بینی، شادی، خلاقیت و انرژی را به  وجود آورد.

نارنجی در دکوراسیون
نارنجی در دکوراسیون

ترکیب نارنجی با آبی

تا به حال به انتخاب جسورانه و ترکیب رنگ نارنجی با آبی فکر کرده‌ اید؟ این انتخاب بسیار هیجان‌ انگیز است اما نیاز به کمی قدرت در انتخاب و طراحی درست دارد. مثلا شما می‌توانید از آبی تیره در ترکیب با سفید برای مبل‌ ها بهره ببرید و در کنار آن از کوسن‌ ها و یا کاغذدیواری‌ پرتقالی روشن استفاده کنید. بی‌ شک از این انتخاب پشیمان نخواهید شد و اضافه بر آن از ترکیب آرامش و هیجان کنار هم لذت دو‌چندان خواهید برد. همچنین می‌ توانید از ترکیب زرد و آبی روشن در کنار یک نارنجی تیره برای اتاق بازی بچه‌ ها استفاده کنید و علاوه بر این که هیجان را به آنها هدیه می‌ دهید رفتار آنها را با ترکیب با آبی کمی کنترل کنید.

نارنجی در دکوراسیون
نارنجی در دکوراسیون

کدو تنبل را فراموش نکنید

شاید بهتر باشد بگوییم نارنجی منحصر به پرتقالی نیست بلکه سایه‌ های کدو تنبل نیز از این دسته رنگ‌ ها هستند رنگی با سایه کمی کدرتر و در طراحی داخلی بی‌ نظیر. راه‌ پله‌ ای را تصور کنید که منتهی به نشیمن و یا اتاق‌ های خواب می‌ شود. این راه پله بسیار ساده است و تنها با استفاده از چندین قاب عکس پر شده. شما باید آن را هیجان‌ انگیز‌تر کنید. راه پله محل ورود به خانه و آشنایی با فضای خانه در نگاه اول است. دیوار‌های تماما سفید به‌ اضافه قاب عکس‌ هایی که معرف خانواده و علایق خانواده است ترکیبی بسیار زیبا می‌ دهد. حال این قاب عکس‌ ها را نارنجی کدو تنبلی بگیرید و فقط با رنگ کردن در ورودی به رنگ نارنجی و یا استفاده از نوار‌های نارنجی رنگ خانه را به گونه‌ ای طراحی کنید که همه افراد در نگاه اول شما را تحسین کنند و همچنین گرمای آن را گرفته و با انرژی مثبت وارد فضای منزلتان شوند.

نارنجی در دکوراسیون
نارنجی در دکوراسیون

ترکیب نارنجی با خاکستری انتخابی مدرن

خاکستری در طراحی مدرن و ترکیب با زغالی و یا سفید بسیار ویژه و قوی عمل کرده است. رنگ خاکستری و سایه‌ های آن بی‌ نهایت شیک هستند و فضا را بزرگتر جلوه می‌ دهند. همچنین دیگر لازم نیست نگران این باشید که وسیله‌ هایی که به این طراحی کلی اضافه می‌ کنید در ترکیب درستی قرار دارند یا خیر. اما بهتر است بدانید استفاده از نارنجی در کنار این ترکیب انتخابی جسورانه و قدرتمند است و به علاوه گرمای لازم را به منزلتان می‌ دهد. رنگ خاکستری کمی فضا را سرد می‌ کند و شما می‌ توانید با استفاده از یک یا دو مبل تک نارنجی در کنار سرویس مبلمان و یا ترکیب کاغذدیواری نارنجی با طوسی فضا را راحت‌ تر و گرم‌ تر کنید کمی انرژی به خود هدیه دهید و همچنان همان شکوه و زیبایی خاکستری را در منزل نگه دارید. پس در ترکیب‌ هایتان شجاع باشید.

نارنجی در دکوراسیون
نارنجی در دکوراسیون

چوب، نارنجی و قهوه‌ای دوستانی قدیمی و صمیمی

ترکیب مبلمان قهوه‌ ای با سایه‌ هایی از نارنجی از بهترین انتخاب ‌های شما خواهد بود. چوب قهوه‌ ای در بسیاری از ترکیبات در کنار یک نارنجی گرم بسیار قوی عمل می‌کند. شما ترکیب مبلمان قهوه‌ ای را در نظر بگیرید که پر از کوسن‌ های نارنجی است یا یک اتاق ناهار‌‌خوری را تجسم کنید که با میز و صندلی چوبی تیره پر شده است و یک پرده نارنجی و یا رومیزی نارنجی در ترکیب با آن قرار دارد. بی شک از نگاه کردن به این ترکیب دل نمی‌ کنید و تمام مدت گرمای خاص آن را حس خواهید کرد و قدرت طراحی را در آن خواهید دید. پس این دوستان قدیمی را به راحتی در کنار هم استفاده کنید و نه تنها نگران آشفتگی یا تضاد دکوراسیون محیط منزلتان نباشید بلکه از صمیمیت و جفت شدن این ترکیب لذت ببرید.

نارنجی در دکوراسیون
نارنجی در دکوراسیون

پارچه‌ها، بافت‌ها، خطوط و ترکیب با نارنجی

منسوجات همیشه قدرت عجیبی در طراحی داخلی داشته‌ اند. به پرده‌ های بزرگ با بافت‌ های زیبا و نارنجی رنگ فکر کنید این پرده‌ ها چقدر می‌ توانند در ترکیبات ساده و کم‌رنگ و روشن منزل قوی عمل کنند؟ به فرش‌ پذیرایی توجه کنید وجود خطوط نارنجی رنگ تا چه اندازه می‌ توانند به این ترکیب در کنار مبلمان کرم روشن کمک کنند؟ اینها فقط قسمتی از کاربرد این رنگ هیجان انگیز در منسوجات، بافت و انواع پارچه‌ ها است.

قطعا رنگ نارنجی در کنار طراحی‌ های زیبا و منحصر‌به‌فرد بسیار قدرتمند عمل می‌ کند و باعث دیده شدن بافت‌ های زیبای آن می‌ شود. هیچوقت به این فکر نکنید که نارنجی به‌ دلیل داشتن قدرت زیاد باید در ترکیبات ساده استفاده شود بلکه ذهنتان را باز بگذارید تا بتوانید ترکیبات عجیب این رنگ را در بافت‌ های مخنلف حس کنید و با این کار قدرت و شدت یک نارنجی تند را تقسیم کنید تا از آن لذت بیشتری ببرید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.