خودتان را برای خانه تکانی گرم کنید!

18
۰
(۰)
پستوی کسل‌کننده
پستوی کسل‌کننده

۲. اتاق پشتی کسل‌کننده یا پستوی دوست داشتنی؟

به‌رغم این که این پستو فضای زیادی دارد، صاحبخانه در تصویر اول نتوانسته به‌طور مناسب از این فضا استفاده کند، علاوه بر این خیلی هم شلخته به نظر می‌رسد اما در تصویر دوم با انتخاب سبدهای یک رنگ به یکباره همه چیز مرتب به نظر می‌رسد. همچنین بانکه‌های هم اندازه و مرتب و تمیزی برای اقلام استفاده شده تا به راحتی مواد خوراکی را بتوان پیدا کرد. به این ترتیب، صاحب این پستو می تواند به راحتی متوجه کمبود اقلام خوراکی شود تا به موقع برای خرید آنها اقدام کند. چسباندن کاغذدیواری تیره رنگ در پشت این فضا نیز می‌توانست جان تازه‌ای به اشیاء داخل آن بدهد.

اتاق کار شلخته

اتاق کار شلخته

۷.اتاق کار به هم ریخته یا فضایی چندمنظوره؟

بی‌نظمی و نبود سبک برای چیدمان فضا باعث می‌شود کسی تمایلی به کار کردن یا درس خواندن در این فضا نداشته باشد، اما استفاده از رنگ سفید و قفسه‌های منظم و جعبه‌های نگه دارنده این گوشه از اتاق خواب را بسیار کاربردی کرده است، طوری‌که صاحب آن با اشتیاق و آرامش بیشتری به کار و مطالعه خود بپردازد.

کمد نامنظم

کمد نامنظم

۶.کمد منظم یا منظم‌تر؟!

حال نوبت اتاق خواب است؛ نظم فقط این نیست که لباس‌ها را از روی زمین جمع و در کمد آویزان کنیم! گاهی همه چیز به ظاهر در جای خودش قرار دارد اما هنوز کمد ما مرتب به نظر نمی‌رسد. ممکن است فکر کنیم احتمالا ایراد از لباس‌های ماست که هر کاری می‌کنیم کمدمان چشم‌نواز نیست. اما اشتباه نکنید. همین لباس‌ها و کمد را می‌توان طوری مرتب کرد که بسیار خواستنی بنظر برسد. اگر لباس‌ها را بر اساس اندازه ارتفاع و رنگ تفکیک کنید، می‌توانید با خیال راحت درهای کمد را چهار طاق باز بگذارید و از تماشای کمدی که همه چیز در آن هارمونی دارند، لذت ببرید.

کابینت نامرتب

کابینت نامرتب

۳.کابینت و انضباط خوراکی‌ها

بسیاری از ما چون پستوی جداگانه در آشپزخانه نداریم به ناچار از کابینت‌های بزرگ آشپزخانه برای ذخیره کردن مواد خوراکی استفاده می‌کنیم. در نتیجه، خوراکی‌ها نامنظم کنار همدیگر یا روی هم چیده می‌شوند و گاهی اوقات پشت هم پنهان می‌شوند و تاریخ مصرفشان بی آنکه خبردار شویم می‌گذرد. اما با یکی دو تغییر کوچک می‌توان حتی از درهای کابینت نیز برای آویزان کردن لوازم آشپزخانه و گذاشتن ادویه استفاده کرد. همچنین با استفاده از جعبه‌هایی که نام دسته مواد خوراکی رویش نوشته شده، می‌توان هفت رنگ بودن ظروف و قوطی مواد غذایی را پنهان و از طرفی دسترسی به آن‌ها را آسان کرد.

کابینت سینک ظرفشویی

کابینت سینک ظرفشویی

۵.کابینت زیر سینک، همیشه شلوغ یا همیشه منظم؟

قرار دادن کیسه، بطری، اسپری و دیگر اقلام زیر سینک ظرفشویی فقط موجب به هم ریختگی و نامرتب شدن این فضا خواهد شد. اما چاره کار هم این نیست که وسایل مورد نیازمان را در دسترس قرار ندهیم و این فضا را بلامصرف بگذاریم.با استفاده از انواع طبقه، کشو و جعبه می شود به کل این فضا را تغییر داد به طوری که هر چیز جای مناسب خود را پیدا کند.

ورودی شلخته

ورودی شلخته

۱۰. یک ورودی دعوت کننده

کفش‌های بچه‌ها که روی هم تلنبار شده‌اند، کیف‌هایی که روی جاکفشی و براثر فشار خم شده‌اند، همه و همه به شما می‌گویند هر چقدر این ورودی را تمیز کنید، باز هم دو روز بعد با چنین صحنه‌ای مواجه خواهید شد. چه کار باید کرد؟ با هزینه خیلی کم، فقط چند قلاب آویز و چند قفسه تخته‌ای شیب دار، همه چیز حل می‌شود و هر طبقه به یکی از اعضا تعلق پیدا می‌کند تا به راحتی از آن استفاده کند. حتی می‌توانید از طبقه زیرین این قفسه‌ها برای گذاشتن سبد لباس‌ها و اقلامی که مایل نیستید دیده شوند، بهره ببرید.

یخچال نامرتب

یخچال نامرتب

۱. یخچال خوردنی!

از آشپزخانه، بخش محبوب خانه شروع می‌کنیم. هرچقدر هم که مادر خانواده تاکید کند که شیشه‌های ترشی و مربا را مجزا از بطری‌های نوشابه بگذارید و لبنیات را سمت دیگر، باز هم کمتر کسی است که به قانون نانوشته جایگذاری مواد غذایی در یخچال پایبند باشد. چطور می‌شود کاری کرد که خانواده به سمت نظم متمایل شوند؟ به تصویر نگاه کنید تا این راز، ساده برایتان برملا شود. با استفاده از سبدهای یک دست با اندازه‌های متفاوت و مناسب با ابعاد طبقه‌های یخچال!

انباری به هم ریخته

انباری به هم ریخته

۱۲. انباری شلخته یا مرتب؟

از خانه که خارج شویم نوبت به انباری می‌رسد؛ دلیل نمی‌شود انباری چون اسمش انباری است هر چیزی که دستتان آمد را ببرید و بچیند روی هم گوشه آن. در این انباری جعبه‌های پر از لباس، لوازم باغبانی و … که هیچ ارتباطی به هم ندارند کنار هم قرار گرفته‌اند. این بار که انباری تکانی کردید، می‌توانید از ایده این تصویر الهام بگیرید و با اضافه کردن یک کابینت دست دوم به عنوان فضای نگه‌داری و چند قفسه و قلاب، لوازم مختلف را سر جای مخصوصی بگذارید و نمای دلنشینی به این فضا دهید.

کشوی شلخته

کشوی شلخته

۸. کشوی درهم برهم یا آراسته؟

کشوی لوازم تحریر و یا ملزومات اداری معمولا مملو از وسایل ریز و درشتی است که در یک موقعیت ضروری بهشان نیاز پیدا می‌کنیم اما نمی‌توانیم از بین انبوهشان حتی یک حلقه نوارچسب پیدا کنیم. با استفاده از تقسیم‌کننده چوبی می توانید کشوها را بخش بندی کنید و هر قسمتی را برای ابزاری خاص انتخاب کنید تا بتوانید به راحتی اقلام مورد نظر خود مانند لوازم نوشتن، چسب، قیچی، شارژر و دیگر لوازم را پیدا کنید.

منسوجات نامرتب

منسوجات نامرتب

۹.پارچه‌های تا شده یا سبدی؟

پارچه‌ها را هرچقدر هم که مرتب و تا کرده روی هم بچینید، باز کافیست بخواهید یک ملحفه‌ را از میانشان بیرون بیاورید، همه‌شان طوری جابه‌جا می‌شوند که گویی زلزله آمد. پس چند سبد پلاستیکی بخرید و روی هر کدام از آنها اتیکت نصب کنید تا بدانید دستمال‌ها کجا و حوله‌ها را کجا گذاشته‌اید. از طرفی دیگر این اتفاق نمی‌افتد که با بیرون کشیدن یک حوله، کوهی از پارچه‌ها سقوط کند.

کشوی نامرتب حمام

کشوی نامرتب حمام

۱۱. کشوهای حمام و دستشویی

کشوهای لوازم آرایشی و بهداشتی را هم مانند کشو لوازم تحریر می‌توان تقسیم بندی کرد. این بار با سبدهای کوچک و نازک.

آشپزخانه

آشپزخانه

۴.آشپزخانه؛ قبل و بعد

همیشه هم اینطور نیست که برای نظم بخشیدن مجبور باشید، قفسه و شلف به فضا اضافه کنید. گاهی لازم است فضا را پیرایش کنید. قابلمه، ماهیتابه و آبکش را زیر سنگ کابینت آویزان کنید و ظروف و دستمال‌ها را هم داخل کابینت‌ها قرار دهید، به همین سادگی.

گاراژ

گاراژ

۱۳. قفسه‌های متعادل

بخشی از تصور ما از زیبایی به این موضوع بر می‌گردد که انسان ذاتا بعضی از ویژگی‌های بصری مانند تعادل را دوست دارد. این قفسه بزرگ چند طبقه شلوغ و چند طبقه خالی از وسیله دارد که همین موضوع، آن را ناقص به نظر می‌رساند که با تقسیم این وسایل در تمام طبقات این مشکل حل شده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.