خوش آمدگویی ورودی خانه به مهمانان!

15
۱.۵
(۲)
نورپردازی در ورودی خانه
نورپردازی در ورودی خانه

نورپردازی در ورودی خانه

ورودی منزل نیز همانند سایر بخش ها به نورپردازی نیاز دارد. این نورپردازی برای اثرگذاری بیشتر باید در لایه های مختلفی اجرا شود. طبیعی است که تابش نور کم در فضایی که نخستین دیدار شما با مهمانان شکل می گیرد، چندان جالب به نظر نمی رسد. یک روشنایی معمولی نیز نمی تواند تصویر جالب توجهی در ذهن آنها شکل دهد. پس در ورودی خانه علاوه بر نورپردازی کلی برای روشنایی محیط، می توانید از آباژور، فانوس، لامپ های دیواری یا روشنایی دکوراتیو سقفی نیز کمک بگیرید.

افزون بر این، اگر ورودی خانه شما به شکل راهرو باشد، قرار دادن یک آینه بزرگ در آن یا پوشاندن سرتاسر یکی از دیوارها با آینه نیز می تواند برای مهمانان بسیار جذاب باشد. همچنین گیاهان نیز می توانند در زیبایی ورودی منزل شما نقشی تعیین کننده داشته باشند.

یک داستان شگفت انگیز خلق کنید

یک داستان شگفت انگیز خلق کنید

یک داستان شگفت انگیز خلق کنید

فضای ورودی اکثر آپارتمان ها محدود است اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید یک زیبایی خیره کننده بسازید. یکی از شیوه های متداول برای چنین کاری استفاده از آینه و کنسول است. جذابیت آینه برای اغلب انسان ها در کنار فرم قاب آن و پایه های کنسول تاثیر زیادی در جلب نگاه مهمانان خواهند داشت. زیبایی ورودی خانه وقتی بیشتر می شود که شما با استفاده از قاب عکس در کنار آینه مهمانان خود را بیشتر درگیر کنید. افزون بر این، نوع کاغذ دیواری به کار رفته در این فضا نیز بهتر است با سایر بخش ها تفاوت داشته باشد.

تنظیم مقیاس ها در ورودی خانه

تنظیم مقیاس ها در ورودی خانه

مقیاس ها را درست کنید

همانطور که در اتاق نشیمن کوچک یک مبلمان بزرگ قرار نمی دهید در ورودی خانه نیز اشیا باید با یکدیگر تناسب داشته باشند. یک آینه بزرگ هرقدر هم که در هنگام خرید زیبا به نظر رسد، با یک ورودی کوچک هماهنگ نمی شود. در مقابل لوازم دکوراتیو کوچک از آینه و شمعدان گرفته تا گلدان و آباژور و قاب عکس در یک راهروی بزرگ چندان به چشم نمی آیند. پس هر آنچه که در ورودی خانه قرار می دهید باید هم با دیگر اشیا و هم با ابعاد محیط سازگار باشد.

پیش بینی سبک خانه از دکوراسیون ورودی

پیش بینی سبک خانه از دکوراسیون ورودی

پیش بینی سبک خانه

یک دکوراسیون صحیح در ورودی خانه باید آنچه که در فضای نشیمن انتظار مهمان ها را می کشد تا حدودی بازگو کند. در واقع اگرچه قرار نیست نوع لوازم دکوراتیو، نورپردازی و کاغذ دیواری به کار رفته در ورودی خانه عینا با دیگر بخش ها یکسان باشد، اما باید به لحاظ سبک و برخی رنگ های اصلی به کار رفته در آن با دکوراسیون کلی منزل شما هماهنگ شود. به بیان ساده تر مهمانان باید از ورودی منزل شما متوجف نوع دکوراسیون و رنگهای بکار رفته در آن بشوند.

یک فرش به ورودی خانه اضافه کنید

یک فرش به ورودی خانه اضافه کنید

یک فرش به ورودی خانه اضافه کنید

جدا از زیبایی فرش، به نظر می رسد که یک کفپوش نرم در زیر پای مهمانان به طور ناخودآگاه احساس خوش آمدگویی و احترام زیادی به آنها می دهد. به خصوص در فرهنگ ایرانی که اغلب مهمانان بدون کفش وارد خانه می شوند بهتر است در همان ابتدا پا بر روی سرامیک های سرد فضای ورودی خانه نگذارند. از آنجایی که ورودی منزل محلی پر رفت و آمد محسوب می شود، بهتر است فرشی که برای آن انتخاب می کنید تیره رنگ، بادوام و با قابلیت شستشو باشد.

استفاده از کاغذدیواری در ورودی خانه

استفاده از کاغذدیواری در ورودی خانه

با کاغذ دیواری نگاه ها را خیره کنید

واقعیت این است که استفاده از کاغذ دیواری در ورودی خانه باید حساب شده باشد. بر خلاف سایر بخش های منزل در فضای ورودی مبلمانی به عنوان مکمل کاغذ دیواری وجود ندارد. پس بخش زیادی از آن به شکل سرتاسری (از بالا تا پایین) قابل رویت است. گذشته از آن، دیوارها در ورودی خانه هم به شما نزدیک ترند و هم به روشنایی. پس چه زیبا باشند و چه معیوب با وضوح بیشتری به چشم شما خواهند آمد.

بهتر است با توجه به مساحت اندک ورودی خانه، از کاغذ دیواری های شلوغ استفاده نکنید. کاغذ دیواری های پر نقش و نگار هر اندازه که زیبا باشند نیز برای جلوه بهتر باید از چشم شما فاصله داشته باشند. حال آنکه در ورودی خانه دیوارها اغلب کمتر از نیم متر با شما فاصله خواهند داشت. پس مهمانان شما نمی توانند زیبایی نقش و نگارهای آن را به خوبی درک کنند و صرفا با فضایی شلوغ و درهم و برهم مواجه می شوند.

ایجاد امکان نشستن در ورودی خانه

ایجاد امکان نشستن در ورودی خانه

یک فضای نشستن فراهم کنید

ایجاد یک فضای نشیمن در ورودی خانه اگرچه هزینه زیادی برای شما ندارد اما تاثیر فوق العاده ای بر جلب رضایت مهمانان شما خواهد داشت. درآوردن برخی کفش ها مهمان ها را به زحمت می اندازد و ناچارند چند ثانیه خم شوند که چندان دلچسب به نظر نمی رسد. از این رو، وجود یک چهارپایه یا پاف می تواند این کار را برای آنها ساده تر کند.

افزون بر این، از آنجا که در فضای راهرو یا ورودی مبلمانی وجود ندارد تقریبا نیمه پایینی آن بسیار خالی به نظر می رسد و با نیمه بالایی که احتمالا با آینه، چراغ یا قاب عکس تزئین شده هم وزن نخواهد بود. از این رو، این نشیمن های کوچک تاثیر زیادی در پر کردن نیمه خالی پایینی و هم وزن کردن فضا دارند.

ورودی خانه باید زیبا و کاربردی باشد اما نه شبیه به انباری

ورودی خانه باید زیبا و کاربردی باشد اما نه شبیه به انباری

کلام آخر

کمتر کسی پیدا می شود که در هنگام طراحی دکوراسیون منزل، طرحی خاص برای راهرو خانه خود در نظر گرفته باشد. ورودی خانه ها اغلب عضو مغفول دکوراسیون منازل هستند و ما و مهمانان بدون هیچ توجهی از آنها گذر می کنیم، در حالی که می توانند نقش مهمی در زیبایی منزل داشته باشند. برخلاف عملکرد رایج ورودی منازل انباری نیست و نباید در آنها وسایل اضافی را قرار داد. این بخش از خانه شما نیز به رنگ، نور و حتی مبلمان مخصوص به خود نیاز دارد. پس اگر قرار است از همان درب ورودی از مهمانان خود استقبال و پذیرایی کنید باید یک ورودی زیبا و کاربردی بسازید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱.۵ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.