ترندهای دکوراسیون آشپزخانه در سال ۲۰۱۹

9
۰
(۰)
کمد یا دیوار؟ مشخص نیست
کمد یا دیوار؟ مشخص نیست

۱. کمدهای مخفی

سارا لانیچیلو، یکی از طراحان وب‌سایت می‌گوید که مشتری‌هایش روز به روز بیشتر به کمدها و کابینت‌های پوشیده در آشپزخانه تمایل پیدا می‌کنند. در طراحی‌های جدید دکوراسیون، دیگر کابینت‌ها برجسته نیستند و حتی درهایشان مگنتی است و در واقع اگر وارد یکی از این آشپزخانه‌ها شوید ممکن است اصلا نفهمید که این دیوارها در واقع کمد هستند.

سنگ و فلز، همسایه‌های جذاب

سنگ و فلز، همسایه‌های جذاب

۲. ابزار و شیرآلاتی از جنس آلومینیوم و سنگ مصنوعی

سنگ و آلومینیوم ترندهای دوست‌داشتنی چند سال اخیر در دکوراسیون خانه‌ها بوده‌اند و اگر کسی را اطرافتان می‌شناسید که خانه‌اش را بازسازی کرده حتما با این دو ماده روبرو شده‌اید، دو ماده‌ای که ظاهری مدرن و جذاب به فضا می‌دهند. به اندازه مشکیِ مات، تند و تیز نیستند و مثل طلایی توی ذوق نمی‌‎زنند. بلکه به شکل آرامشبخشی به هر اتاقی که در آن حضور داشته باشند، بافت و عمق می‌بخشند.

با قفسه‌های باز به همه چیز دسترسی دارید

با قفسه‌های باز به همه چیز دسترسی دارید

۳. قفسه‌های باز

سارا لانیچیلو می‌گوید که خیلی‌ها در حال جایگزین کردن کابینت‌های آشپزخانه با طاقچه‌ها و قفسه‌هایی هستند که در ندارند. این طاقچه‌ها می‌توانند از جنس فلز، چوب یا شیشه باشند و از فضاهای فروشگاهی یا هتل‌ها الهام گرفته شوند. این نوع دکوراسیون جسورانه و مدرن است و پا را از مینیمالیسم رایج در این سال‌ها فراتر می‌گذارد و بهتر از همه چیز: تمام وسایل آشپزخانه‌تان را در دسترس شما قرار می‌دهد.

کلاسیک‎ها بهترین گزینه هستند.

کلاسیک‎ها بهترین گزینه هستند.

۴. حس و حال قدیمی

کلاسیک همیشه بهترین گزینه است. پاتریک ادیگر طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید که در سالی که پیش رو داریم، عناصر و فرم‌های طبیعی در هماهنگی با طراحی مدرن قرن بیست و یکم باقی می‌مانند: کاشی‌های ارگانیک بازالت، سنگ‌های طبیعی، نورهای طبیعی و سازه‌های کلاسیک مثل صندلی‌های حصیری و … .

جهان رنگ‍‌ها در آشپزخانه

جهان رنگ‍‌ها در آشپزخانه

۵. وسایل و لوازم رنگی

در سال ۲۰۱۹ قطعا دوران آشپزخانه‌های سفید تک رنگ به پایان خواهد رسید. حتی اگر کسی دوست داشته باشد آشپزخانه‌اش رنگ غالب داشته باشد هم بهتر است عناصر متفاوت را واردش کند: یک پرده ایتالیایی یا آویزهای جزیره‌ای رنگی و… تا حس و حال شاداب‌تری به فضا بدهند.

چوب همیشه فضا را آرام‌تر می‌کند.

چوب همیشه فضا را آرام‌تر می‌کند.

۶. چوب، چوب زیبا

بیشتر ما طبیعت را دوست داریم و به دنبال حفظ راه‌های ارتباطمان با آن هستیم. چوب حس و حالی گرم و آرام به همه فضاها می‌دهد و خب، هیچوقت هم از مد نمی‌افتد. ما عاشق چوبیم چون همه جا و در همه زمان‎‌ها می‌شود از آن استفاده کرد. چه در یک آشپزخانه کلاسیک، چه در اتاق پذیرایی به عنوان میز کنسول و چه در محل کار. کریس وون اکساتربرگ و هنس بالداف دو نفر از طراحان دکوراسیون داخلی در وب‌سایت elle décor می‌گویند که این روزها علاقه به فضاهای سبک‌تر که هوا در آن‌ها جریان دارد خیلی بیشتر شده و چوب دقیقا همان ماده‌ای است که این حس و حال را به فضا می‌دهد.

کابینت‌های سفید جایشان را به رنگی‌ها می‌دهند

کابینت‌های سفید جایشان را به رنگی‌ها می‌دهند

۷. کابینت‌های رنگی

خیلی از مردم شروع به استفاده از کابینت‌های رنگی در اشپزخانه‌ها کرده‌اند و کابینت‌ها و کمدهای سفید دارند جای خودشان را به رنگ‌هایی مثل آبی سبز فسفری و زرد می‌دهند. رنگ، حس و حال آشپزخانه شما را عوض می‌کند. آبی‌های طیف خاکستری و سبزها به دلیل خاصیت آرامشبخششان طرفدارهای زیادی پیدا کرده‌اند. این نوع از کابینت‌ها می‌توانند به سادگی و با کمی ذوق با شیرالات آشپزخانه یا فلزهایی که در ساخت و ساز قسمت‌های مختلف به کار رفته‌اند ست شوند.

آویزهایی که روشنی‌بخش هستند

آویزهایی که روشنی‌بخش هستند

۸. آویزها در نقش روشن‌کننده

هر اتاقی به یک روشن‌ کننده نیاز دارد. چه برای روشنایی بخشیدن به فضای خود دنبال لوسترهای بزرگ می‌گردید و چه چراغ‌های کوچک و ساده را ترجیح می‌دهید، این بخش مربوط به شماست. کاترین پولی می‌گوید که در سال ۲۰۱۹، آویزهای بزرگ چراغی نقش مهمی در طراحی آشپزخانه‌ها بازی خواهند کرد. در فضاهای غذاخوری احتمالا چراغ‌های تزئین شده با مجسمه یا حتی جواهرات بیشتر دیده می‌شوند. البته این نوع چراغ‌ها مخصوص فضاهای لوکس هستند.

ترکیب فناوری و آشپزی

ترکیب فناوری و آشپزی

۹. تکنولوژی دیجیتال

درست مثل سال‌های قبل، در سال ۲۰۱۹ هم فناوری دیجیتال امکانات و کاربردهای جدیدی به فضای آشپزخانه اضافه می‌کند، تا به افراد اجازه دهد بیشتر از هر زمان دیگری از ترکیب فناوری و آشپزی لذت ببرند. اسپرسوسازهای دارای قابلیت اتصال به وای فای می‌توانند قبل از این که از تخت بیرون بیایید قهوه صبحانه شما را آماده کنند.

آشپزخانه‌هایی که هم کلاسیک هستند هم مدرن

آشپزخانه‌هایی که هم کلاسیک هستند هم مدرن

۱۰. ترکیب کلاسیک و مدرن

در سال ۲۰۱۹، آشپزخانه‌ها ترکیبی از طراحی کلاسیک و مدرن هستند. خانه‌دارهای قرن بیست و یکم دوست دارند که آشپزخانه‌هایی با طراحی نرم و ملایم داشته باشند اما دوست ندارند قدیمی به نظر برسند. آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است و مسلما همه دوست دارند قلب خانه‌شان گرم، پذیرا و جذاب باشد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.