خانه‌ای راحت‌تر برای شما و کودکتان

8
۰
(۰)
آوردن کتاب‌های بچه‌ها در دکوراسیون اتاق ناهارخوری
آوردن کتاب‌های بچه‌ها در دکوراسیون اتاق ناهارخوری

۱-آوردن کتاب‌های بچه‌ها به دکوراسیون اتاق ناهارخوری

نگه داشتن مجموعه‌ای از کتاب‌های کودکان و یا دفترهای نقاشی آنها در اتاق ناهارخوری می‌تواند در آرام کردن بچه‌ها در زمان آماده شدن غذا کمک کند. اگر فرزند شما این فضا را به عنوان اتاق بازی خود بداند خیالتان راحت است که در فاصله بین دو وعده غذایی به راحتی و آسانی می‌توانید میز را جمع و اتاق را تمیز کنید.

چسباندن تخته گچی بر روی دیوار

چسباندن تخته گچی بر روی دیوار

۲-چسباندن تخته سیاه بر روی دیوار

استفاده از تخته سیاه تا ارتفاع نیم متری دیوار باعث می‌شود که خیالتان راحت باشد که فرزندتان دیگر دیوار را خط خطی نمی‌کند و قدش به همان محدوده تخته می‌رسد. اکثر کودکان می‌خواهند تا جایی که دستشان می‌رسد نقاشی کنند شما با این ترفند کودک خود را به خواسته‌اش می‌رسانید و در نهایت این ترفند اتفاقات بهتری را هم رقم می‌زند، چرا که خلاقیت و استعداد نقاشی کودکتان نیز در این فضای گسترده پرورش داده‌ می‌شود.

استفاده از صندلی‌های قابل تنظیم در آشپزخانه

استفاده از صندلی‌های قابل تنظیم در آشپزخانه

۳-استفاده از صندلی‌های قابل تنظیم در آشپزخانه

کودکان نمی‌توانند در مقابل بازی و کم و زیاد کردن ارتفاع صندلی‌های قابل تنظیم اپن مقاومت کنند، اما جدا از اینکه این صندلی‌ها عامل سرگرم کننده‌ای برای کودکان هستند، برای نشستن آن‌ها هم مناسبند و علاوه‌بر زمان غذاخوری، این صندلی‌ها می‌توانند به عنوان میز کار کودکان نیز استفاده شوند، وقتی که شما در آشپزخانه و مشغول به کار هستید.

نصب ساعت دیواری بر روی دیوار

نصب ساعت دیواری بر روی دیوار

۴-نصب ساعت دیواری بر روی دیوار

نصب یک ساعت دیواری بزرگ بر روی دیوار به بچه‌ها کمک می‌کند که تا بدانند که چقدر زمان برای بازی دارند، به عنوان مثال زمانی که عقربه بزرگ بر روی عدد ۲ است زمان آن رسیده که بازی را تمام کنند و آماده خواب بعد از ظهر شوند، بدون آن که والدین کودکان به آنها اطلاع دهند.

ایجاد یک فضای نمایشی موقت بر روی دیوار

ایجاد یک فضای نمایشی موقت بر روی دیوار

۵-ایجاد یک تخته نمایش بر روی دیوار

آیا فرزندان شما هم از آن دسته کودکانی هستند که علاقه زیادی به کار هنری دارند؟ یا از آن دست بچه‌هایی که حجم زیادی از کار دستی‌هایشان را به مدرسه می‌برند و باز می‌گردانند؟ طبیعی است که اگر اینچنین باشند دوست دارند که شما از کارهای هنری‌شان استقبال کنید. پس یک دیوار را انتخاب کنید و هر چند وقت یک بار، آثار هنری آنها را با کمک خودشان بر روی دیوار بچسبانید.

لوازم هنری قابل شستشو را در دسترس بگذارید

لوازم هنری قابل شستشو را در دسترس بگذارید

۶-در دسترس گذاشتن وسایل هنری و لوازم التحریر

استفاده از لوازم هنری و نقاشی می‌تواند در شکوفایی استعداد و توانایی کودکان شما کمک کند پس سعی کنید در دکوراسیون فضای مناسبی برای قرار دادن لوازم تحریرشان قرار دهید تا آن‌ها را گم نکنند و همیشه در دسترسشان باشد. سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که قابل شستشو باشند چرا که قرار است مدادشمعی‌ها، آبرنگ و … را در داخل آن قرار دهید. لوازمی همانند چسب، رنگ و … در قفسه بالاتر قرار دهید تا دست کودکان بهشان نرسد و با نظارت خودتان از آنها استفاده کنند.

یک میز کوچک برای کودک خود در اتاق نشیمن قرار دهید

یک میز کوچک برای کودک خود در اتاق نشیمن قرار دهید

۷-قرار دادن یک میز کوچک در اتاق نشیمن

با قرار دادن یک میز کوچک در اتاق نشیمن در کنار همه اعضا خانواده این فضا را برای کودک خود فراهم می‌کنید که کودک شما به راحتی در کنار شما بازی کند و یا پازلی بسازد و خلاقیت خود را به همه اعضای خانواده نشان دهد. از میزی استفاده کنید که دارای کشویی باشد تا همه وسایل بازی کودک خود را در آن نگهداری کنید و بعد از بازی وسایل خود را جمع کند و در داخل آن بگذارد.

قلاب‌های دیواری در ردیف دوم برای کودک خود بر روی دیوار نصب کنید

قلاب‌های دیواری در ردیف دوم برای کودک خود بر روی دیوار نصب کنید

۸-نصب قلاب‌های دیواری در ردیف دوم

سعی کنید یک ردیف دیگر چوب لباسی با ارتفاع کمتر از ردیف خودتان بر روی دیوار تعبیه کنید تا فرزندانتان به راحتی بتوانند لباس‌های خود را بر روی آن قرار دهند. حتی اگر از یک کمد لباس به جای چوب‌لباسی برای لباس‌های خود استفاده می‌کنید چند قلاب مخصوص برای وسایل کودک خود در نظر بگیرید.

استفاده از فرش‌هایی به صورت کاشی در دکوراسیون اتاق کودکان خود

استفاده از فرش‌هایی به صورت کاشی در دکوراسیون اتاق کودکان خود

۹-استفاده از فرش‌های تکه‌ای و کاشی‌طور!

با استفاده از فرش مناسب برای اتاق کودک خود به راحتی می‌توانید کثیف کاری‌هایی که در هنگام بازی کودکان پیش می‌آید را کم کنید؛ اما ایده‌ای که ما پیشنهاد می‌دهیم استفاده از فرش‌هایی است که به صورت کاشی جدا از هم هستند. با استفاده از این فرش‌ها، در صورت کثیف شدن نیازی نیست کل فرش تمیز شود فقط کافی است یک تکه از آن برداشته و تمیز شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.