خانه ای گرم و صمیمی با استفاده از کوسن زمینی در دکوراسیون

21
۱.۳
(۳)

در چیدمان برخی از خانه‌ ها کوسن هایی استفاده می‌ شوند که روی زمین قرار می‌ گیرند. تنوع و طرح کوسن‌ های زمینی همانند کوسن‌ های مبل زیاد است و هر کدام به نوبه‌ خود می‌ توانند جلوه‌ ای به خانه ببخشند. در چیدمان داخلی ایرانی شاید کمتر نمونه هایی را دیده باشید که از کوسن زمینی برای زیباسازی فضا استفاده کرده اند. اما بد نیست بدانید که تحقیقات اخیری که بر روی طراحی های داخلی صورت گرفته است نقش کوسن های زمینی را در زیباسازی فضا بسیار پر رنگ نشان داده اند. گفته می شود که وجود این نوع کوسن ها در اتاق نشیمن و حتی اتاق های بازی کودکان الزامی است. حتی بعضا این کوسن ها از پارچه های محکم و قابل شست و شو ساخته می شوند تا بتوان از آنها در خارج از خانه و در فضای باز نیز استفاده کرد. آیا آماده اید تا از این بالشتک های زیبا استفاده و خانه خود را به گرمی تزئین کنید؟

کوسن زمینی

رنگ ها، الگوها و بافت ها

هنگام انتخاب کوسن های زمینی باید به دقت به رنگ، الگو و بافت آنها توجه کنید. حقیقت این است که بالش های زمینی ممکن است همانند کوسن های روی مبل بلافاصله دیده نشوند چرا که روی زمین قرار می گیرند اما این بدان معنا نیست که آنها در فضای کلی زندگی شما تأثیری نخواهند داشت. ممکن است شما بخواهید خود دست به کار شوید و با ایجاد یک ترکیب جدید و جسورانه تغییرات اساسی در خانه ایجاد کنید. برای این کار لازم است از رنگ ها و الگوهایی که در فضای فعلی خانه وجود دارد بهره بگیرید و بالشتک های هنری به وجود آورید.

کوسن زمینی

از اشکال کاربردی کوسن ها بهره ببرید

یکی از نقش های اصلی بالشتک های کف اتاق کاربردی کردن تمام فضای خانه است. به همین دلیل است که باید فرم هایی از کوسن های زمینی را انتخاب کنید که افراد به راحتی از چگونگی استفاده از آنها مطلع باشند. به این معنی که فرم هایی را انتخاب کنید که افراد به آسانی بتوانند روی آنها بنشینند، به کوسن ها تکیه دهند و استراحت کنند. تصمیم تماما با شماست شما می توانید بالش های راحتی پر از فوم را اطراف میز قهوه خوری مدرن خانه قرار دهید یا اینکه چند بالشتک بزرگ کنار شومینه برای استراحت و گرم شدن نزدیک آن بچینید. کوسن های بزرگ با لبه های تزئین شده و بافته شده احتمالا تبدیل به یک خانه دائمی برای حیوانات خانگی شما نیز می شوند.

کوسن زمینی

جای مناسبی برای کوسن های خود پیدا کنید

در مقابل هیجانی که کوسن های زمینی ایجاد می کنند نمی توان مقاومت کرد. اما قبل از اینکه روی این کوسن ها شیرجه بزنید و خود را برای استراحت آماده کنید بررسی کنید که آیا این بالش ها واقعا می توانند به سبک و عملکرد طراحی داخلی شما کمک کنند؟ منظور این است که شما نباید از این بالش ها فقط به این دلیل که هر کس دیگری در خانه خود دارد استفاده کنید بلکه بهتر است زمانی از آنها بهره بگیرید که واقعا به آنها نیاز دارید. همچنین دقت کنید که این بالشتک ها به جایی مناسب برای قرارگیری نیاز دارند. حتی شما می توانید خودتان این بالشتک ها را به گونه ای درست کنید که به راحتی زیر میز قهوه قرار بگیرند و با دست به آسانی حمل شوند. به جای رها کردن کوسن های زمینی در وسط یک اتاق نشیمن که به خوبی تزئین شده است آنها را به اتاق نشیمن بچه ها یا محلی که سیستم صوتی و تصویری شما قرار دارد منتقل کنید یا آنها را در گوشه دلپذیری بچینید.

چنانچه از کوسن های زمینی در اتاق های رسمی استفاده می کنید از طرح و ترکیب راه راه برای این کوسن ها بهره ببرید. ضمنا بهتر است به یک محل نگهداری هم برای این کوسن ها بیندیشید به خصوص اگر از اتاق مذکور به ندرت استفاده می کنید. بسیاری از کوسن های زمینی می توانند فضای خانه را از جهات مختلف دکور کنند. تمرکز اصلی استفاده از کوسن ها ایجاد آرامش و راحتی برای اهل منزل است اما باید این را نیز گفت که رنگ ها و الگوهای این کوسن های زیبا جذابیت و صمیمیت فضا را بیشتر می کنند. به همین دلیل است که کوسن های زمینی برای افزایش خلاقیت و خلق ایده های سرگرم کننده و پر انرژی بسیار ایده آل هستند.

کوسن زمینی

قبل از اضافه کردن بالش های زمینی به دکوراسیون به این نکات توجه کنید

از بالشتک هایی استفاده کنید که روکش آنها قابل تعویض باشد به خصوص اگر کودکانی دارید که مرتبا در حال شیطنت هستند. پارچه هایی را برای روکش کوسن های خود استفاده کنید که به راحتی قابل شست و شو و نگهداری هستند. لازم به ذکر است که این گزینه ها می توانند بهترین انتخاب برای تغییر دکوراسیون خانه شما باشند.

سعی کنید کوسن هایی را انتخاب کنید که از پارچه هایی نظیر مخمل، پشم و مخمل کبریتی ساخته شده اند چرا که این پارچه ها به راحتی می توانند با سایر وسایل خانه  هماهنگ شوند.

همیشه این کوسن ها کار دست نیستند هم خود شما می توانید دست به کار شوید و یک کوسن زمینی زیبا بسازید و هم می توانید آنها را از فروشگاه های لوازم دکوراسیون داخلی سفارش دهید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۱.۳ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.