داستان بزرگ ترین دراور دنیا در پایتخت مبلمان جهان

17
۰
(۰)
بزرگترین دراور دنیا در پایتخت مبلمان دنیا
بزرگترین دراور دنیا در پایتخت مبلمان دنیا

این دراور ۶ متری در ۱۹۲۶ در شهر های پوینت ساخته شد. بعد از آن چندین بار بازطراحی و بازسازی شد و نهایتا به نسخه‌ ای بلندتر به ارتفاع حدود ۱۱ متر تبدیل شد که دو جوراب از کشوی وسطش آویزان است، همانی که این روزها در خیابان‌های کارولینا دیده می شود.

دراوری غول آسا در قلب کارولینا

دراوری غول آسا در قلب کارولینا

موقعیت بزرگترین دراور دنیا

این دراور غول آسا که در پلاک ۵۰۸ خیابان همیلتون شهر «های پوینت» قرار دارد، شماره پنجم فهرست ده جاذبه جاده ای جهان است و در خود آمریکا هم یک جاذبه کنار جاده محسوب می شود. گفته می شود که جوراب های آویزان از کشوهای این دراور نیز نمادی هستند از تاریخ صنعت بافندگی پاپوش در این منطقه. این جوراب ها نزدیک به دو متر طول دارند.

ساختمانی که نگاه عابران را جلب می کند

ساختمانی که نگاه عابران را جلب می کند

بزرگترین دراور دنیا در واقع یک ساختمان است! ساختمانی در نگاه اول کنارِ همسایه ‌هایش کاملا بی ربط و اتفاقی به نظر می رسد اما همانطور که گفته شد نشانگرِ مناسبی از تاریخ صنعت و ساختمان این منطقه است. در سال ۱۸۹۰ میلادی یعنی حدود صد و سی سال پیش، این منطقه که شش مرکز بزرگ فروش و ساخت مبلمان و لوازم منزل داشت، کم کم لقب «پایتخت مبلمان جهان» را به خودش اختصاص داد. البته بعد از آن هم این صنعت و تجارت در کارولینای شمالی حسابی گسترش پیدا کرد. تا آنجا که این روزها و در قرن بیست و یکم، بسیاری از برندهای جدید و قدیمی صنعت مبلمان و طراحی وسایل خانه به خصوص در امریکا، این منطقه را زادگاه خودشان می دانند.

فضای داخلی بزرگترین دراور دنیا

فضای داخلی بزرگترین دراور دنیا

کاربری اداری یک دارور!

در ابتدا کاربری این مکان را به عنوان یک ساختمان اداری در نظر گرفته بودند. همچنین این ساختمان به عنوان یک شو روم، محلی برای برگزاری رویدادها و انبار نیز استفاده شده است. مالکان فعلی اش در سال ۲۰۱۵ آن را خریده اند، آن هم به قیمت نود هزار دلار و در این چندسال به آموزشگاه موسیقی نیز تغییر کاربری داده است. اما این ساختمان می تواند یک کافی شاپ یا منزل مسکونی نیز باشد.

بزرگترین دراور دنیا

بزرگترین دراور دنیا

های پوینت و مبلمان

در مورد های پوینت جالب است بدانید که این شهر یکی از اولین مراکز رشد و پیشرفت صنعت مبلمان در جنوب آمریکا بود. مبلمان و وسایل کاربردی از قرن هفدهم توسط مهاجران انگلیسی در این منطقه ساخته می شد. بعد از جنگ شمال و جنوب و شروع دوران برده داری، نیروی کار ارزان در این مناطق صنعتی زیاد شد و همین صنعت مبلمان را بزرگ و بزرگ تر کرد.

اما برای ساخت این میزان سفارش که هر روز به سمت این منطقه می آمد دیگر کارگاه ها جوابگو نبودند و باید کارخانه های بزرگ ساخته می شدند. اولی کارخانه لوازم منزل در ۱۸۸۹ تاسیس شد و بعد از آن تا آغاز قرن بیستم ۳۸ شرکت و کارخانه در این ایالت ساخته شدند که حدود نیمی از آن ها در های پوینت بودند.

های پوینت شهر بزرگترین دراور دنیا پایتخت مبلمان جهان

های پوینت شهر بزرگترین دراور دنیا پایتخت مبلمان جهان

بعد از شروع قرن جدید، های پوینت با داشتن چهل کارخانه، آرام آرام به عنوان پایتخت مبلمان شناخته می شد. اما در اوایل قرن بیستم سهم بازار رقبا زیادتر می‌ شد و کارگران دستمزد بیشتری می خواستند. گرچه در همین سال ها بود که یک شرکت خلاق به نام صندلی سازی تاملینسون کارمندانش را در سود شریک کرد و موفق شد باکیفیت ترین مبل ها و وسایل را تولید کند و تا سال های زیادی در صدر بازار باقی بماند اما این اتفاق برای همه تولیدکنندگان های پوینت نیفتاد. های پوینت، گرچه هنوز بازار سالانه مبلمان و لوازم منزل را میزبانی می‌کند، این روزها کسب و کار صنعت مبلمان در آن رونق کمتری نسبت به گذشته دارد و بزرگترین دراور دنیا یادگاریست که از دوران اوج برایش مانده است.
منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.