ترفندهایی برای یک میز کار مرتب

12
۵
(۱)

یک میز بی نظم، شلوغ و به هم ریخته این لذت را برایتان به وجود نمی آورد. ما در ادامه شش روش آسان برای سازماندهی کردن میز کار و تبدیل آن به یک میز خواستنی و جذاب را برایتان آورده ایم تا میز کارتان را تبدیل به فضایی کنید که از زمان هایی که درمحیط کار می گذرانید بیشترین لذت را ببرید. ترفندهای ساماندهی میز کار را با ما بخوانید.

ترفندهای ساماندهی میز کار

استفاده از سازمان دهنده

وسیله ای کوچک به عنوان یک سازمان دهنده بر روی میز کارتان قراردهید تا به کمک آن بتوانید وسایل و ابزار مورد نیازتان را مدیریت کنید. هر وسیله و ابزاری بر روی میز باید جایگاه مختص به خودش را داشته باشد و یک فضاسازی درست باید به شما کمک کند تا بتوانید پس از هر بار به هم ریختن میز وسایل را به جایگاهشان برگردانید. این یکی از ساده ترین روش ها برای جلوگیری از ایجاد بی نظمی و بر روی میز است که می توانید با پیروی از آن در زمان بسیار کمی هر چه را که نیاز دارید پیدا کنید.

ترفندهای ساماندهی میز کار

کابل هایتان را تحت کنترل بگیرید

به احتمال زیاد اگر از ابزار های تکنولوژی بر روی میزتان استفاده می کنید دردسر های کابل های روی میز را احساس کرده اید. کابل ها به یکدیگر می پیچند، در لابه لای کاغذ ها گیر می کنند و اگر به گیره خودکار گیر کنند حسابی در دست و پایتان قرار می گیرند و مزاحم کار کردن می شوند. مدیریت سیم ها و کابل ها به شما کمک می کند تا تمرکز کاریتان را حفظ کنید تا حواشی حواستان را پرت نکند و در عین حال میز کارتان تمیز و منظم به نظر برسد.

ترفندهای ساماندهی میز کار

دیوارها را فراموش نکنید

اگر در اتاقتان میز کوچکی دارید و در عین حال از وسایل بسیار زیادی استفاده می کنید از دیواری که میز را به آن تکیه داده اید کمک بگیرید استفاده از دیوار می تواند تأثیر بسیار زیادی در ذخیره سازی وسایلتان داشته باشد و از به هم ریختگی میز کوچکتان جلوگیری کند. یک بورد دیواری متشکل از حفره ها و گیره ها، یک بورد از جنس چوپ پنبه و یا یک بورد فلزی ابزارهای بسیار کاربردی برای قرار دادن و نصب وسایلی هستند که میز کار را به سرعت شلوغ و آشفته می کنند. وجود این بوردها علاوه بر مرتب کردن میز جلوه زیبایی نیز به فضای کاریتان می بخشد.

ترفندهای ساماندهی میز کار

جداسازی نوشت افزار

حتی اگر وسیله ای برای سازماندهی کردن ابزارهای روی میزتان دارید باید قسمتی را برای قرارگیری ابزارهای نوشتاری نیز تعیین کنید. می توانید از قوطی های بازیافتی وسیله ای برای خودتان بسازید یا از جا قلمی های چند کاره استفاده کنید. برای مثال وسایلی که در کنار امکان استفاده به عنوان جامدادی فضایی نیز برای قرار گیری گیاهان دارند. یا ابزار هایی که هم جامدادی هستند و هم محلی برای قرارگیری کتاب در آنها تعبیه شده است. اما توجه داشته باشید که هر چیزی را که انتخاب می کنید در درجه اول فضای زیادی برای قرار گیری وسایلتان داشته باشد و دسترسی به وسایل راحت و آسان باشد.

ترفندهای ساماندهی میز کار

فضایی منسجم بیافرینید

در صورت استفاده زیاد از طرح ها، رنگ ها و ابزار حتی اگر میز کارتان دارای جایگاه های مختلف برای هر وسیله باشد نیز ممکن است باز هم به طور کلی آشفته و نامرتب به نظر برسد. رنگ ها و وسایل را اشباع نکنید! اگر روی میزتان فضای کافی ندارید می توانید باکس هایی کم هزینه بسازید و آنها را بر روی دیوار نصب کنید یا آنها را درزیر میزتان قرار دهید.

ترفندهای ساماندهی میز کار

ظاهر و باطن را تمیز نگه دارید

و مهمترین ترفند از ترفندهای ساماندهی میز کار این نکته است که اگر ظاهر میز کارتان مرتب و تمیز به نظر می رسد اجازه ندهید تا آشفتگی و شلوغی به داخل کشوها سرایت کند برای این کار می توانید از وسایلی که برای سازماندهی ابزارهای کشو در بازار موجودند و فضاهای ذخیره سازی را منظم نگه می دارند استفاده کنید یا خودتان دست به کار شوید و از امکانات موجود در اطرافتان برای ساماندهی داخل کشو استفاده کنید. با این روش تمام وسایل اضافی و بیهوده را از دسترس خارج کنید. خارج از دید بودن کشوها به معنای این نیست که خارج از دسترس و کاربرد نیز هستند. هوایشان را داشته باشید!

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۵ / ۵. تعداد نظرات: ۱

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.