خانه به دوشی به سبک مدرن

15
۰
(۰)
درک، یک خانه متحرک در جاده
درک، یک خانه متحرک در جاده

دریک ایده زوجی جهانگرد

دریک، همه امکانات مدرنی را که می‌توانید تصور کنید، فراهم می‌کند. درست مانند هر خانه لوکس و کاربردی دیگری، به شکلی ظریف و مینیمال طراحی شده، زیبا و کارآمد است و شاید تنها تفاوت آن با منازل دیگر، این باشد که می‌توان در آن نشست و به هر جایی سفر کرد. رویای برایان و جونیِ اهل تگزاس، این بود که بتوانند خانه‌ای سوار بر چرخ داشته باشند که محدود به مکان نباشد.

آن‌ها اولین ایده مشترک خود را در سال۲۰۱۲ دادند: یک نمونه اولیه به نام «وودی» که در کارگاه آن‌ها در هیوستون، با ساعت‌‌ها کار گروهی در آخر هفته‌ها، ساخته شد. وقتی وودی کامل شد، این زوج آن را به آزمایش گذاشتند و با آن به کلرادو سفر کردند. وودی ثابت کرد که در سطح یک نمونه بدوی، قدرت خیلی بدی ندارد، از نظر امنیت و کارآمدی خوب است اما در ذخیره‌سازی، لوله‌کشی و مسائل مربوط به خواب راحت و نورپردازی، کاملا عادی (و البته ابتدایی) عمل کرد.

خانه‌ای که در جاده‌ها مسافرت می‌کند.

خانه‌ای که در جاده‌ها مسافرت می‌کند.

پیروی فرم از عملکرد

این عشق به ساختن خانه‌های متحرک، نهایتا خود را در دریک نشان داد. دریک مدل ۲۰۱۸ لند آرک است. این ماشین با کناره‌های راه‌راهِ مشکی رنگ، ظاهر ساده و مینیمال و چینشِ منحصر به فرد پنجره‌های مستطیلی خود، شبیه یک نقاشی کوبیسم است. در تمام جزئیات (حتی کوچک‌ترین آن‌ها)، هدفی واحد و مشخص رعایت شده و فرم، کاملا به دنبال کارامدی و دقت آورده شده است. برای مثال، جایگیری و اندازه پنجره‌ها هماهنگ با طراحی داخلی است: شکل ذوزنقه‌ای معکوس تمام آن‌ها، فضای اضافه برای دو اتاق زیر شیروانی فراهم می‌کند که افراد ساکن در ماشین، فضای بیشتری برای خواب داشته باشند.

فضای تیره و سیاهِ خارجی (همراه با نور فراوان در روز و مناظری که از پنجره‌ها معلوم هستند)، باعث می‌شود فضای داخلی که سرد و روشن است، به نظر جادار و بزرگ بیاید، حتی بسیار بزرگ‌تر از مساحت واقعی. برایان در مورد این خانه می‌گوید «وقتی دارید در فضایی به این کوچکی زندگی می‌کنید، پاسخ‌های احساسی و روان‌شناسی نقش بسیار مهمی پیدا خواهند کرد. هر حرکت کوچک و نامحسوسی می‌تواند تاثیرات بزرگی بگذارد».

اتاق‌های درک، مثل هر خانه دیگری هستند

اتاق‌های درک، مثل هر خانه دیگری هستند

در هر سمت این ماشین بزرگ، یک اتاق خواب وجود دارد. علاوه بر این دو فضای شخصی برای خواب، همچنین یک اتاق منعطف نیز هست که می‌تواند بسته به استفاده شخصی به دفتر کار یا اتاق استراحت تبدیل شود، یک مبل تختخواب‌شو هم در آن حضور دارد که ظرفیت خواب دریک را تا شش نفر هم افزایش می‌دهد. درک یک آشپزخانه هم از جنس استیلِ ضد زنگ با یک بارِ صبحانه بزرگ، یک حمام و دستشویی مجهز و یک اتاق نشیمن دارد. همین‌طور در زیر مبل‌‌ها دراورهای کشویی، کمدهای لباس مخفی و فضاهای ذخیره‌سازی وجود دارند که بدون شلوغ کردن فضا، باعث می‌شوند افراد بتوانند تمام وسایل خودشان را در آن‌ها جا دهند.

آشپزخانه مدرن درک، همراه آشپزی سیار در کمپ

آشپزخانه مدرن درک، همراه آشپزی سیار در کمپ

دریک می‌تواند در هوای بسیار سرد دوام بیاورد و وزن سنگین برف را تحمل کند، همچنین در گرمای بیابان هم به خوبی عمل می‌کند. خوبی زندگی در آروی‌ها این است که می‌توان با سرعت دلخواه، جاده‎‌ها را سیاحت کرد، در هر زمان و با هر تعداد همسفر. علاوه بر این بسیاری از گرفتاری‌های معمولِ مسافرت آزاد با این طراحی مرتفع شده است؛ از کشیدن کیف‌های سنگین به داخل و خارج اتاق‌های گران‌قیمت هتل‌، خستگی مسیرهای طولانی در قطار تا عجله برای رسیدن یا منتظر ماندن برایهواپیما. اگر عاشق سفر هستید و از طراحی‌های زیبا هم لذت می‌برید رویای سفر با دریک برایتان خواستنی خواهد بود.

اتاق‌های درک، مثل هر خانه دیگری هستند

اتاق‌های درک، مثل هر خانه دیگری هستند

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.