تغییر دکوراسیون ارزان و کم هزینه برای منزل شما

21
۳.۴
(۱۸)

اکثر ما پس از مدتی از یکنواختی فضای اطرافمان هر قدر هم که خوب دکور شده باشد خسته می شویم و به فکر تغییر دکوراسیون می افتیم اما اساسی ترین مشکل تغییر دکوراسیون هزینه بر بودن آن است. خبر خوب این است که همیشه هم تغییر دکوراسیون خیلی گران تمام نمی شود و هنگامی که از قدرت تخیل و نوآوری در تغییر دکوراسیون منزل استفاده کنیم با کمترین هزینه می توانیم بهترین و زیباترین تغییرات را ایجاد کنیم. همه ما در طول سال مقدار زیادی از وسایل کوچک و بزرگ را انبار می کنیم. تنها کاری که باید انجام بدهیم این است که به اطراف خود نگاه کنیم و با اندکی تغییر راهی برای استفاده بهتر از وسایلی که در گوشه و کنار خانه داریم پیدا کنیم. در ادامه شما شگفت زده خواهید شد که چگونه می توانید یک تغییر دکوراسیون ارزان داشته باشید.

تغییر دکوراسیون ارزان
تغییر دکوراسیون ارزان

تزئین دیوار با قاب عکس و تابلو

اگر شما می خواهید با کمترین هزینه بیشترین تغییر و اثرگذاری را در دکوراسیون منزل خود داشته باشید بهترین راه اضافه کردن چند قاب عکس یا تابلو به دیوارها است. دیوارهای سفید و رنگ روشن خانه مانند یک بوم خالی نقاشی هستند. می توانید عکس ها یا آثار هنری خود را قاب کنید و یک دیوار اتاق خواب، راهرو و یا نشیمن را به آنها اختصاص دهید. عکس های سیاه و سفید خانوادگی به معنای واقعی معجزه می‌ کنند پس بهتر است آنها را در قاب های یک شکل ولی با اندازه های متفاوت قرار دهید و تأثیر بی نظیر آن را در منزل خود ببینید.

تغییر دکوراسیون ارزان

استفاده از کوسن برای تغییر دکوراسیون

تعویض مبلمان همیشه باعث تغییر زیادی در منزل می شود ولی با توجه به هزینه زیادی که این کار در بردارد نمی توان هر سال آنها را تغییر داد. یک راه کم هزینه برای تغییر دکوراسیون و مبلمان اضافه کردن تعدادی کوسن است. کوسن هم قیمت مناسب تری دارد و هم دارای طرح و رنگ متنوعی است که به راحتی با مبلمان و سایر وسایل هماهنگ می شوند و تغییر شگفت انگیزی ایجاد می‌ کنند.

تغییر دکوراسیون ارزان
تغییر دکوراسیون ارزان

تزئین قفسه و کتابخانه

کتابخانه ها و قفسه های خانه شما فقط برای گذاشتن کتاب نیستند و کارایی های زیادی دارند. می توانید از آنها به عنوان مکانی برای گذاشتن یک گلدان، شمع، یک یا چند مجسمه کوچک یا هدایایی که برای شما ارزشمند هستند استفاده کنید و به ظاهر خشک کتابخانه ها روح تازه ای بدهید.

تغییر دکوراسیون ارزان

معجزه میزهای جلومبلی و عسلی

درهمه خانه ها میزهای جلومبلی و عسلی وجود دارد که غالبا یا تنها برای پذیرایی از مهمان استفاده می شوند یا دکور ثابت و معمولا کلاسیکی روی آنها قرار داده می شود. روی این میزها بهترین مکان برای نمایش خلاقیت صاحبخانه و تغییرات دوره ای دکوراسیون با کمترین هزینه را فراهم می کند. به صورت فصلی یا گاه به گاه دکور روی این میزها را تغییر دهید تعدادی گلدان و گیاه سبز، چند قاب عکس، چند شمع و جاشمعی، چند کتاب و سایر اشیای تزئینی کوچک می توانند دستمایه دکور این فضاها باشند و با ایجاد ترکیب های متفاوت از آنها تغییری کوچک اما چشمگیر در خانه به وجود آورید.

تغییر دکوراسیون ارزان
تغییر دکوراسیون ارزان

استفاده از ظروف شیشه ای

ظرف های شیشه ای مربا و مواردی از این دست گزینه مناسبی برای تغییر دکوراسیون منزل هستند و بر خلاف ظاهر ساده شان استفاده خلاقانه زیادی می توان از آنها کرد. برای مثال می توان از آنها به عنوان گلدان برای میز کنار تخت و هر جای دیگر استفاده کرد.
یکی دیگر از مزایای شیشه های مربا این است که به سادگی و با کمترین هزینه می توانید آنها را مطابق سلیقه خود تزئین کنید. مثلا با یک اسپری رنگ ارزان قیمت می توانید گلدان زیبایی درست کنید یا همانند تصویر بالا با چند عدد شمع به صورت رویایی دکور اتاق خود تغییر دهید.

تغییر دکوراسیون ارزان

بازی با تقارن و عدم تقارن

تقارن در دکوراسیون منزل یک ایده هوشمندانه برای ایجاد تعادل و آرامش در یک اتاق است. اما عدم تقارن نیز زیبایی های خاص خود را دارد. می توانید با تغییر نحوه چینش مبلمان منزل تغییری بسیار چشمگیر ایجاد کنید. اگر مبلمانتان متقارن چیده شده با استفاده از یکی دو عنصر کمکی مثل یک مبل تک یا استفاده از صندلی های موجود درخانه چیدمان را تغییر دهید و آن را نامتقارن کنید. میان دو سبک کاملا متقارن یا نامتقارن شما گزینه های بسیار زیادی دارید که به تدریج از یکی دور و به دیگری نزدیک می شود. مطمئنا از دیدن نتیجه چنین چینش مجددی خودتان هیجان زده خواهید شد.

تغییر دکوراسیون ارزان
تغییر دکوراسیون ارزان

استفاده از لوازم طبیعی

یکی از لذت بخش ترین راه ها برای دکور منزل استفاده از وسایل طبیعی و اشیایی است که در حیاط منزل یا در طبیعت پیدا می کنید. مثلا تکه چوب هایی که از سرشاخه های درختان می شود جدا کرد را می توانید رنگ کنید یا با لامپ های ریسه ای تزئین کنید و در هر مکان دلخواهی قرار دهید یا از سنگ های بزرگ و کوچک داخل رودخانه ها استفاده کنید و با آنها قفسه ها یا میزهای خود را تزئین کنید و یا گلدان های خالی خود را با میوه کاج یا بلوط پر کنید و از زیبایی آن شگفت زده شوید.

تغییر دکوراسیون ارزان

تزئین راهروی ورودی خانه

راهروی ورودی خانه یکی از جاهایی است که کمتر به آن می پردازیم و معمولا هم دکوراسیون آن بسیار ثابت و یکنواخت است. سعی کنید با افزودن یک گلیم، استفاده از چند تابلو یا قراردادن گلدان یا اشیای تزئینی در نقطه مناسب در این مکان تغییراتی در آن ایجاد کنید. چون ورودی مکانی است که مدام از آن عبور می کنید و همچنین اولین نقطه ای از خانه است که مهمانانتان با آن مواجه می شوند این تغییرات کوچک حال خوشی برایتان ایجاد خواهد کرد.

تغییر دکوراسیون ارزان
تغییر دکوراسیون ارزان

استفاده از بشقاب برای تزئین دیوار

یکی دیگر از کم هزینه ترین راه ها برای تغییر در دکوراسیون منزل استفاده از بشقاب های رنگارنگ و پر نقش و نگار بر روی دیوارها است. استفاده از این بشقاب ها و چینی های خوشرنگ و لعاب که در بیشتر خانه ها وجود دارد واقعا زیبا و اثرگذار است. استفاده از بشقاب های متناسب با سبک دکوراسیون منزل شما در بالای کاناپه نشیمن، کنار میز ناهارخوری، گوشه هایی که یک دیوار باریک و معمولا خالی وجود دارد زیبایی خاصی به خانه می دهد و ظروف زیبای شما را به نمایش می گذارد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳.۴ / ۵. تعداد نظرات: ۱۸

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.