ترفندهایی برای داشتن یک دکوراسیون رنگارنگ و شاد در منزل

22
۰
(۰)

خانه اولین جایی است که در داشتن زندگی بهتر به ما کمک می‌کند. برای داشتن محیطی آرام و شاد باید به کوچکترین نکات هم در طراحی خانه‌ دقت کنید. از چیدمان لوازم گرفته تا رنگ دیوارها همه و همه در این امر مؤثر هستند. هر آنچه که برای تزیین و دکور کردن خانه استفاده می‌کنید نشان‌دهنده‌ شخصیت و سلیقه‌ شماست. سعی کنید از اشیایی استفاده کنید که به درستی نمایانگر روحیات شما باشند. یکی از نکات مهم و قابل توجه استفاده از فضاست. هدف از چیدمان خانه ایجاد هارمونی ‌است. خانه‌ هایی که هارمونی بیشتری دارند ناخودآگاه آرامش بیشتری نیز به‌همراه خواهند داشت. این هارمونی می‌تواند توسط بازسازی مثلا با برداشتن بعضی از دیوارها انجام شود و یا فقط مبتنی بر چیدمان باشد. وقتی وسیله‌ ها خارج از هارمونی با فضا قرار بگیرند هم زیبایی و هم میزان استفاده از آنها کمتر می‌شود. در ادامه نکاتی برای داشتن یک دکوراسیون رنگارنگ و شاد در منزل گفته می شود که حتما به دردتان می خورد.

ممکن است صاحب خانه‌ ای که در آن زندگی می‌کنید نباشید و یا دلایلی برای بازسازی نکردن فضا داشته باشید اما هیچ یک از این موارد دلیلی برای بهتر نکردن موقعیت کنونی نیستند. قدم‌ های کوچک در راستای داشتن یک دکوراسیون رنگارنگ و شادتر نیز می‌توانند تأثیرات به‌ سزایی داشته باشند. می‌توانید از تغییر دکوراسیون شروع کنید. اگر احساس می‌کنید که فضا خفه است می توانید بعضی از عناصر داخل اتاق را حذف کنید. اجازه دهید که در اطراف همه‌ وسایل فضای خالی وجود داشته باشد. به طور مثال مبل ‌ها و یا تختخواب را به دیوار نچسبانید.

اگر آشپزخانه‌ شما کوچکتر از آن است که بتوانید در آن یک میز غذاخوری قرار دهید می‌توانید از طراحی‌ های جدیدتری استفاده کنید. به ‌طور مثال میز‌های تاشویی‌ که در کابینت ‌ها قرار می‌گیرند. این‌ کار باعث می‌شود که هم از فضا استفاده‌ی مطلوب را ببرید و هم نگران کوچک بودن آن نباشید.

از رنگ‌ ها برای داشتن یک دکوراسیون رنگارنگ در منزل و بهتر کردن حال روحیتان استفاده کنید. رنگ ‌ها می‌توانند شما را عصبانی یا‌ آرام کنند. آنها توانایی این را دارند که انسان را به‌ هیجان بیاورند و به او روحیه دهند. برای انتخاب رنگ در خانه اینکه چه رنگی را بیشتر دوست دارید کافی نیست. چرا که رنگ ‌ها ناخودآگاه بر روحیه‌ شما تأثیر خواهند گذاشت. به ‌همین خاطر اگر مدتیست که در خانه احساس افسردگی می‌کنید بد نیست که به‌ فکر تغییر دادن رنگ دیوارها و دکوراسیون و ایجاد فضایی با دکوراسیون رنگارنگ باشید. در اینجا به تأثیرات برخی از رنگ ‌ها اشاره می‌کنیم.

دکوراسیون رنگارنگ

قرمز نماد قدرت و عشق است. این رنگ برای گرم ‌تر کردن فضا به شما کمک می‌کند.

دکوراسیون رنگارنگ

نارنجی رنگیست که انرژی زیادی به‌ همراه دارد. بهتر است در استفاده از این رنگ‌ زیاده‌ روی نکنید. چرا که مقدار زیاد آن ممکن است استرس‌ زا باشد.

دکوراسیون رنگارنگ

رنگ زرد شادی را با خود به زندگی شما می‌آورد. این رنگ باعث نمود خلاقیت می‌شود. اگر زرد را با رنگ‌ های خنثی مخلوط کنید و در اتاق ‌هایی با نور طبیعی از آن استفاده کنید فضایی پر از آرامش خواهید داشت.

دکوراسیون رنگارنگ

همه ‌افراد سبز را به عنوان یک رنگ آرامش ‌بخش می‌شناسند. متخصصان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌کنند که از این رنگ در ورودی خانه استفاده کنید تا هیاهوی بیرون را از شما دور کند.

دکوراسیون رنگارنگ

آبی احساس آرامش و شادابی می‌دهد. رنگیست مناسب برای فضاهای شلوغ و پر رفت و آمدی مثل آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی.

دکوراسیون رنگارنگ

بنفش یادآور اشرافیت و لوکس بودن است. می ‌توانید از این رنگ در سالن‌ های پذیرایی استفاده کنید.

دکوراسیون رنگارنگ

خاکستری نیز با خود آرامش به‌همراه دارد. از این رنگ علاوه بر استفاده در فضاهای اصلی منزل می توانید در دفتر کارتان و یا سرویس بهداشتی استفاده کنید.

دکوراسیون رنگارنگ

قهوه‌ای درست مثل سبز است. به ‌خاطر حالت طبیعیش به شما احساس آرامش می‌دهد. از آن در نشیمن و مبلمان استفاده کنید.

دکوراسیون رنگارنگ

سیاه نشان دهنده‌ قدرت است. این رنگ برای وسایلی که می‌خواهید چشمگیر باشند بسیار مناسب است.

دکوراسیون رنگارنگ

سفید به شما احساس تمیزی و پاکی می‌دهد. سعی کنید از آن در ترکیب با دیگر رنگ ‌ها استفاده کنید.

دکوراسیون رنگارنگ

فراموش نکنید که هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون خانه بهتر است سه انتخاب داشته باشید. اولی که بهتر است رنگی خنثی باشد برای دیوارها و زمین، رنگ دوم که بهتر است تأثیر آرامش‌ بخشی داشته باشد برای مبلمان و رنگ سوم برای اشیای دکوراتیو و تزیینی.

تمیزی باعث می‌شود که ذهن آرام ‌تری داشته باشیم. به‌ همین دلیل بهتر است که از فضاهای شلوغ و پرهیاهو دوری کرده و به‌ سمت نظم و ترتیب بروید. سعی کنید یک روال کلی برای تمیز کردن خانه داشته باشید. تنها ده دقیقه از روز را صرف تمیز کردن خانه کنید تأثیر بی‌ نظیر آن را مشاهده خواهید کرد.

از قفسه‌ها و سبدها برای وسایلی که معمولا در اطراف شما سرگردان هستند استفاده کنید. اجازه دهید همه چیز در خانه جای‌ مخصوصی داشته باشد. تمیزی همچنین شامل تمیزی روح نیز می ‌شود. به‌این معنا که بهتر است سعی کنید خانه را از انرژی ‌های بد رها کنید. حتما درباره‌ فنگ‌ شویی شنیده و یا مطلب پیشین ما را در این باره خوانده اید. فنگ شویی روشی است برای آنکه بدانیم چطور فضا را دکور کنید تا راه برای داشتن انرژی‌ های خوب باز شود. برای مثال می‌ توانید راهروی ورودی را تمیز و رنگین نگه دارید، اسباب و اثاثیه خانه را طوری بچینید که بتوانید به‌ راحتی در ورودی را ببینید و یا فضا را با عناصر طبیعی مثل گل‌ ها و سنگ‌ ها تزیین کنید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.