تزئین دیوار به ۴۰ روش آسان (بخش دوم)

54
۲.۳
(۳)
نصب شبکه‌های توری بر روی دیوار
نصب شبکه‌های توری بر روی دیوار

۱-نصب شبکه‌های توری بر روی دیوار

یکی از ایده‌هایی که می‌توانید با توجه به ابعاد و اندازه دیوار، آن را به کار ببندید، نصب شبکه‌های توری بر روی دیوار است. اگر یک دیوار باریک و بلند دارید می‌توانید با نصب شبکه توری بر رویش فضایی جالب برای آویزان کردن وسایل تزئینی و حتی قفسه‌های کاربردی استفاده کنید.

نصب کاغذ دیوارهایی به شکل آجر

نصب کاغذ دیوارهایی به شکل آجر

۲-نصب کاغذ دیوارهایی به شکل آجر

نمای آجری برای خیلی از ما حس و حالی قدیمی و دوست داشتنی دارد و خانه‌های چند دهه قبل را به یادمان میاورد، کاغذ دیواری آجری و در آوردن نقش آجر بر روی دیوار می‌تواند آن حس و حال بازی در کوچه‌هایی که دو طرفش خانه‌هایی با نمای آجری بود را زنده کند و با آوردن حس گرما و صمیمت به خانه دکوراسیونی زیبا و تکرار نشدنی را خلق کند.

بر روی دیوار گالری بسازید

بر روی دیوار گالری بسازید

۴-بر روی دیوار گالری بسازید

شما می‌توانید با نصب تابلوهای هنری و یا قاب عکس‌های که پر شده است از عکس‌های خانوادگی در ابعاد مختلف بر روی دیوار اتاق نشیمن یک گالری دیواری بسازید و اتاق را رنگارنگ کنید. شما با این ایده یک گالری زیبا از تابلوهای هنری و یا عکس‌های خانوادگی دارید که می‌تواند چشم هر فردی را به خود جلب کند.

ایجاد گالری بر روی دیوار به کمک تخته شاسی

ایجاد گالری بر روی دیوار به کمک تخته شاسی

۵-ایجاد گالری بر روی دیوار به کمک تخته شاسی

اگر ایده گالری دیواری را دوست داشتید اما بودجه تهیه قاب عکس‌های گران‌قیمت و چاپ عکس بر روی تخته‌های چوبی را ندارید، بهتر است به دنبال یک ایده خلاقانه و ارزان باشید. مثلا می‌توانید با نصب چند عدد تخته شاسی بر روی دیوار و پرینت کردن عکس‌ها بدون پرداخت هزینه زیادی ایده خود را عملی کنید و از داشتن آن لذت ببرید.

تابلویی زیبا و پررنگ بر روی دیوار

تابلویی زیبا و پررنگ بر روی دیوار

۶-تابلویی زیبا و پررنگ بر روی دیوار

گاهی یک اثر هنری چنان چشمگیر است که شما را از نصب قاب عکس‌های متعدد برای پر کردن فضای خالی دیوارها بی‌نیاز می‌کند. یک تابلو بزرگ با رنگ‌های شاد بر روی دیوار می‌تواند از پس این کار برآید و به تنهایی به دیوار شخصیت بدهد.

نصب سبدهای حصیری زیبا بر روی دیوار

نصب سبدهای حصیری زیبا بر روی دیوار

۳-نصب سبدهای حصیری زیبا بر روی دیوار

اگر هنوز هم به دنبال ایده‌ای برای پر کردن فضای خالی دیوار خانه خود هستید، سبدهای حصیری را فراموش نکنید. سبدهای حصیری که روزی مادربزرگ‌هایمان از آن استفاده می‌کردند این روزها می‌توانند به دیوارهای خالی و سرد خانه ما روح ببخشند و دکوراسیون جذابی در فضای داخلی و مدرن امروزی ایجاد کنند.

قاب‌های از جنس نوارهای رنگی بر روی دیوار

قاب‌های از جنس نوارهای رنگی بر روی دیوار

۷-قاب‌های از جنس نوارهای رنگی بر روی دیوار

اگر در خانه‌ای مستأجر هستید و اجازه زدن میخ بر روی دیوار ندارید و یا اینکه نمی‌خواهید هزینه زیادی برای گالری دیواری خود کنید، می‌توانید با کمک نوارچسب‌های رنگی بدون سوراخ کردن دیوار، برای مجموعه‌ای از عکس‌های خود قابی مجازی بسازید.

نصب یک جفت قاب عکس زیبا بر روی دیوار

نصب یک جفت قاب عکس زیبا بر روی دیوار

۸-نصب یک جفت قاب عکس زیبا بر روی دیوار

فراموش نکنیم که رنگ‌ها در دکوراسیون هر فضایی نقش مهمی ایفا می‌کنند. اگر دیوارهای اتاقتان سرد و بی‌روح است و جذابیتی به فضا نمی‌افزاید، می‌توانید با نصب یک جفت قاب عکس هم اندازه با سوژه‌ای زیبا با رنگ و لعاب شاد و گرم جلوه بیشتری به فضا دهید.

دیوارهای خالی ورودی را فراموش نکنید

دیوارهای خالی ورودی را فراموش نکنید

۹-دیوارهای خالی ورودی را فراموش نکنید

همه ما مید‌انیم که ورودی خانه‌ یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه است که در وهله اول نظر افراد تازه وارد را به‌ خود جلب می‌کند. به همین منظور در چیدمان این قسمت خانه باید توجه بیشتری شود. اگر از علاقه‌مندان به هنر هستید، می‌توانید با نصب تابلوهای هنری و چراغی بر روی دیوار ورودی خانه خود، آن فضا را به یک فضای شیک و زیبا تبدیل کنید و به مهمانان خوش‌آمد بگویید.

نصب مجسمه‌های سه بعدی بر روی دیوار

نصب مجسمه‌های سه بعدی بر روی دیوار

۱۰-نصب مجسمه‌های سه بعدی بر روی دیوار

مدتی است که استفاده از مجسمه‌های سه بعدی بر روی دیوار در دکوراسیون داخلی خانه‌ها زیاد دیده می‌شود. این طرح‌های سه‌بعدی با اشکال مختلف هندسی و انتزاعی بر روی دیوار قرار می‌گیرند و با کمک بافت و طرحی که دارند زیبایی منحصربه‌فردی به دکوراسیون هر فضایی می‌دهند.

نصب تخته‌سیاه بر روی دیوار

نصب تخته‌سیاه بر روی دیوار

۱۱-نصب تخته‌سیاه بر روی دیوار

این روزها با پیشرفت تکنولوژی تخته‌سیاه دیگر جایگاهی در مدارس ندارد اما در دکوراسیون منازل می‌توانیم آنها را پیدا کنیم! اگر در آشپزخانه خود دیواری بزرگ و بدون استفاده‌ دارید اصلاً نگران پر کردن آن دیوار نباشید؛ با کمک رنگ‌های موجود در بازار که مخصوص رنگ‌های تخته‌سیاه است دیوار را رنگ‌آمیزی و فضای جذاب و سرگرم‌کننده‌ای را برای دوستان و خانواده خود در آشپزخانه ایجاد کنید.

استفاده خلاقانه‌ای از رنگ سیاه و سفید در کف و دیوار

استفاده خلاقانه‌ای از رنگ سیاه و سفید در کف و دیوار

۱۲-استفاده خلاقانه‌ای از رنگ سیاه و سفید در کف و دیوار

به‌کار بردن رنگ سیاه و سفید در کنار هم یکی از بهترین ترکیب‌های رنگی کلاسیک است. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید طراح با کمک کاشی‌های سیاه‌ و سفید در کف و گالری دیواری از عکس‌های سیاه‌ و سفید بر روی دیوار سفید حس کلاسیک و معاصر را در فضا ایجاد کرده است.

استفاده از صفحه‌های شبکه‌ای و یا پگ بورد بر روی دیوار

استفاده از صفحه‌های شبکه‌ای و یا پگ بورد بر روی دیوار

۱۳-استفاده از صفحه‌های شبکه‌ای و یا پگ بورد بر روی دیوار

پگ بوردها از صفحاتی دارای سوراخ‌هایی برای قرار دادن گیره و یا قلاب درون خود تشکیل شده‌اند. یکی از بهترین ایده‌ها برای نصب بر روی دیوارهایی با فضای خالی هستند که فضا را سازماندهی می‌کنند. بهترین وسیله برای نگهداری وسایلی هستند که به راحتی در دسترس نیستند. این صفحات را می‌توانید در هر جایی از خانه استفاده کنید.

نصب قلاب بر روی دیوار

نصب قلاب بر روی دیوار

۱۴-نصب قلاب بر روی دیوار

دیوارهای خالی و بدون استفاده اتاق‌های خود را بدون استفاده نگذارید. زمانی که فضای کمی برای نگهداری وسایل دارید می‌توانید با نصب قلاب‌هایی بر روی دیوار فضای نگهداری عمودی ایجاد کنید. از این قلاب‌ها می‌توانید بر روی دیوار ورودی خانه نیز استفاده کنید.

استفاده از پادری‌ها و فرش‌های ظریف بر روی دیوار

استفاده از پادری‌ها و فرش‌های ظریف بر روی دیوار

۱۵-استفاده از پادری‌ها و فرش‌های ظریف بر روی دیوار

اگر به دور و برمان خوب نگاه کنیم قطعاً وسایلی هستند که زیبایی‌شان ما را جذب خود می‌کنند و می‌توانیم از آنها در تزئین دکوراسیون خانه استفاده کنیم. استفاده از پادری‌های حصیری بر روی دیوار کمی غیر متعارف است اما با چنین قالیچه‌هایی که بافت ظریفی دارند، می‌توانیم نقطه کانونی زیبایی در اتاق ایجاد کنیم.

چیدمان قاب عکس‌ها با اندازه‌های متفاوت بر روی دیوار

چیدمان قاب عکس‌ها با اندازه‌های متفاوت بر روی دیوار

۱۶-چیدمان قاب عکس‌ها با اندازه‌های متفاوت بر روی دیوار

معمولاً برای تزئین دیوارهای خالی از قاب عکس‌های خانوادگی و یا تابلوهای هنری استفاده می‌کنند؛ اما همین ایده را هم می‌توان به شکلی متفاوت اجرا کرد. مثلا برای تنوع در چیدمان این عناصر می‌توانید قاب عکس‌ها را در یک خط صاف با فاصله یکسان اما با اندازه‌های متفاوت از بزرگ تا کوچک بر روی دیوار قرار دهید، حتما شما هم موافقید که این چیدمان کمی سوال برانگیز توجه‌ها را بیشتر به سمت خود معطوف می‌کند.

فضایی دنج و راحت در مقابل دیوار

فضایی دنج و راحت در مقابل دیوار

۱۷-فضایی دنج و راحت در مقابل دیوار

چطور دیوار و فضای بدون استفاده را به یک گوشه دنج و راحت تبدیل کنیم؟ با قرار دادن نیمکت چوبی در مقابل دیوار که رویش یک بالشتک و کوسن گذاشته‌اید برای ساعتی نشستن و کتاب خواندن.

استفاده از پارچه‌های رنگی بر روی دیوار

استفاده از پارچه‌های رنگی بر روی دیوار

۱۸-استفاده از پارچه‌های رنگی بر روی دیوار

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که پارچه‌ای بر روی دیوار آویزان کنید؟ پارچه‌های طرح دار با رنگ و لعاب و زیبا می‌توانند ایده خوبی برای دیوار اتاق نشیمن شما باشند. پارچه‌هایی با طرح‌های سنتی و زیبا می‌توانند دکوراسیون خانه شما را هنری کنند و به دلیل طرحی که دارند حس خوبی به فضا منتقل می‌کنند.

قرار دادن شلف بر روی دیوار

قرار دادن شلف بر روی دیوار

۱۹-قرار دادن شلف بر روی دیوار

این روزها معمولاً در همه خانه‌ها استفاده از شلف و یا قفسه‌های دیواری در تزئین و دکوراسیون داخلی رایج است؛ اما ایده‌ای که برای استفاده از شلف و یا قفسه بر روی دیوار داریم استفاده از قفسه‌های آویز است که بر روی یک ریل نصب می‌شوند و می‌توانید آن‌ها را حرکت دهید. قفسه‌های آویز باید به اندازه کافی محکم و مقاوم باشند.

استفاده از مجسمه‌های دیواری بر روی دیوار

استفاده از مجسمه‌های دیواری بر روی دیوار

۲۰-استفاده از مجسمه‌های دیواری بر روی دیوار

در نهایت می‌توانم بگویم برای تزئین دیوارهای خالی خانه خود هیچ محدودیتی ندارید، به گوشه و کنار خانه و کمدها نگاه کنید، چند سوغاتی، چند ماسک و مجسمه چوبی، هر شیء و محصول جذابی که بتواند روی دیوار قرار بگیرد، می‌تواند تزئین دیوار خانه شما باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۲.۳ / ۵. تعداد نظرات: ۳

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.