ترندهای سال ۲۰۱۹ برای اتاق کودک و نوجوان

17
۰
(۰)
طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال 2019 با توجه به تم‌های مورد علاقه آنها
طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال ۲۰۱۹ با توجه به تم‌های مورد علاقه آنها

۱- داشتن تم کلی

اتاق‌خواب برای کودکان و نوجوانان فضایی است که بیشترین ساعت خود را در آن مکان هستند و در آنجا تکالیف خود را انجام می‌دهند و به بازی و استراحت می‌پردازند. به همین دلیل این اتاق باید فضایی از انعکاس سلیقه و شخصیت کودکان شما باشد؛ بنابراین باید این فضا را با توجه به سلیقه آنها تزئین کنید. اما برای انسجام بخشیدن به سلیقه و جلوگیری از شلوغی بصری و ایجاد نظم باید به فکر راهکاری بود. استفاده از یک تم کلی در رنگ و طرح یکی از این راهکارهاست. اگر فرزندان شما علاقه خاصی به اتومبیل دارند، می‌توانید تم اتاق آنها را اتومبیل انتخاب کنید. شما می‌توانید با انتخاب یک تخت به شکل یک ماشین و یا فرشی با طرح مسابقه و قرار دادن برچسب‌هایی به شکل اتومبیل بر روی دیوار، رضایتشان را به دست بیاورد. اگر فرزندتان عاشق حیوانات است، می‌توانید از یک دکوراسیون ساده و بدون طرح استفاده کنید و در عوض با اضافه کردن استیکرهایی بر روی دیوار به شکل حیوانات مختلف به راحتی فضای اتاق آنها را زیباتر کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال 2019 با استفاده از رنگ‌های خنثی

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال ۲۰۱۹ با استفاده از رنگ‌های خنثی

۲- استفاده از رنگ‌های خنثی

غالبا این طور است که رنگ اتاق کودکان و نوجوانان را با توجه به جنسیت آن‌ها آبی و یا صورتی انتخاب می‌کنند؛ اما چیدمان و دکوراسیون در سال ۲۰۱۹ چیز دیگری می‌گوید. شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌های خنثی همانند سفید، طوسی و بژ در کنار رنگ‌های سبز، زرد، آبی و یا صورتی اتاق فرزندان خود را به فضای شاد و در عین حال شیک و منحصربه‌فرد تبدیل کنید. شما همچنین می‌توانید کاغذ دیوارهایی به سلیقه کودکانتان انتخاب کنید و آنها را بر روی دیوار اتاق نصب کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال 2019 با توجه به عملکرد

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال ۲۰۱۹ با توجه به عملکرد

۳- عملکردگرایی

اگر چه زیبایی دکوراسیون اتاق کودکان و نوجوانان مهم است اما در سال ۲۰۱۹ توجه به طراحی و عملکرد نیز اهمیت پیدا کرده است. برخی از والدین ترجیح می‌دهند که فضای اتاق فرزندان آنها عملکردی و بدون هیچ تزئینات اضافی باشد تا به راحتی تمیز شود. یکی از ایده‌های خوب برای کاربردی کردن اتاق‌های کوچک، استفاده از تختخواب‌های دیواری یا تاشوست که در طول روز می‌توانید آن را جمع کنید و فضای بیشتری در اتاق داشته باشید. همچنین استفاده از تخت‌های دو طبقه برای زمانی که دو فرزند از یک اتاق استفاده می‌کنند و استفاده از تخت‌خواب‌های مبل شو امسال بیشتر رایج می‌شود.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال 2019 با توجه به سلیقه کودکان و نوجوانان

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال ۲۰۱۹ با توجه به سلیقه کودکان و نوجوانان

۴- توجه به سلیقه کودکان و نوجوانان

طراحی اتاق کودکان با توجه به سلیقه آنها و خصوصی‌سازی این اتاق ضروری است چرا که کودکان باید در اتاق خود احساس راحتی کنند، اگر والدین تنها با سلیقه خود و بدون دخالت نظر کودکان این فضا را تزئین و دکوراسیون کنند، فضا هر چقدر هم که به ظاهر جذاب باشد برای آن‌ها سرد و بی روح خواهد بود. برای جلوگیری از این اتفاق والدین می‌توانند با کمک یک ایده ساده با استفاده از کاردستی‌ها و یا نقاشی‌های کشیده شده توسط فرزندان خود اتاق آنها را تزئین کنند. شما می‌توانید با استفاده از ساده‌ترین عناصر و یا نقاشی‌هایی مختلف که با رنگ پایه اتاق هماهنگ است این فضا را برایشان اختصاصی کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال 2019 با توجه به طبیعت و هندسه

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال ۲۰۱۹ با توجه به طبیعت و هندسه

۵- توجه به طبیعت و هندسه

یکی دیگر از ایده‌های تزئینی در سال ۲۰۱۹ استفاده از عناصر طبیعی و هندسی در اتاق کودکان و نوجوانان است. استفاده از مبلمانی از جنس چوب و همچنین دیوارهایی با رنگ روشن و قرار دادن گیاهان آپارتمانی در اتاق ایده ‌ای عالی برای علاقه مند کردن کودکان به طبیعت خواهد بود. البته استفاده از ملحفه‌هایی از جنس پارچه‌هایی طبیعی را نباید از قلم انداخت. علاوه بر همه این‌ها، استفاده از اشکال هندسی نیز یکی از ایده‌های اخیرا مد شده دکوراسیون اتاق کودکان است که می‌توانیم این اشکال و الگوهای هندسی با رنگ‌های جذاب را، بر روی دیوار، پرده و یا ملحفه‌های روی تخت به کار ببریم.

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال 2019 با شعار کمتر، بیشتر است

طراحی دکوراسیون اتاق کودک و نوجوان در سال ۲۰۱۹ با شعار کمتر، بیشتر است

۶-توجه به سبک مینیمالیسم

طراحی و دکوراسیون سال ۲۰۱۹ دوباره به شعار کمتر، بیشتر است باز می‌گردد و سادگی و توام با زیبایی را به ارمغان آورده است. با توجه با این ایده و سبک مینیمال، اگر مساحت فضای اتاق فرزندانتان کم است، می‌توانید به جای استفاده از چند مبلمان رنگی، مبلمانی با رنگ روشن انتخاب کنید تا اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد و فضایی گرم و دل‌نشین ایجاد شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.