ترندهای جدید دکوراسیون در زمستان ۱۴۰۱

0 592
۰
(۰)

به‌روز بودن و تغییر دکوراسیون مطابق ترند روز یکی از دغدغه‌های افرادی است که دنبال شاخص‌بودن در زمینه طراحی داخلی هستند. شاید بسیاری از افراد بخواهند بدانند که در زمستان ۱۴۰۱ چه مدل ها و رنگ هایی ترند و مد می باشند؟ هر سال مدل ها و رنگ های تازه ای به بازار می آیند تا فضای خانه های ما را زیبا کنند.

در فصل زمستان داشتن دکوراسیون زیبای زمستانی در یک خانه گرم فوق العاده است. ایجاد فضایی گرم با حال و هوای زمستانی در خانه می تواند، بسیار دلپذیر باشد. 

اما چگونه می توان یک دکوراسیون زیبای زمستانی ایجاد کرد؟ 

اگر می خواهید درباره ترندهای جدید دکوراسیون در زمستان ۱۴۰۱ بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

استفاده از رنگ‌ های گرم برای دکوراسیون زمستانی

اگر تمایل دارید از رنگ های جدید در چیدمان خانه خود استفاده کنید، زمستان زیبا می تواند بهترین منبع الهام باشد. رنگ هایی که در طبیعت زیبای زمستانی مشاهده می کنید، می توانند تبدیل به بخشی از دکوراسیون خانه شما شوند و فضای خانه تان را گرم و دلپذیر نمایند. شما حتی می توانید از رنگ های گرم پاییزی برای دکوراسیون زمستانی خانه خود استفاده کنید.

برای طراحی دکوراسیون زمستانی خود می توانید از یک رنگ خنثی به عنوان رنگ زمینه استفاده نمایید. سپس زنگ های گرم را برای گرم شدن فضا به کار ببرید. به عنوان مثال می توانید، از رنگ نارنجی سوخته، رنگ قرمز اخرایی و زرشکی که محبوبیت زیادی دارد، استفاده نمایید. 

اگر به رنگ های گرم و روشن مانند نارنجی و قرمز علاقه زیادی ندارید، می توانید از رنگ های خاکستری، قهوه‌ای و سبز تیره برای داشتن یک دکوراسیون مدرن‌تر استفاده نمایید. 

استفاده از رنگ‌ های گرم برای دکوراسیون زمستانی

استفاده از رنگ‌ های گرم برای دکوراسیون زمستانی

استفاده از رنگ‌ های گرم برای دکوراسیون زمستانی

رنگ گرم

 استفاده از بافت در دکوراسیون زمستانی

در زمستان سرد به طور ناخودآگاه همه ما دوست داریم، چیزهای گرم مثل پتو را در آغوش بگیریم. شما می توانید برای دکوراسیون زمستانی خود از پتو، لحاف و کوسن استفاده کنید.

همچنین استفاده از وسایلی مانند کوسن‌‌های خزدار، فرش ‌های خزدار و اشیایی مانند این‌ها در کنار یکدیگر  چیدمان خانه شـما را زمستانی می کند. ترند جدید فصل زمستان یعنی پوست پلنگ را نیز می توانید در دکوراسیون زمستانی خود استفاده نماید.

 استفاده از بافت در دکوراسیون زمستانی

 استفاده از بافت در دکوراسیون زمستانی

 استفاده از بافت در دکوراسیون زمستانی

استفاده از پارچه‌ هایی با طرح سنتی

شما به هر شکلی که بخواهید می توانید از پارچه هایی با طرح سنتی استفاده کنید. حتی اگر از دکوراسیون مدرن برای چیدمان خانه استفاده کرده اید، استفاده از روبالشی با رومبلی و وسایل دیگر با طرح سنتی زیبایی خاصی به دکوراسیون زمستانی شما خواهد داد. 

پارچه‌های سنتی دارای رنگ‌های زیبا و شادی هستند که حس و حال دلپذیر و گرمی به دکوراسیون زمستانی شما می دهد. پارچه های سنتی ایرانی، طرح های بسیار زیبایی دارند که زیبایی فوق العاده ای به فضای خانه شما می دهد. 

طرح های زیبای ایرانی در کنار استایل و زیبایی خاص روح و اصالت ایرانی را به دکوراسیون خانه شما خواهد داد. شما می توانید از پارچه های سنتی زیر برای دکوراسیون زمستانی خود استفاده نمایید:

  • ارمک
  • تفرشی
  • دارایی
  • شعربافی
  • نمد
  • گلیمچه
  • مفرش

استفاده از پارچه‌ هایی با طرح سنتی

استفاده از پارچه‌ هایی با طرح سنتی

استفاده از آتش در دکوراسیون زمستانی

هیچ چیزی مانند آتش نمی تواند حس و حال زمستان را به خانه شما بیاورد. شما می توانید با روشن کردن یک شمع یا نصب شومینه در خانه خود از آتش برای زمستانی کردن دکوراسیون خود استفاده کنید. حتی اگر در خانه حیاط دار زندگی می کنید، می توانید با روشن کردن آتش در فضای حیاط خانه و جمع شدن دور آتش از زمستان زیبا لذت ببرید.

استفاده از آتش در دکوراسیون زمستانی

استفاده از عطر برای خوشبو کردن دکوراسیون خانه زمستانی

هیچ وقت قدرت عطر را دست کم نگیرید. بسیاری از خاطرات قدیمی با استشمام بوی یک عطر برایمان زنده می شود.

رنگ ها و مدل های ترند ۱۴۰۱

رنگ مبلمان، مدل مبل و صندلی ها، چیدمان میز غذاخوری، روکش مبلمان و اکسسوری ها تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون خانه دارند. ممکن است بخواهید، برای تغییر دکوراسیون خود برخی از وسایل خانه تان را تغییر دهید. بنابراین باید در مورد رنگ ها و ترند های طراحی داخلی اطلاعات جدیدی کسب نمایید.

از مدل و رنگی برای صندلی و مبلمان خود استفاده نمایید که با رنگ دیوار ها و کف پوش، فرش ها و پرده های اتاق و نشیمن و اکسسوری های سبکی که مد نظر شـما است، تناسب داشته باشد.

انتخاب ترکیب رنگی متنوع برای مبلمان

برای دادن فضایی گرم به خانه خود می توانید از روکشی با پالت رنگی که مشخص کرده اید، به صورت رنگارنگ استفاده نمایید. می توانید از رنگ های سبز و خردلی و طرح های گلدار برای ترندهای رنگ مبلمان استفاده کنید.

اگر برای مبلمان اتاق نشیمن خود به دنبال مدل های خلاقانه هستید، در ترندهای ۱۴۰۱ می توانید مدل های متفاوتی را پیدا نمایید. طراحی های هندسی با رویکرد مدرن در سال ۲۰۲۳ مد خواهند شد و رنگ های آبی روشن و طوسی با این طرح ها، دکوراسیون شما را فوق العاده می کند. 

رنگ های خنثی نیز در سال ۱۴۰۱ کاربرد زیادی دارند. می توانید از اکسسوری هایی با رنگ گرم و زنده با مبلمانی با رنگ خنثی استفاده نمایید، تا ترکیب بی نظیری به دکوراسیون خانه شما بدهد.

 ترکیب رنگی متنوع برای مبلمان

 ترکیب رنگی متنوع برای مبلمان

استفاده از بافت های طبیعی در مبلمان

در بین مدل های سال ۲۰۲۳ می توان به مبلمان چوبی که دارای خطوط ساده ای هستند، اشاره کرد. اگر می خواهید طراحی مدرن برای اتاق نشیمن خود داشته باشید، از مبلمانی با بافت چوب استفاده نمایید. 

مبلمان بدون رنگ و جلا در بین ترند های پرطرفدار سال ۲۰۲۳ قرار دارند.

استفاده از بافت های طبیعی در مبلمان

استفاده از بافت های طبیعی در مبلمان

استفاده از بافت های طبیعی در مبلمان

استفاده از بافت های طبیعی در مبلمان

رنگ فندقی برای مبل

رنگ فندقی گرمی و زیبایی منحصر به فردی به فضا می دهد. این رنگ را می توانید با رنگ های سبز و قرمز در دکوراسیون خود استفاده نمایید. رنگ فندقی با رنگ های طبیعی بسیار هماهنگ است و باعث خسته شدن چشم نمی شود و فضایی گرم به خانه شما می دهد. 

استفاده از مبلمان با روکش مخملی ظاهری بسیار زیبا و ظریف به خانه شما خواهد داد.

رنگ های پاستلی مبلمان در دکوراسیون زمستانی

رنگ مبلمان تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون خانه شما دارد. می توانید از رنگ های پاستیلی برای هماهنگی فرش ها و دیوارها با مبلمان خود استفاده نمایید. همچنین استفاده از رنگ های زرد، آبی و سبز پاستلی همراه رنگ های مکمل، پالت رنگی بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد.

رنگ فندقی برای مبل

رنگ فندقی برای مبل

رنگ فندقی برای مبل

خطوط منحنی با رنگ طوسی مبل ها در دکوراسیون زمستانی

رنگ های آبی پاستلی و طوسی برای مبلمان در سال ۱۴۰۱ مطرح می باشند. در طراحی مبلمان اتاق نشیمن نیز مدل های هندسی و طراحی های مدرن در اولویت می باشند. در کنار استفاده از مبلمانی با رنگ سفید یا طوسی با داشتن خطوط منحنی می توانید، رنگ نارنجی  تا قهوه ای را نیز در پالت رنگی خود به کار ببرید.

رنگ طوسی مبل ها در دکوراسیون زمستانی

رنگ طوسی مبل ها در دکوراسیون زمستانی

رنگ طوسی مبل ها در دکوراسیون زمستانی

استفاده از رنگ های مات برای مبلمان

رنگ سیاه مات در دکوراسیون مدرن بـه طور گسترده ای استفاده می شود. به ویژه برای ایجاد کنتراست در فضا از رنگ لاجوردی تیره همراه با رنگ های روشن استفاده فراوانی می شود. کنتراستی کـه بتواند رنگ های تیره و روشن را با یکدیگر ترکیب نماید، فضایی پویا و دینامیک ایجاد خواهد کرد. 

استفاده از رنگ های طبیعی برای مبلمان

استفاده از رنگ های قهوه ای، کرم و بژ هماهنگی فوق العاده ای با محیط ایجاد می کنند. اگر می خواهید فضایی آرامش بخش برای خانه خود طراحی نمایید، از گیاهان دکوراتیو و رنگ های طبیعی برای اتاق نشیمن استفاده کنید. همچنین روکش هایی با الیاف طبیعی هماهنگی فوق العاده ای به محیط زندگی شما خواهد داد. رنگ های طبیعی هیچ وقت از دنیای مد خارج نمی شوند. 

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد افراد امتیاز دهنده: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد