خرافات عجیب سال نو در سراسر جهان

10
۰
(۰)
جارو نکنید
جارو نکنید

۱.جارو نکنید

با رسمی شروع می‌کنیم که احتمالا خیلی‌ها از پایبندی به آن خوشحال می‌شوند! در اولین روز سال نو نباید جارو یا گردگیری کنید چون ممکن است با این کار خوش‌شانسی را هم جارو کنید پس اجازه دهید گردوخاک و شانستان با هم باقی بماند.

لباس نشویید
لباس نشویید

۲.لباس نشویید

درست است که اگر لباس نشویید ارتفاع سبد لباس‌های کثیف بلندتر می‌شود اما گویا قوانین جهانی حاکی از لباس نشستن در اولین روز سال است اما بعضی سنت‌ها پا را از این هم فراتر می‌گذارند، مثلا غربی‌ها می‌گویند نباید بین تعطیلات کریسمس و سال نو لباس شست. افسانه‌ها می‌گویند اگر در این روزها لباس بشویید، منتهی به از دست رفتن یار و کسی که دوستش دارید، می‌شود.

روز اول سال نو لباس جدید بپوشید.

روز اول سال نو لباس جدید بپوشید.

۳.روز اول سال نو لباس جدید بپوشید.

این کار فقط برای این نیست که در ر

به‌نظر برسید، بلکه بیشتر برای این است که مطمئن شوید سال آینده لباس کم نمی‌آورید!

مرغ نخورید

مرغ نخورید

۴.مرغ نخورید

گویا مرغ باید از منوی روز اول سال نو حذف شود، چون اگر پرندگان خورده شوند کسانی که آن‌ها را خورده‌اند تمام سال با بدبختی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. به عبارت دیگر خوردن پرندگان با خود فقر می‌آورد.
گریه نکنید
گریه نکنید

۵.گریه نکنید

گریه کردن هنگام جشن و شادی که مسلما کار خوبی نیست است. علاوه بر این می‌گویند سالی که با گریه شروع شود با گریه هم تمام می‌شود.

سالم بخورید

سالم بخورید

۶.سالم بخورید

برای اینکه سالم بمانید مطمئن باشید سال جدید را با وعده‌ای سالم و مغذی آغاز می‌کنید.

لیمو و سروصدا

لیمو و سروصدا

۷.لیمو و سروصدا

شب سال نو قطعا سالی پرسروصدا است: آتش‌بازی، صدای توپ در کردن و در برخی فرهنگ‌ها دعا برای راندن شیطان. آویزان کردن لیمو در درگاه سنت قدیمی برخی مناطق است برای در امان نگه داشتن انرژی مثبت در محیطی که اینچنین بلبشو است.

قرض نداشته باشید

قرض نداشته باشید

۸.قرض نداشته باشید

خرافه‌ی دیگری هست که می‌گوید باید برای خوش‌شانسی مالی تمام قرض‌هایتان را پیش از روز اول سال بپردازید. همچنین نباید قرض‌هایتان را در روز اول سال نو بپردازید یا پولی قرض دهید. اگر چنین کنید، تمام طول سال مشغول پول خرج کردن خواهید بود.

از گربه‌های گریان دوری کنید

از گربه‌های گریان دوری کنید

۹.از گربه‌های گریان دوری کنید

اگر در روز اول سال صدای میوی گربه‌ها را شنیدید در جهت مخالف بدوید تا از بدشانسی دور شوید. حتی اگر خرافاتی نیستید دویدن در جهت مخالف واکنش طبیعی به صدای ناخوشایند است!

درها را باز کنید

درها را باز کنید

۱۰.درها را باز کنید

درها و پنجره‌ها را باز کنید تا سال نو به داخل خانه بیاید و سال کهنه از خانه بیرون رود. سال نو فرصتی برای شروعی تازه است بنابراین بگذارید به بهانه این خرافه هم که شده هوای تازه و بهاری به داخل خانه بیاید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.