ترکیب رنگ جسورانه برای دکوراسیون داخلی متفاوت

13
۵
(۱)
سبز شفقی در پرده و قرمز آتش‌نشانی بوفه
سبز شفقی در پرده و قرمز آتش‌نشانی بوفه

سبز شفقی و قرمز آتش‌نشانی

قرمز و سبز در دوطرف چرخ طیف رنگی قرار دارند و به دلیل تضادشان خوب با هم جفت می‌شوند. این ترکیب هیجان‌انگیز است و به خاطر رنگ سبزش که احساس قدرت می‌دهد خسته‌کننده نیست.

سبزآبی نشیمن و صورتی دیوار

سبزآبی نشیمن و صورتی دیوار

سبزآبی و صورتی

این سبز و صورتی رنگ زمینه بسیار زیبایی تشکیل می‌دهند. مانند قرمز و سبز که متضاد هستند، صورتی و سبز هم تضاد دارند. با وجود صورتی روشن این ترکیب رنگی پخته نشان داده می‌شود و نوجوانانه یا مناسب کم‌ سن‌وسالان نیست.

مشکی دیوار و صورتی روشن کابینت

مشکی دیوار و صورتی روشن کابینت

مشکی و صورتی روشن

مشکی و صورتی حتی صورتی خیلی روشن باهم ترکیب شیکی ایجاد می‌کنند. این ترکیب شیک است چون رنگ مشکی به عنوان زمینه و صورتی به عنوان تاکید به‌کار رفته. رنگ روشن، کسالت‌بار بودن رنگ مشکی را خنثی می‌کند و مشکی باعث می‌شود صورتی خیلی به چشم بیاید.

سبز خاص مریم‌گلی دیوار، خاکستری، شرابی و بنفش روشن نشیمن

سبز خاص مریم‌گلی دیوار، خاکستری، شرابی و بنفش روشن نشیمن

سبز مریم‌گلی، خاکستری، شرابی و بنفش روشن

این بار تعداد رنگ‌ها کمی زیاد شد. تن خاکستری به تثبیت این ترکیب سیال کمک می‌کند. دو صندلی بنفش نیز در این ترکیب رنگی غنی به عنوان تاکید حضور دارند. رنگ کاغذ دیواری هم جیغ نیست و باعث می‌شود توجه به طرح جلب شود و رنگ‌ها احساس فشار ایجاد نکنند.

آبی آسمانی نشیمن و تمشکی کمد

آبی آسمانی نشیمن و تمشکی کمد

آبی آسمانی و تمشکی

این ترکیب برخلاف ترکیب‌های رنگی قبل سنگین و متین نیستند اما تاکید سفید و کف روشن به تعادل رنگ‌های اتاق کمک می‌کند و به دو رنگ برجسته اجازه می‌دهد ستاره‌ نمایش باشند.

ارغوانی تابلو و آبی نشیمن

ارغوانی تابلو و آبی نشیمن

ارغوانی و آبی

ارغوانی رنگ اصلی این اتاق است. در این اتاق با پس زمینه تابلوی ارغوانی کمی رنگ آبی خودنمایی می‌کند و به فضا بعد می‌بخشد.

آبی روشن نشیمن و زرد فلورسنتی کوسن و میز

آبی روشن نشیمن و زرد فلورسنتی کوسن و میز

آبی روشن و زرد فلورسنتی

رنگ‌های فلورسنتی به سختی فروش می‌روند. تا چند سال پیش رنگ‌های فلورسنتی در فضاهای سفید اتفاق بزرگی بودند اما بعد از رده خارج شدند. حالا اینجا، دیوارهای سفید با حاشیه‌های آبی کدر ترکیب شده‌اند و کنتراست زیبایی برای در ایجاد کرده‌اند. در نشیمن هم زرد در کنار نشیمن منحنی آبی روشن حسی از صمیمیت و خودمانی بودن به فضا داده است.

سبز جنگلی دیوار و تمشکی صندلی

سبز جنگلی دیوار و تمشکی صندلی

سبز جنگلی و تمشکی

این ترکیب رنگی تقریبا تیره است. در فضایی دیگر ممکن است زیاده‌روی به نظر بیاید اما در این فضای خاص مقدار و تیرگی و خاصیت‌های دیگر همگی مینی‌مال و به اندازه هستند.

صورتی روشن پرده و آبی ملحفه و بالش

صورتی روشن پرده و آبی ملحفه و بالش

صورتی روشن و آبی

مثل تمام ترکیب‌های رنگی صورتی روشن بالا این ترکیب رنگی هم خوب از آب درمی‌آید جون رنگ صورتی مرکزی است و رنگ‌های دیگر با آن ترکیب شده‌اند.

آبی نشیمن و نارنجی کوسن

آبی نشیمن و نارنجی کوسن

آبی و نارنجی

اگر تن رنگی خوبی برای ترکیب پیدا کنید آبی و نارنجی خیلی خوب باهم ترکیب می‌شوند. در تصویر دیوارها آبی و نشیمن سرمه‌ای است و در آثار هنری و کوسن از نارنجی استفاده شده اما نکته‌ مهم استفاده از قهوه‌ای متمایل به نارنجی برای فرش است که بسیار هوشمندانه است و علاوه بر اینکه تند نیست با آبی به خوبی ترکیب شده.

آبی و نارنجی

آبی و نارنجی

ترکیب دیگری از آبی و نارنجی ببینید که مثل رفقای قدیمی چفت شده‌اند. راز زیبایی این ترکیب تن کمرنگ و ملایم آبی است که نقش دوم را بازی می‌کند. برای اینکه ترکیب‌های رنگی عجیبتان درست کار کنند باید دوز هر رنگ را به درستی انتخاب کنید. نکته‌ مهم دیگر در ترکیب رنگ موقعیت مکانی است. ترکیب رنگی تند در جاهایی که نور بیشتر است و امکان خودنمایی وجود دارد، بهتر جواب می‌دهد.

سبز و نارنجی

سبز و نارنجی

سبز و نارنجی

برای خیلی‌ها ترکیب نارنجی و سبز دیوانگی محض است اما این عکس اثبات می‌کند که ترکیب این رنگ‌ها هم خوب از آب درمی‌آید. در همین عکس ترکیب دیوار سبز و مبل نارنجی چشم‌نواز شده. انتخاب رنگ نارنجی روشن برای کتابخانه هم بسیار هوشمندانه بوده.

نارنجی و بنفش

نارنجی و بنفش

نارنجی و بنفش

ترکیب سبز و بنفش در تئوری‌های هنری و ترکیب رنگی شوخی به نظر می‌رسد! اما اگر درست ترکیب شوند می‌بینید که چشم‌نواز از کار درمی‌آیند. در این اتاق با اضافه کردن تزئینات بنفش (گلدان) هماهنگی درستی بین مبل سبز و پرده بنفش ایجاد شده. یکی از جذابیت‌های این ترکیب رنگی غیرمنتظره بودنش است. امکان ندارد کسی وارد اتاق شود و در نگاه اول شگفت‌زده نشود.

قهوه‌ای و خاکستری

قهوه‌ای و خاکستری

قهوه‌ای و خاکستری

شاید فکر کنید قهوه‌ای و خاکستری ترکیب رنگی خوبی است البته اگر زمینه‌ اتاقتان مارش عزا باشد! اما راستش را بخواهید این ترکیب آن‌قدرها هم بد و دلگیر نیست و مردانه و جذاب به نظر می‌رسد. خاکستری رنگی مشکل برای ترکیب کردن است چون هم می‌تواند سرزنده باشد هم حوصله‌سربر. بنابراین مهم است که کدام سر طیف این رنگ را انتخاب می‌کنید.

لابد با خواندن این پست فهمیده‌اید می‌توان رنگ‌هایی که در نگاه اول بی‌تناسب به نظر می‌رسند را به خوبی با هم ترکیب کرد پس دست به کار شوید و همین الان ترکیب کنید. از ترکیب رنگی‌تان برای ما عکس بفرستید و بگویید به نظر شما ترکیب کدام رنگ‌ها جسورانه و کلیشه‌شکنانه هستند؟

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.