داستان یک صندلی که با نگرشی متفاوت طراحی شده است (صندلی فلوکس)

0 23
۰
(۰)

و حالا داستان جالب طراحی این صندلی ، روزی دو جوان طراح آلمانی به نام های Douwe & Tom به یک مدل کاغذی بسیار خلاقانه ای برخورد می کنند .

این طراحی کاغذی مربوط به طراح معروف Richard Sweeny بود او از تکه های مسطح کالاهای زیبائی طراحی می کرد .

آنچه در ذهن داشتند یک صندلی جمع شو بود که از یک ورق بریده می شد . گرچه این طرح از نظر عملکرد بسیار قوی بود اما صادقانه باید گفت که در مورد قیافه ظاهری و استحکام آن زیاد به آن فکر نشده بود .

پس آز آنکه چند صد عدد از این مدل کاغذی را ساختند به تدریج به یک مدل مناسب رسیدند که البته فقط ۸ سانتی متر ارتفاع داشت و البته چالش بعدی ایندو نفر آن بود که این طرح را به اندازه واقعی برسانند و در مورد استحکام آن فکر کنند .

از یک تکه کاغذ تا رسیدن به صندلی زیبائی از پلی پروپیلن با نام “flux chair” راه طولانی در پیش بود و خود طراحان می گویند که بسیار خوش شانس بودیم که به محصول نهائی دست یافتیم .

البته در مراحل اولیه تولید هر صندلی به صورت کامل چک می شد تا مشکلی نداشته باشد و سالم به دست مصرف کننده برسد.

و امروزه با تولید انبوه این کالا ، با توجه به اینکه جوایز متعدد طراحی را نیز برنده شده است ، در همه جا این محصول زیبا و کارا مشاهده می شود : خانه ها ، ادارات ، کلوب ها ، کافه تریا ها ، رستوران ها ، گالری ها و هر اتفاقی که نیاز به صندلی به صورت انبوه داشته باشد که البته شامل فستیوال های موسیقی و عروسی ها هم می شود .

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد