دسته گلی با عطر بهار

9
۰
(۰)
دسته گلی با عطر بهار
دسته گلی با عطر بهار

فصل بهار فرصتی به شما می‌دهد تا دکوراسیون داخلی خود تغییر دهید. تغییری که این بار نه با چشم بلکه با حس بویایی احساس می شود. بهار فصل رشد گل‌هاییست که با عطر خود می توانند حال و هوای خانه شما را حسابی تغییر دهند و حضور در منزل شما را برای مهمانان لذت بخش‌تر کنند. لزومی هم ندارد که برای این کار حتما از گل‌های گران‌قیمت استفاده کنید. شما حتی می توانید دسته ای از گل‌های وحشی را در اتاق نشیمن، پذیرایی و آشپزخانه منزل خود قرار دهید و حال و هوایی رویایی به دکوراسیون داخلی خانه‌تان ببخشید.

دستور العمل یک دسته گل بهاری

دستور العمل یک دسته گل بهاری

دستور العمل یک دسته گل بهاری

یکی از محاسن گل‌های وحشی ترکیب رنگ بی نظیر آنهاست به طوری که می توانید بدون آرایش خاصی آنها در کنار هم قرار دهید و در هر گوشه از منزل خود بگذارید. البته در هنگام چیدن گل‌های وحشی مراقب باشید که ریشه آنها را از خاک خارج نکنید و فقط ساقه آنها جدا کنید.

بنفشه، نرگس و سنبل از گل‌های بهاری هستند که عطر بی‌نظیری دارند و به مشام بسیاری از ما خوش رایحه هستند. این گل ها در کنار یک شاخه گل رز یا یاس بنفش جلوه متمایزتری به خود می‌گیرند. اگر تمایل دارید ماندگاری این گل‌ها در دکوراسیون منزل شما بیشتر شود بهتر است به جای دسته‌گل از گلدان گل‌های بهاری استفاده کنید.

استفاده از گل برای زیبایی دکوراسیون داخلی

استفاده از گل برای زیبایی دکوراسیون داخلی

برای ماندگاری بیشتر دسته‌گل طبیعی نیز می توانید از محلول آب گرم (۱ لیتر)، شکر (۲ قاشق غذاخوری) و وایتکس (۱.۵ قاشق چای خوری) استفاده کنید و ساقه گل‌ها را به‌صورت اریب برش دهید و در آن بگذارید. در این محلول شکر تامین کننده مواد مغذی گل ها و وایتکس وظیفه ضدعفونی کردن آب گلدان را بر عهده خواهد داشت. افزون بر این، به جای وایتکس می توانید از دو قاشق غذاخوری آبلیمو برای اسیدی کردن آب نیز استفاده کنید. همچنین گل‌ها در گلدان مسی طول عمر بیشتری دارند.

قرار دادن گل در دکوراسیون داخلی

قرار دادن گل در دکوراسیون داخلی

گل های بهاری را کجا قرار دهیم؟

با توجه به اینکه دمای هوا در فصل بهار چندان بالا نیست به نظر می‌رسد که دمای طبیعی منازل برای گیاهان مناسب باشد. اغلب این گل‌ها برای ماندگاری به نور مستقیم خورشید نیاز ندارند. بنابراین بهتر است آنها را از پنجره‌ها کمی فاصله دهید. میز جلو مبلی یکی از بهترین مکان‌ها برای قرار دادن دسته‌گل است چراکه رایحه آن به راحتی به مشام می‌رسد.

با این حال اگر ارتفاع گل‌ها مانع از دید مستقیم افراد از هم می شود و یا رایحه تند گل‌ها مشام برخی از مهمانان را آزار می دهد بهتر است گل‌ها را بر روی یکی از میزهای کناری که دیوار پس‌زمینه آن به رنگ روشن و بدون طرح است قرار دهید. این کار سبب می شود تا علاوه بر رایحه گل‌ها، تنوع رنگ آنها نیز توجه مهمانان را به خود جلب کند.

استفاده از گل برای زیبایی دکوراسیون داخلی

استفاده از گل برای زیبایی دکوراسیون داخلی

قرار دادن گل در ورودی منزل نیز یک راه هوشمندانه برای خوشامدگویی به مهمانان است. افراد با ورود به هر فضایی با نگاه نخست خود تاثیر زیادی می پذیرند. بنابراین هر قدر که ورودی منزل شما زیباتر باشد آنها با صمیمیت و احساس بهتری پا به خانه شما می گذارند. یکی از راه‌های القای این حس خوب، استفاده از عطر و رایحه گل‌های بهاری است.

همچنین توصیه می‌کنیم که گل‌هایی با رایحه تند را در اتاق خواب‌های کوچک قرار ندهید، چراکه معمولا این رایحه هر اندازه هم که خوشبو باشد برای خواب و استراحت شما و حتی انجام کارهایی که به تمرکز نیاز دارد ممکن است کمی ایجاد مزاحمت کند. با این حال، اگر به این کار علاقه دارید به گذاشتن یک یا دو شاخه گل اکتفا کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.