خانه Kame طراحی‌شده توسط استودیو معماری Kochi

10
۰
(۰)

وسط این خانه حفره‌ای به شکل یک شش‌ضلعی وجود دارد که ارتباط اتاق‌ها را باهم برقرار می‌کند. اتاق‌ها با دیوارهای چوبی با عرض ۶۰ میلی‌متر از هم جداشده‌اند. این ضخامت کم و حفره میان خانه باعث می‌شود تا فضاهای خانه به هم دید داشته و حریم خصوصی کمی وجود داشته باشد که البته هدف نیز همین است. این اتفاق به‌منظور ارتباط بیش‌تر اعضای خانواده در نظر گرفته‌شده است.

آشپزخانه و اتاق‌ها و فضای غذاخوری در طبقه بالا قرار دارند و اتاق مهمان و حمام و دستشویی در طبقه پایین هستند. همچنین برای دکوراسیون این خانه رنگ‌های روشن به‌کاررفته است که نور طبیعی را هرچه بیش‌تر انتقال می‌دهد.

این گروه به همین سبک در ژاپن خانه دیگری نیز ساخته است. در ژاپن خانه‌ها معمولاً کوچک است و به این‌گونه ساخته می‌شود که فضاهایی کوچک به افراد زیاد اختصاص داده می‌شود و این خانه‌های جدید و ساخت این گروه کاملاً مخالف این نوع سکونت و با توجه به فرهنگ در کنار خانواده بودن و پیوند دادن فضاها و فضاهای بزرگ‌تر برای افراد کمتر است.

هدف دیگر ساخت مناظر و فضاهای متفاوت در یک مساحت کوچک است. این خانه‌ها با استفاده از اشکال هندسی شکل‌گرفته‌اند و بی‌شباهت به سبک کوبیسم نیستند و بعد و عمق جدید را از فضا را نشان می‌دهند. همچنین این خانه‌ها از بیرون ظاهری بسیار معمولی و ساده دارند و طراحی داخلی آن‌هاست که تمایزشان می‌کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.