ده دکوراسیون دیواری برای پشت کاناپه

51
۰
(۰)
به کار بردن یک آیینه بزرگ در پشت دیوار کاناپه
به کار بردن یک آیینه بزرگ در پشت دیوار کاناپه

۱-به کار بردن یک آیینه بزرگ در پشت دیوار کاناپه

ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق نشیمن یکی از مهمترین اصول طراحی و دکوراسیون داخلی است که باید رعایت شود. نصب یک آیینه بزرگ بر روی دیوار بهترین ایده برای انجام این کار است چرا که این دیوار در معرض دید قرار دارد. فضای خالی دیوار پشت کاناپه می تواند فضایی تکراری و خسته کننده باشد اما شما می توانید با نصب آیینه هایی زیبا این دیوار را با بهترین شکل تزئین و آن را به نقطه کانونی تبدیل کنید. از قدرت آیینه ها در دکوراسیون خانه غافل نشوید و دکوراسیون خانه خود را با وجود آیینه ها درخشان و پر زرق و برق کنید.

نصب قاب عکس به صورت شبکه ای در پشت دیوار کاناپه

نصب قاب عکس به صورت شبکه ای در پشت دیوار کاناپه

۲-نصب قاب عکس به صورت شبکه ای در پشت دیوار کاناپه

نکته مهم دیگری که هنگام تزئین اتاق خود باید در نظر بگیرید تقارن است چرا که باعث ایجاد نظم در اتاق می شود. رعایت تقارن ایده بسیار خوبی در دکوراسیون خانه برای کسانی است که فضای تمیز و مرتب را دوست دارند. یک اتاق متقارن آرامش بیشتری دارد چرا که چشم شما زیاد به اطراف نمی چرخد. در تصویر بالا یک شبکه چهارتایی قاب عکس، دیوار پشت کاناپه را پر کرده و در عین حال یک نقطه کانونی متقارن ایجاد کرده است.

ایجاد گالری دیواری با استفاده از قاب عکس هایی با اندازه های متفاوت

ایجاد گالری دیواری با استفاده از قاب عکس هایی با اندازه های متفاوت

۳-ایجاد گالری دیواری با استفاده از قاب عکس هایی با اندازه های متفاوت

تابلوها همیشه از جمله عناصری بوده اند که نقش پر کننده دیوارها را داشته اند. شما می توانید با کمی خلاقیت با ایجاد یک گالری از آثار هنری، دیوار پشت کاناپه اتاق نشیمن را تزئین کنید؛ البته که ایجاد یک دیوار گالری با ریسک همراه است چرا که چینش این قاب عکس ها باید از یک ترکیب خاص پیروی کند تا به دکوراسیون فضای اتاق شما زیبایی دهد و آن را به فضایی به هم ریخته و شلوغ تبدیل نکند.

نصب یک نقاشی بزرگ بر روی دیوار پشت کاناپه

نصب یک نقاشی بزرگ بر روی دیوار پشت کاناپه

۴-نصب یک نقاشی بزرگ بر روی دیوار پشت کاناپه

از دیگر ایده ها این است که به جای نصب تعداد زیادی قاب عکس کوچک از یک نقاشی بزرگ برای دیوار پشت کاناپه خود استفاده کنید. چرا که یک تابلو بزرگ جلوه بیشتری به دکوراسیون خانه می دهد. این کار باعث می شود فضا ساده تر، خلوت تر و آرام تر به نظر برسد و همچنین تمام توجه به آن تابلو جلب می شود. اگر این ایده مورد پسند شما است می توانید با پیدا کردن یک اثر هنری مورد علاقه خود این ایده را بر روی دیوار پشت کاناپه خود اجرا کنید و از آن لذت ببرید.

نصب مجموعه ای از آینه ها بر روی دیوار پشت کاناپه

نصب مجموعه ای از آینه ها بر روی دیوار پشت کاناپه

۵-نصب مجموعه ای از آیینه ها بر روی دیوار پشت کاناپه

بدون شک یکی از ایده های ساده و شیک که بسیار طرفدار دارد نصب آیینه ها بر روی دیوارهای خالی است. اگر فضای اتاق شما کوچک و تاریک است و به روشنایی بیشتری نیاز دارد نصب آینه ها را بر روی دیوار خالی پشت کاناپه فراموش نکنید. آیینه ها علاوه بر اینکه به دکوراسیون خانه زیبایی می دهند و با نوری که در اطراف خود منتشر می کنند باعث دلباز تر و بزرگتر دیده شدن فضا می شوند و با هر سبک و ترکیب رنگی در دکوراسیون هماهنگ هستند.

نصب یک جفت قاب عکس و یا آیینه بر روی دیوار پشت کاناپه

نصب یک جفت قاب عکس و یا آیینه بر روی دیوار پشت کاناپه

۶-نصب یک جفت قاب عکس و یا آیینه بر روی دیوار پشت کاناپه

خرید عناصر دکوراتیو منزل به صورت جفت مزایای زیادی دارد و نصب یک جفت قاب عکس بر روی دیوار از این قاعده مستثنا نیست. یکی از مزایایی که این قاب عکس ها دارند این است که همیشه می توانید آنها را در کنار هم قرار دهید چرا که همدیگر را تکمیل می کنند، یا می توانید آنها را جدا جدا در اتاق های مختلف تقسیم کنید. نصب یک جفت قاب عکس در کنار هم بسیار زیباتر و متنوع تر از یک تکه است.

نصب آثار هنری بر روی تابلوی اعلانات برای دیوار پشت کاناپه

نصب آثار هنری بر روی تابلوی اعلانات برای دیوار پشت کاناپه

۷-نصب آثار هنری بر روی تابلوی اعلانات برای دیوار پشت کاناپه

همیشه گفته ایم که ایده های خلاقانه خود را دست کم نگیرید. شما می توانید تنها با کمی خلاقیت و ایده های جدید دیوار خالی خانه خود را که ظاهری تکراری و خسته کننده گرفته است را به زیباترین شکل تزئین کنید. یکی دیگر از ایده های جذاب نصب تابلوی اعلانات بر روی دیوار خالی پشت کاناپه است که می توانید بر روی آن نقاشی ها و آثار هنری کودک خود را نمایش دهید. این تابلو را می توانید در اتاق بازی کودک و یا اتاق نشیمن قرار دهید. در تصویری که در بالا مشاهده می کنید طراح با استفاده از نقاشی هایی به شکل برگ گیاهان این تابلو را پر کرده است.

قاب عکس های خود را به شکل گالری بر روی دیوار پشت کاناپه نصب کنید

قاب عکس های خود را به شکل گالری بر روی دیوار پشت کاناپه نصب کنید

۸-قاب عکس های خود را به شکل گالری بر روی دیوار پشت کاناپه نصب کنید

در بالا اشاره کردیم که چیدمان قاب عکس ها در گالری دیواری ممکن است کمی مشکل باشد. همه ما خوب می دانیم برای داشتن یک گالری دیواری باید با دقت زیادی این قاب عکس ها را در کنار هم قرار دهیم که ترکیب زیبایی ایجاد کنند اما قانون دقیقی برای چینش آنها وجود ندارد. البته این نکته را فراموش نکنید که قبل از قرار دادن قاب عکس ها بر روی دیوار آنها را بر روی زمین مرتب کنید و بعد بر روی دیوار قرار دهید و سعی کنید طرح و رنگ و چیدمان آن ها مرتبط با چیدمان مبلمان و دکوراسیون خانه باشد.

قرار دادن یک آیینه و یک جفت اثر هنری در کنار هم بر روی دیوار پشت کاناپه

قرار دادن یک آیینه و یک جفت اثر هنری در کنار هم بر روی دیوار پشت کاناپه

۹- قرار دادن یک آیینه و یک جفت اثر هنری در کنار هم بر روی دیوار پشت کاناپه

گاهی اوقات برای داشتن یک دیوار زیبا خوب است کمی شجاعانه به تزئینات بپردازیم. اصلاً نیازی نیست که بین آیینه و قاب عکس یک مورد را انتخاب کنید. شما می توانید از هر دوی آنها در کنار هم استفاده کنید و یک فضای منحصر به فرد ایجاد کنید و همچنین به دیوار اتاق خود شخصیت ببخشید.

قرار دادن کاناپه رو به روی پنجره

قرار دادن کاناپه رو به روی پنجره

۱۰-قرار دادن کاناپه رو به روی پنجره

اگر هنوز هم نمی دانید چه چیزی بر روی دیوار خالی پشت کاناپه اتاق نشیمن خود نصب کنید طبیعت را فراموش نکنید! اگر پنجره زیبایی در خانه دارید تنها کافی است که مبل خود را جلوی پنجره قرار دهید و از قاب زیبای پنجره که زیبایی های طبیعت را نشان می دهد لذت ببرید و به فضای خانه خود طراوت و سرسبزی هدیه کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.