تزیین ستون های خانه

31
۰
(۰)
هنگام طراحی خانه خود ابتدا در مورد ساختار آن فکر کنید
هنگام طراحی خانه خود ابتدا در مورد ساختار آن فکر کنید

۱-هنگام طراحی خانه خود ابتدا در مورد ساختار آن فکر کنید

اگر دستی در طراحی، زیبایی شناسی و دکوراسیون داخلی دارید با مهندسان سازه و معماری در مورده ایده های خلاقانه برای نشان دادن و پوشش ستون ها مشورت کنید. به خصوص در اتاق های بزرگ مانند اتاق های نشیمن و پذیرایی یا آشپزخانه های اپن که ممکن است در بالای آن طبقه دیگری باشد، از متخصصان سازه و طراحی بپرسید که آیا می توانید نقشه منزلتان را با توجه به استفاده از فضا طراحی کنید تا ستون های بزرگ در صورت امکان در مکان های نا مناسب قرار نگیرند.

2- مبلمان خود را در اطراف ستون ها بچینید

۲- مبلمان خود را در اطراف ستون ها بچینید

۲- مبلمان خود را در اطراف ستون ها بچینید

برای اکثر خانه هایی که دارای ستون است ستون ها می توانند یک نقطه کانونی برای آن فضا باشند. ایوان ها نمونه خوبی هستند که نشان می دهند چگونه چوب، سنگ، گچ و آجر به صورت خلاقانه به عنوان پوشش برای ستون ها استفاده می شود و در چیدمان مبلمان می توان از متریال و رنگ‌های مشابه استفاده کرد تا در زیبایی دکوراسیون خانه نقش داشته باشند. از امتحان کردن و چیدن مبلمان در اطراف ستون ها برای داشتن یک فضای لذت بخش ترسی نداشته باشید.

اضافه کردن تزیینات زیبا و لوکس بر روی ستون ها

اضافه کردن تزیینات زیبا و لوکس بر روی ستون ها

۳- اضافه کردن تزیینات زیبا و لوکس بر روی ستون ها

اگر قصد آن را دارید که به فضای داخلی خانه خود عظمت و مقیاس دهید هیچ ویژگی معماری بهتر از ستون ها نمی تواند این کار را بکند. ستون های کلاسیک با سر ستون های چشم نواز و خیره کننده با خطوط ساده ای که دارند می توانند به عنوان سبک Doric و Tuscan نمایش داده شوند یا اگر دارای جزئیات، خطوط پیچیده و طرح های برگی باشند به عنوان سبک Corinthian در یک سالن انتظار بزرگ و یا حتی در حمام استفاده شوند و فضایی مجلل و کلاسیک را ایجاد کنند.

کدام سبک معماری از ستون ها برای خانه شما بهتر است؟

کدام سبک معماری از ستون ها برای خانه شما بهتر است؟

۴- کدام سبک معماری از ستون ها برای خانه شما بهتر است؟

دوره های معماری یکی پس از دیگری آمده اند و رفته اند و از هر دوره ویژگی هایی باقی مانده است که نحوه ساختار و ستون ها را نشان می دهد. در مورد دوره های معماری تحقیق کنید یا از یک معمار در مورد اینکه چه نوع ستونی برای خانه شما مناسب است، سؤال کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد که خانه خود را با دوره طراحی خاصی که دارد مطابقت دهید.

با استفاده از گیاهان سبز در اطراف ستون های فضای بیرونی یک نقطه کانونی ایجاد کنید

با استفاده از گیاهان سبز در اطراف ستون های فضای بیرونی یک نقطه کانونی ایجاد کنید

۵- با استفاده از گیاهان سبز در اطراف ستون های فضای بیرونی یک نقطه کانونی ایجاد کنید

درحالیکه شما فقط به مسئله ساختاری ستون ها فکر می کنید آنها می توانند به عنوان یک نقاط کانونی در فضای باز یا تراس خانه شما عمل کنند. داربست ها همیشه به عنوان فضایی برای نمایش دادان عمودی گیاهان سبز استفاده می شدند پس از ستون ها هم می توان به این عنوان استفاده کرد. از یک طراح منظر بپرسید که چه نوع گیاهی برای چسباندن بر روی ستون های شما مناسب و ایده آل است. گیاه پیچک یک گیاه رونده محبوب در ایالات متحده است و در فضای باز از آن به صورت عمودی و افقی استفاده می شود.

 انتخاب بهترین مواد برای ستون های داخلی

انتخاب بهترین مواد برای ستون های داخلی

۶- انتخاب بهترین مواد برای ستون های داخلی

با توجه به سبک طراحی فضای داخلی خانه خود در نظر بگیرید که چه نوع مواد و مصالحی بهتر است در خانه شما استفاده شود. برای بسیاری از خانه ها با سقف شیروانی جذابیت ستون هایی با روکش استیل که می توان آنها را رنگ آمیزی کرد یا بدون رنگ باقی گذاشت نمای زیبایی ایجاد می کند و بسیاری از افراد این متریال را به خاطر نزدیک شدن به سبک خانه های صنعتی دوست دارند. درحالیکه اگر فضای داخلی خانه شما بیشتر به طراحی سنتی گرایش داشته باشد ستون هایی با پوشش گچی پیشنهاد خوبی برای آن است.

فضای داخلی خانه خود را با ستون های مصنوعی زیبا کنید

فضای داخلی خانه خود را با ستون های مصنوعی زیبا کنید

۷- فضای داخلی خانه خود را با ستون های مصنوعی زیبا کنید

درحالیکه هدف اصلی ستون ها صرفاً عملکرد ساختاری آنها بوده است طراحان و معماران دریافته اند که استفاده از ستون های غیر سازه ای یا مصنوعی برای ایجاد زیبایی در فضای داخلی به عنوان یک عنصر طراحی یک پیشنهاد عالی است. ستون های بدون بار در راهروها و ورودی ها جلوه خاصی دارند.

استفاده از ستون ها به عنوان عناصر طراحی در خانه

استفاده از ستون ها به عنوان عناصر طراحی در خانه

۸- استفاده از ستون ها به عنوان عناصر طراحی در خانه

یکی دیگر از عناصر طراحی که باید در نظر بگیرید استفاده از ستون ها به عنوان پایه قفسه کتاب، طاقچه و دیگر مناطق خلاقانه برای نمایش و قرار دادن وسایل دکوری و تزیینی در فضای داخلی خانه است. بسیاری از معماران از ستون ها برای تزیین دو طرف شومینه و به عنوان قفسه های دیواری برای نمایش کتاب، وسایل دیجیتال و سرگرمی، مجسمه ها و موارد دیگر استفاده می کنند.

به هیچ عنوان تصور حذف یک ستون در طراحی داخلی را نداشته باشید

به هیچ عنوان تصور حذف یک ستون در طراحی داخلی را نداشته باشید

۹-به هیچ عنوان تصور حذف یک ستون در طراحی داخلی را نداشته باشید

بسیاری از مالکان هنگام بازسازی خانه های خود با این فرض که می توانند با حذف فقط یک ستون به منظور بزرگ تر کردن فضای یک اتاق ظاهر زیباتری به آن فضا دهند تصمیم اشتباهی می گیرند. قبل از تصمیم گیری برای حذف ستون ها با یک مهندس سازه مشورت کنید. در صورتی که این کار بدون مشورت انجام شود در حین کار باعث آسیب رساندن به خانه و یا افراد می شود.

اضافه کردن نقاط کانونی با شکستن فضاهای باز به وسیله ستون‌ها

اضافه کردن نقاط کانونی با شکستن فضاهای باز به وسیله ستون‌ها

۱۰- اضافه کردن نقاط کانونی با شکستن فضاهای باز به وسیله ستون‌ ها

درحالیکه ستون ها برای اهداف ساختاری مورد استفاده قرار می گیرند از آنها می توان به عنوان روش های شگفت انگیزی برای تفکیک فضای بیرون از خانه نیز استفاده کرد. به کار بردن یک ردیف ستون بر روی ایوان و یا مشرف به استخر نمای زیبایی ایجاد می کند. سعی کنید متریالی که برای ستون ها استفاده می کنید همان متریالی باشد که در فضای خارجی خانه خود استفاده کرده اید تا جلوه زیبا و یکپارچه ای برای فضای بیرونی خانه خود ایجاد کرده باشید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.