ده روش عجیب و متفاوت برای پارتیشن بندی فضایی اداری !

15
۱
(۱)
پارتیشن‌بندی رنگی در بین کابین‌های اداری
پارتیشن‌بندی رنگی در بین کابین‌های اداری

۱-پارتیشن‌ بندی رنگی در بین کابین‌های اداری

معمولاً میزهای کارمندان اداری به وسیله پارتیشن‌‌بندی جدا می‌شود تا هر کدام از کارمندان با تمرکز بیشتری به کار خود مشغول شوند. «درخت باش!» (Wannabetree) نام یک تقسیم‌کننده رنگی است که توسط Bertil Harström طراحی شده است. این پارتیشن‌های رنگی که در سه اندازه متقاوت تولید شده‌اند، به کارمندان اجازه می‌دهند به راحتی و با حفظ حریم خصوصی به کار خود بپردازند. همچنین درخت‌های پارتیشنی جوی دوستانه و بامزه را در فضا ایجاد می‌کنند.

پارتیشن بندی متفاوت دفتر Pons و Huot

پارتیشن بندی متفاوت دفتر Pons و Huot

۲-پارتیشن بندی متفاوت دفتر Pons و Huot

برخی مدیران سعی می‌کنند با کمک گرفتن از دکوراسیون، فضای خسته کننده اداری را به محیطی سرگرم‌کننده تبدیل کنند تا از تنش و سختی کار نیز کاسته شود. در یکی از این موارد، Christian Pottgiesser، طراح خلاق فرانسوی، فضای اداری متفاوتی را برای دو شرکت Pons + Huot طراحی کرده است. این دو شرکت اخیرا در یک واحد اداری در پاریس با هم ادغام شده‌اند. واحد اداری عجیب شرکت Pons + Huot دارای ۱۵ بخش و ۷ اتاق شخصی برای مدیران است. اتاق‌های مدیران تنها با گنبدهایی شیشه‌ای از فضای اصلی جدا شده‌اند. علاوه بر این، یک اتاق جلسه (اتاق پذیرایی)، یک اتاق تفریح، یک آشپزخانه و اتاق استراحت نیز در این فضا طراحی شده است. به درخواست مدیران این مجموعه پوشش گیاهی سبز در سرتاسر فضای اصلی وجود دارد.

پارتیشن‌بندی به وسیله آکواریوم‌های شیشه‌ای

پارتیشن‌بندی به وسیله آکواریوم‌های شیشه‌ای

۸- پارتیشن‌ بندی به وسیله آکواریوم‌های شیشه‌ای

یک مرکز تماس تلفنی در ایالت کلرادو در سال ۲۰۰۰ طراحی دکوراسیون داخلی منحصر به فردی را سفارش داد. مدیران این دفتر با ایده‌ای جدید پارتیشن‌های تکراری و خسته‌کننده کابین‌های کارمندان خود را به آکواریوم‌های شیشه‌ای تغییر دادند. میزها توسط یک نجار محلی ساخته و آکواریوم ماهی توسط یک سازنده آکواریوم حرفه‌ای طراحی شد. کارکنان بعد از این تغییر دکوراسیون اظهار کرده‌اند که حضور آکواریوم‌ها را در میز کارشان دوست دارند، چرا که حس و حال بسیار لطیف و آرام بخشی در فضای کار آنها ایجاد کرده و تجربه‌ای لذت بخشی برایشان بوده است.

تقسیم‌کننده فضا اداری به نام Bablo

تقسیم‌کننده فضا اداری به نام Bablo

۷- پارتیشن‌ بندی فضای اداری به نام Bablo

تقسیم‌کننده متفاوت و جالب دیگری که به معرفی آن می‌پردازیم توسط Sacea طراحی شده است. حباب‌هایی که Bablo نام گرفته‌اند، از ماده‌ای شفاف و سبک ساخته شده‌اند. وزن کم و فرم نرم این پارتیشن سبب شده از آن تنها به عنوان جدا کننده فضا استفاده نشود. کاربرد سرگرم کننده دیگری این حباب‌ها این است که می‌توان آن‌ها را به راحتی جابه‌جا کرد، بر روی زمین گذاشت و از آن به عنوان فضایی برای استراحت استفاده کرد.

 پارتیشن‌بندی فضای اداری به شکل شهر

پارتیشن‌بندی فضای اداری به شکل شهر

۶- پارتیشن‌ بندی فضای اداری به شکل شهر

یک پارتیشن‌‌ بندی متفاوت دیگر در فضای اداری پارتیشن‌هایی به شکل شهر هستند. این مجموعه زیبا بر اساس شهرهای آینده طراحی شده‌اند و در آن هر منطقه با رنگ‌هایی متفاوت نشان داده‌شده‌ است. شرکت Cryptic Studios این پارتیشن‌های رنگی را سفارش داده زیرا مدیران این مجموعه معتقدند تیم خلاق آنها نمی‌تواند در محیطی خسته‌کننده با پارتیشن‌های کسل‌کننده، تکراری و خاکستری کار کنند.

پارتیشن‌بندی متفاوت به وسیله بطری‌های بازیافتی

پارتیشن‌بندی متفاوت به وسیله بطری‌های بازیافتی

۵- پارتیشن‌ بندی متفاوت به وسیله بطری‌های بازیافتی

هر فضای اداری باید ایده خاص خودش را برای طراحی داخلی داشته باشد و دکوراسیون را مناسب با فعالیتش طراحی کند، مثل کمپانی TerraCycle. این شرکت که در نیوجرسی قرار دارد از حامیان محیط‌زیست است و از پسماندهای غیر قابل بازیافت به عنوان ماده خام محصولاتش استفاده می‌کند. به همین خاطر فضای داخلی ادرای خود را نیز با استفاده از بطری‌های زائد، طراحی و پارتیشن‌بندی کرده است. بطری‌ها طوری در کنار هم قرار می‌گیرند و متصل می‌شوند که می‌توانند یک تفکیک اداری خوب و بسیار کارآمد را تشکیل دهند. این پروژه تاییدی بر این موضوع است که با کمی خلاقیت می‌توان با کالاهای دست دوم و مواد دورریختنی فرم‌هایی زیبا و در عین حال مناسب با محیط‌زیست طراحی و تولید کرد.

پارتیشن‌بندی با دیواره هواپیما

پارتیشن‌بندی با دیواره هواپیما

۳- پارتیشن‌ بندی با دیواره هواپیما

بخش‌هایی از بدنه هواپیماهای فرسوده که از رده‌ پرواز خارج شده‌اند، به خودی خود کاملاً بی‌فایده و بدون استفاده هستند. در این نمونه، طراح با اضافه کردن تخته‌هایی به عنوان میز و قفسه، آن را به یک پارتیشن از جنس آلیاژ آلومینیوم با دوام تبدیل کرده است.

پارتیشن‌بندی فضای اداری به وسیله لوازم اداری

پارتیشن‌بندی فضای اداری به وسیله لوازم اداری

۴- پارتیشن‌ بندی فضای اداری به وسیله لوازم اداری

یک شرکت توسعه‌دهنده املاک در لندن در نظر داشت دکوراسیون داخلی اداره خود را به طور خلاقانه به چهار بخش تقسیم کند. به همین منظور Radford Wallis طرحی جالب توجه و مرتبط با فعالیت شرکت ارائه داد. او متر، نوارچسب و چند محصول دیگر را که ابزار اصلی این شرکت املاک بودند در ابعادی بزرگ ساخت و از آنها به عنوان پارتیشن‌ استفاده کرد.

پارتیشن متفاوت و خاص به شکل درخت

پارتیشن متفاوت و خاص به شکل درخت

۹- پارتیشن متفاوت و خاص به شکل درخت

طرح‌های مدرن پارتیشن‌ها، فضایی لذت‌بخش و دلپذیری را در محیط اداری ایجاد می‌کنند. پارتیشنی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید یک درخت و یک اثر هنری است که به عنوان یک تقسیم‌کننده فضا توسط Eero Aarnio طراحی شده است. ایده و طرحی خاص که در آن هنرمند نشان می‌دهد اثر هنری علاوه بر ویژگی‌های زیبایی‌شناسانه، می‌تواند عملکرد مناسبی هم داشته باشد.

پارتیشن‌بندی سازگار با محیط‌زیست

پارتیشن‌بندی سازگار با محیط‌زیست

۱۰- پارتیشن‌ بندی سزاگار با محیط‌زیست

طراحان insun Park و Seonkeun Park پارتیشن تنفس را با محوریت سازگاری با محیط زیست طراحی کرده‌اند. داخل این پارتیشن‌ها که تقسیم‌کننده فضاهای اداری هستند، گیاهانی سبز قرارگرفته‌اند. آبیاری گیاهان داخل پارتیشن چالش اصلی طراح بود. چرا که ممکن بود هنگام آبیاری میز و یا کارمندانی که آن سوی پارتیشن نشسته‌اند، خیس شوند. به همین منظور برای این پارتیشن سیستم اتوماتیک آبیاری طراحی شده است. پارتیشن تنفس با داشتن گیاهان سبز فضای داخلی دفاتر اداری را بسیار زیبا و با طراوت می‌کنند. با این پارتیشن بندی حس طبیعت به محیط‌های اداری خسته‌کننده وارد می‌شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.