تکنولوژی چطور شهر فقیرنشین شای را به قطب مبلمان چین تبدیل کرد؟

8
۰
(۰)
شای، شهری که تکنولوژی آن را به یک فروشگاه بزرگ آنلاین تبدیل کرد
شای، شهری که تکنولوژی آن را به یک فروشگاه بزرگ آنلاین تبدیل کرد

تکنولوژی، سرعت، تجارت

در مورد شهر شای، تکنولوژی دیجیتال به آسانی قابل دسترس بود زیرا مهارت های فروش آنلاین مبلمان می توانند راحت و سریع به دست بیایند. شای تقریبا به رایگان، به استقبال تکنولوژی رفت و با متعادل سازی قدرت پلتفرم های دیجیتال که مداخلات اجتماعی و اقتصادی را تسهیل می کنند، به موفقیت رسید. تجارت اینترنتی و صنایعی که در کنارش پر و بال می گیرند و رشد می کنند، خیلی سریع تر از روش های سنتی دانش و ثروت را گسترده و زندگی همه ما را آسان تر می کنند. این صنایع می توانند صنایع لجستیکی باشند، سرویس های ابر و یا حتی پرداخت های موبایلی. چیزی که در سطح جهانی مشاهده می کنیم این است که هر چه بیشتر تکنولوژی به یک جامعه نفوذ کند آن جامعه کامل تر می شود.

در روستای دونگ فونگ در بخش سوینینگِ شهر شای، بیش از ۱۰۰۰ خانوار زندگی می کنند و بخش شگفت انگیز ماجرا این جاست که حدود ۴۰۰ تا از این خانه ها، درون خودشان مشغول اداره فروشگاه های آنلاین در وب سایت تائوبائو هستند (بزرگترین وب سایت حراجی و خرید چین). این وب سایت حدود ۱۹۰ میلیون خریدارِ ثبت شده دارد و ارزش خروجی آن حدود ۳۰۰ میلیون یوآن یا ۴۴.۸ میلیون دلار در سال است.

فروشندگان زیادی به زادگاهشان برگشتند و مشغول کار هستند

فروشندگان زیادی به زادگاهشان برگشتند و مشغول کار هستند

مهاجرت معکوس شهر به روستا

«شا» که مدیر یکی از این کسب و کارهاست و زیر سی سال سن دارد، سال ها پیش مثل خیلی از مردان دیگر در چین به پکن رفت تا کار پیدا کند. بعد از پکن سر از هاینان درآورد و آن جا نگهبان و راننده تاکسی شد، دو سال پیش به روستای محل زادگاهش برگشت و فروشگاه آنلاین باز کرد. او می‌گوید که کمتر از ۲۰ کارمند دارد و در روز حدود هزار یوآن (حدود یک دلار و نیم) درآمد کسب می کنند.

کمی دورتر از کارگاه کوچک شا، لیو زینگی ۴۸ ساله مشغول گفتگو و چانه زنی با مشتری های آنلاینش است. لیو هیچوقت تایپ و سیستم پینیین نوشتار ژاپنی را یاد نگرفته، اما با این حال فروشگاهش را اداره می‌ کند. او می گوید. «من تمام تراکنش های فروشگاهم را با کمک نرم افزار شناخت دستمزد، مکتوب می کنم». لیو در دهه نود میلادی از روستا رفت و در شهرهای بزرگ به کار فروش غذا مشغول شد. او هر شب از ساعت یک بیدار می شد و آشپزی می کرد. با وجود کار سخت، فقط می توانست خرجی ماهانه را برای خانواده اش بفرستد و حتی یک ماه کامل، خانواده با سبزیجات پخته زندگی کردند، بدون قطره ای روغن او حالا عضوی از صنعت مبلمان چین است.

تخفیف هایی که فقط در فروشگاه های مبدا پیدا می شوند

تخفیف هایی که فقط در فروشگاه های مبدا پیدا می شوند

پرداخت های موبایلی در چین ۱۰۰ برابر امریکاست

حالا در خیلی از مغازه‌ های شهر شای شما می ‌توان مبلمان و وسایل منزل را نه تنها ارزان‌ تر از میانگین قیمت جهانی، بلکه حتی با ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت فروشگاه خرید. شوروم‌ های زیادی تمام وسایلشان را به نمایش گذاشته اند. وسایلی مدرن و حتی غربی که فقط در نقطه شروع فروش، یعنی شای می شود پیدایشان کرد. جابجایی از فروشگاه‌ های محلی به فروشگاه های آنلاین، مشکل یافتن و درگیر کردن مشتری‌ های جدید را حل کرد، آن هم با هزینه‌ ای کمتر و حجم و کارآمدی بسیار بیشتر از چیزی که از برنامه ریزی ها و کارهای فیزیکی پیش از این کرده بودند.

استفاده بسیار گسترده و زیاد چین از تکنولوژی دیجیتال، به خوبی نشان می دهد که به کار گیری تکنولوژی و پیشرفت در آن، ارتباط چندانی با سطوح پیشرفت اقتصادی در یک کشور ندارد. برای مثال در عرض کمتر از ده سال، بازار اینترنتی چین تبدیل به بزرگ ترین در جهان شده و پرداخت های موبایلی در این کشور به ۲۲ میلیارد دلار آمریکا رسیده اند، این یعنی حدود ۱۰۰ برابر ایالات متحده. تکنولوژی دیجیتال در هر گوشه ای از جهان که استفاده شود به مشتریانی خدمت می کند که پیش از این، از خدمات و فوایدش بی بهره بوده اند.

منبع: خوگرنیوز

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.