جایگاه کتابخانه، شلف و باکس در دکوراسیون

22
۰
(۰)

کتابخانه، شلف و باکس در دکوراسیون خانه‌ های ما ایرانیان کاربرد کمتری نسبت به دیگر قطعات مبلمانی دارند. البته کتابخانه سال هاست که به اشکال مختلف در اتاق‌ ها، سالن های پذیرایی و محیط کار ما حضور دارد اما شلف و باکس به شکل مدرن را کمتر می شود دید.

کتابخانه، شلف و باکس در دکوراسیون

کتابخانه می تواند همه جای خانه قرار بگیرد

با وجود این که سال هاست در عصر دیجیتال هستیم و این روزها خیلی ها به جای کتاب دست گرفتن ترجیح می دهند آن را در موبایل ها یا تبلت هایشان بخوانند هنوز داشتن یک کتابخانه می تواند حس و حالی جذاب و منحصر به فرد به فضا بدهد. کتابخانه مکانی است برای ابراز و به نمایش گذاشتن فردیت، علایق و کتاب هایی که از خواندنشان لذت برده اید و غیر از کتاب چیزهایی مثل گیاهان کوچک آپارتمانی، مجسمه های تزئینی و حتی ظرف و ظروف را هم می توانید داخلش قرار بدهید. خیلی ها اعتقاد دارند که کتابخانه باید حتما در اتاق کار قرار بگیرد اما در خانه های مدرن می توانند کتابخانه هایی در سایزهای مختلف در جاهای مختلفی مثل اتاق خواب، اتاق پذیرایی و کنار تلویزیون و حتی در تراس قرار بگیرند. از کتابخانه های کوچک در اندازه یک کشو تا کتابخانه های سر تا سری که چندین دیوار را می پوشانند.

چه رنگی برای چه فضایی؟

یک کتابخانه سفید در هر فضایی که باشد مدرن و معاصر به نظر خواهد رسید. اگر طراحی داخلی خانه تان رنگ های روشن و فضای مینیمال دارد یک کتابخانه با رنگ سفید انتخاب کنید و اگر فضای منزلتان بیشتر رنگ هایی تیره مثل چوب، قهوه ای، آبی های تیره و مبل های چرمی دارد کتابخانه هایی با رنگ های تند و تیره مثل قرمز، آجری یا حتی قهوه ای گزینه های بهتری هستند. در اتاق هایی مثل اتاق غذاخوری یا اتاق مطالعه (یا کار) کتابخانه های سرتاسری قابل اجرا هستند.

کتابخانه، شلف و باکس در دکوراسیون

شلف ها، شکل مدرن طاقچه های سنتی

شلف ها در واقع همان طاقچه هایی هستند که احتمالا به صورت توکار یا روکار در خانه های قدیمی زیاد با آنها مواجه شده اید. شلف در واقع یک نوع فضا برای نگهداری وسایل است که در عین کاربردی بودن می تواند تزیینی هم باشد. وسایلی که نمی دانید کجا بگذارید را به صورتی منظم روی شلف های چوبی، فرفوژه یا پلاستیک بگذارید و دیوارهای ساده را به فضاهای تزیین شده و هیجان انگیز تبدیل کنید. همچنین در مورد کاربرد کتابخانه، شلف و باکس در دکوراسیون می شود گفت که شلف به نوعی یک کتابخانه کوچک هم هست. علاوه بر کتاب و وسایل تزیینی شلف می تواند در آشپزخانه تان نصب شود و به عنوان یک نگه دارنده برای ظرف و ظروف، قابلمه و حتی قوطی های ادویه استفاده شود. اگر فضای کافی برای نگهداری از گیاهان خانگی تان ندارید یا حیوان خانگی تان آنها را روی زمین به هم می ریزد با گذاشتنشان روی یک شلف هم اتاق را زیبا کنید و هم از دسترس حیوانات دور نگهشان دارید.

کتابخانه، شلف و باکس در دکوراسیون

باکس های دیواری، کاربردی های کوچک برای فضای خانه شما

چه یک باکس تک استفاده کنید و چه مجموعه ای از آنها را روی دیوار نصب کنید یک فضای اضافی و کاربردی برای وسایلی ساخته اید که دوست دارید به هر دلیلی آنها را روی دیوار بگذارید. باکس ها در اتاق خواب هم جایگاهی برای وسایل هستند و هم با نصب کردن باکس های بزرگ در قسمت پایینی دیوار و قرار دادن چند بالش یا کوسن راحت فضایی برای دراز کشیدن و مطالعه برای خودتان بسازید. همچنین کاربرد چند باکس کوچک و بزرگ در فضای پذیرایی یا اتاق کار برای قرار گرفتن کتاب، دستگاه ضبط صوت، مجسمه ها یا یادگاری ها ایده آل است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.