خرید آنلاین مبلمان ، سخت یا آسان؟

5
۰
(۰)
جایگاه خرید آنلاین مبلمان و لوازم خانگی درجهان
جایگاه خرید آنلاین مبلمان و لوازم خانگی درجهان
خرید آنلاین مبلمان، تصمیمی آسان یا سخت؟

خرید آنلاین مبلمان، تصمیمی آسان یا سخت؟

خرید اینترنتی مبلمان در ایران

در ایران نیز با توجه به این‌که عرضه آنلاین مبلمان اخیرا و درسطح نسبتا محدودی به وسیله تامین کنندگان انجام می شود و هنوز تردیدهایی از سوی مصرف‌کنندگان برای استفاده از این روش وجود دارد، اگرچه آماری موجود نیست، ولی می‌توان حدس زد که درحال حاضر فروش مبلمان، درصد بالایی از فروش اینترنتی را شامل نمی‌شود.

بیشترین مشکلی که در این خصوص وجود دارد این است که خریداران مبلمان ترجیح می‌دهند مبلمان را از نزدیک ببیند، لمس کنند و اگر سوژه موردنظر جزو اقلام نشیمن است روی آن بنشینید که البته منطقی هم به نظر می‌رسد. اما در هر شرایطی مجموع عوامل است که منفعت و رضایت نهایی را رقم می‌زند. حال می‌خواهیم ببینیم آیا دلایلی وجود دارد که بتواند در معادله منفعت جایگزین این خواسته و تمایل مشتریان شود و به نفع خرید اینترنتی مبلمان به‌خصوص از طریق پلتفرم/ پلتفرم‌هایی که دسترسی به محصولات متنوع از تأمین‌کنندگان متعدد می‌دهند، عمل کند؟

خرید آنلاین در همه وقت و همه جا

خرید آنلاین در همه وقت و همه جا

مزایای خرید اینترنتی

منافع عمومی خرید اینترنتی کالا در مورد مبلمان هم صدق می‌کند؛ گاهی حتی با ضریب مثبت بیشتر؛ ازجمله عوامل زیر:

استفاده بهینه از زمان: اینکه در هر ساعت از شبانه‌روز و با صرف زمانی بسیار کمتر از بازدید از مراکز مختلف و متعدد، می‌توان انبوهی از محصولات تأمین کنندگان مختلف را که امکان یکجا دیدن آن در شرایط عادی وجود ندارد، در کنار هم دید و قیمت‌ها و اطلاعات مربوط به آنها را در یک فرمت مشابه باهم مقایسه کرد؛ اولین و ساده‌ترین مزیت است.

شرایط مناسب برای تصمیم گیری: فرد می‌تواند بدون این‌که در لحظه بخواهد تصمیم بگیرد، تفکر کند یا باکسانی که ذینفع خرید این محصول یا مشاور خوبی هستند، مشورت کند و نهایتاً محصول مناسب را انتخاب کرده و سفارش دهد که این مسئله میزان خطا، تصمیم‌گیری احساسی یا بر اساس فشار خستگی و یا مهارت فروشنده ماهر برای اعمال‌نظرش را کاهش می‌دهد.

چرا خرید اینترنتی مبلمان؟

فراهم بودن امکان مقایسه: در خصوص مبلمان این نکته را باید اضافه کنیم که حتی اگر در یک فضای فیزیکی مثل نمایشگاه مبلمان قادر به دیدن حجم زیادی از محصولات باشید به دلیل بزرگی فضایی که این‌همه محصولات در آن قرارگرفته و خستگی حاصل از بازدید و تنوع زیاد محصولات، درنهایت با صرف چندین ساعت وقت چیزی که باقی می‌ماند شمایید و تعدادی کاتالوگ و در بهترین حالت لیست قیمت. با وجود در اختیار داشتن تصاویر محصولات و قیمت ها باز هم امکان مقایسه و انتخاب از میان آنها به دلیل فرمت‌های مختلفی که برای ارائه اطلاعات دارند، چندان کار ساده‌ای نیست و تلاش مضاعف می‌طلبد. اگر به تجربه بازدیدتان از آخرین نمایشگاه مبلمانی که رفته‌اید رجوع کنید، احتمالاً این تجربه را تأیید می‌کنید.

ارزش افزوده خرید اینترنتی مثل حمل رایگان

ارزش افزوده خرید اینترنتی مثل حمل رایگان

استفاده از ارزش‌افزوده خرید اینترنتی: معمولاً فروشگاه‌های اینترنتی خدمات خاصی به مشتریان خود می‌دهند. مشاوره و راهنمایی‌های قبل از خرید که منطبق با نیاز خاص مصرف‌کننده و کمک برای انتخاب بهترین گزینه از تنوع موجود خواهد بود. حمل رایگان کالا بعد از خرید که به دلیل حجیم بودن کالاهای مبلمان معمولاً رقم قابل‌توجهی است، کمک به مشتری برای مرجوع کردن کالایی که دارای مشکل احتمالی است و یا رفع مشکل به‌وسیله تأمین‌کننده، تخفیف و هدایای کمپین‌های مختلف و امکان خرید اقساطی برخی از امکاناتی هستند که سایت‌ها برای تسهیل خرید و تشویق مخاطب به خرید اینترنتی محصول اعمال می‌کنند و بهره‌گیری از آنها خرید را مقرون‌به‌صرفه و آسان‌تر می‌کند.

خرید از برندهای شناخته شده

خرید از برندهای شناخته شده

دیگر مزایا

اگر هنوز هم در خرید اینترنتی مبلمان به‌عنوان یک راه‌حل خوب تردید دارید به شما می‌گوییم که در این موارد در همان معادله منفعتی که در بالا به آن اشاره کردیم مزایای خرید اینترنتی بسیار بر نقاط ضعف احتمالی‌اش غالب خواهد بود.

دسترسی به گزینه‌های بیشتر برای شهرستان ها و شهرهای دور از مرکز: اگر از شهرستان یا شهرهای کوچک می‌خواهید خرید انجام دهید قطعاً دسترسی شما به محصولات بسیار محدود خواهد بود. درصد بسیارکمی از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان مبلمان در همه شهرستان‌ها نمایندگی فعال دارند و مسلماً خرید اینترنتی یک راه‌حل است که گزینه‌های بیشتری را پیش روی شما قرار می‌دهد. امکان انتخاب خوب از میان گزینه‌های متنوع بیشتر از خرید از میان گزینه‌های محدود تنها به دلیل موجود بودن در محل است.

خرید آسان برای کسانی که برندهای مبلمان را می شناسند: اگر برندهایی را می‌شناسید و در حال حاضر از محصولات آنها استفاده می‌کنید و راضی هستید برای خرید اقلام تکمیلی یا محصول دیگری از همان تأمین‌کننده می‌توانید خرید خود را با اطمینان کامل به‌صورت اینترنتی انجام دهید.

خرید اقلام مختلف در یک سفارش

خرید اقلام مختلف در یک سفارش

سرعت و سهولت سفارش یکباره محصولات متنوع و متعدد: اگر خریدی که می‌خواهید انجام دهید داری تنوع است و می‌خواهید اقلام مختلفی را باهم ست کنید قطعاً انتخاب‌ها و سهولتی که یک پایگاه اینترنتی جامع به شما می‌دهد به‌صورت فیزیکی نخواهید داشت. در این موارد عملاً یکی دو مورد اصل قرار داده می‌شود و در مورد آن کنکاش و انتخاب خوب به عمل می‌آید و در بقیه موارد به حداقل و در دسترس‌ترین امکان موجود اکتفا می‌شود. دریک خرید اینترنتی البته در پایگاه‌هایی که به‌صورت تخصصی خدمات مشاوره می‌دهند به‌راحتی می‌توانید با همکاری کارشناسان فروش بهترین ترکیب را از کالاهای تولیدکنندگان مختلف به‌صورت هماهنگ با مناسب‌ترین هزینه به‌دست آورید و یکجا سفارش داده و بدون نیاز به پیگیری‌های متعدد با تولیدکنندگان مختلف در موعد آماده شدن هریک یا یکجا تحویل بگیرید.

انتخاب آسان برای مدیران

انتخاب آسان برای مدیران

امکان انتخاب بهینه، نظارت و کنترل خریدها به وسیله مدیران: اگر از آن دسته مدیرانی هستید که در خصوص بهینه بودن دکوراسیون محل کار خود حساس هستید و مایلید در مورد خریدهایی که برای این منظور می‌شود، نظر بدهید و درعین‌حال صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ای که صرف خریداری مبلمان می‌شود هم برایتان مهم است، هیچ ابزاری به‌اندازه خرید اینترنتی نمی‌تواند به شما کمک کند که به بهترین تصمیم برسید.

خرید مطمئن و آسان برای طراحان

خرید مطمئن و آسان برای طراحان

سرعت، سهولت و کیفیت بالای خرید برای طراحان داخلی: اگر طراح هستید می‌خواهید برای پروژه‌تان خرید کنید، بهره بردن از تنوع محصولات سایت از یکسو و امکان این‌که از سایت به‌صورت مشترک با مشتری استفاده کنید یا او را برای دیدن محصولات به سایت ارجاع دهید می‌تواند کار شما را بسیار آسان کند. درعین‌حال به‌عنوان یک طراح این‌قدر نسبت به انواع مبلمان و دکوراسیون و برندها آگاهی و اشراف دارید که بتوانید باکمی تحقیق و مشاوره از کیفیت محصول و تناسب آن برای کاربرد موردنظر مطمئن شوید.

هفتاد درصد افراد حتی پیش از خرید از فروشگاه اینترنتی محصول خود را جستجو می کنند

هفتاد درصد افراد حتی پیش از خرید از فروشگاه اینترنتی محصول خود را جستجو می کنند

همه چیز از جستجو شروع می شود: درنهایت یک پایگاه تخصصی آنلاین در حوزه مبلمان و دکوراسیون تنها برای خرید اینترنتی محصول مورد بهره‌برداری قرار نمی‌گیرد. حتی برای کسانی که زمان می‌برد تا به خرید اینترنتی مبلمان رو بیاورند و عادت کنند این پایگاه به‌عنوان یک مرجع جستجو و آگاهی از امکانات موجود و قیمت‌ها که شفاف و واقعی است، نزدیک شدن به انتخاب یا انتخاب‌های محدود خرید از میان گزینه‌های متعدد و ادامه آن به‌صورت مراجعه مستقیم به فروشندگان آنها مورداستفاده قرار گیرد.

آمار جهانی بیانگر این است که ۷۰ درصد کسانی که مبلمان می خرند ابتدا از طریق اینترنت تحقیق می‌کنند و اطلاعات لازم را به‌دست می‌آورند. ۳۹ درصد این افراد از این امکان برای محدود کردن انتخابشان و رسیدن به انتخاب نسبی استفاده می‌کنند و ۱۷ درصد آنها به دلایل متعدد ازجمله دلایلی که در بالا ذکر شد خرید خود را اینترنتی انجام می‌دهد. همان‌گونه که در مقدمه ذکر شد این درصدها سال‌به‌سال به میزان قابل توجهی در حال افزایش است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.