دانشگاه دریانوردی Tornhuset در سوئد

18
۵
(۱)

شرکت استرالیایی Terroir و دفتر دانمارکی Kim Utzon Arkitekter ساختمانی جدید برای دانشگاه جهانی دریانوردی در مالمو واقع در سوئد طراحی کرده اند.این بنا نمایی ترکیبی و غیر همسطح از شیشه و آلومینیوم دارد.

در این پروژه با گسترش و نوسازی یک ساختمان قدیمی،حدودا ۶۰۰۰ متر مربع فضای آموزش و اداری با تمرکز بر آموزش و پژوهش دریایی ایجاد شده است.
ساختمان موجود که با عنوان Tornhuset شناخته می شود در سال ۱۹۱۰ به عنوان دفتر اصلی برای اداره کل بندرگاه های مالمو تکمیل شد.این ساختمان در منطقه Docklands برای داشتن نمایی پانوراما از فعالیت های حمل و نقل در بندرگاه و تنگه Oresund ایجاد شد.

Terroir و Kim Utzon Arkitekter در سال ۲۰۱۱ برای ایجاد یک مرکز جدید در سایتی مشابه جایزه رقابت های بین المللی را کسب کردند و با طراحی مبتنی بر ایده “لولا” آن ها توانستند بندر را با شهر قدیمی ارتباط دهند.
معمار این طرح گفت:ترکیب ساختمان تداعی کننده لولا است وکشف این تصویر ذهنی ما رابه سوی زبانی جدید برای هویت بخشیدن به ساختمان راهنمایی کرد.این ساختمان هم می تواند عملکردی لولا گونه در رابطه خود با شهر داشته باشد و همچنین می تواند تداعی کننده لولایی بین خودش و ساختمان اصلی Tornhuset باشد.

صفحات آلومینیوم مانند چادری سطوح بنا را در بر گرفته است و رنگ آن باعث ایجاد ارتباط و هماهنگی بصری با بنای موجود می شود.Tornhuset اصلی تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده است و اکثر فضاهای اداری در آن قرار گرفته اند.فضای باز بین سازه دو بنا برای عبور و مرور و ارتباطات استفاده شده است.

فضاهای آموزشی در ساختمان جدید قرار گرفته اند و و شامل سالنی در طبقه همکف است که به آتریوم دسترسی دارد.در این فضا دیواره های خارجی ساختمان Tornhuset دیده می شوند که فضاهای اطراف ساختمان جدید برای استراحت و بالکن ها مورد استفاده قرار گرفته اند.صفحات شیشه ای موجود در سقف فضای باز مرکزی را با نور طبیعی پر می کنند.
منبع:http://www.dezeen.com

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.