ترفندهایی برای تغییر دکوراسیون کم هزینه

12
۰
(۰)
عناصر پارچه ای را به صورت هماهنگ با هم تغییر دهید
عناصر پارچه ای را به صورت هماهنگ با هم تغییر دهید

تغییر دکوراسیون عناصر پارچه ای

فرنگی ها اصطلاحی دارند به معنی «مبلمان نرم» منظور از مبلمان نرم، آن دسته از عناصر مبلمان هستند که ماهیتی نرم دارند! یعنی پارچه ای هستند. یکی از بهترین راه ها برای تغییر دکوراسیون کم هزینه و ارزان تعویض مبلمان نرم است. اگر خانه پر پنجره ای دارید، می توانید به فکر تعویض پرده یکی دو تا از اتاق ها و آشپزخانه باشید تا ببینید یک پرده چطور کل نما و منظر آن اتاق را عوض می کند. البته باید سعی کنید پرده ای انتخاب کنید که کاملا از نمونه قبلی اش متفاوت باشد.

همچنین تعویض رومبلی ها و ابر نشیمن و پشتی آن ها و اضافه کردن کوسن های جدید، تغییر روتختی و رومیزی ها و رانرها خریدهای نسبتا ارزانی هستند که از آنجا که سطح گسترده ای از اتاق را می پوشانند و درگیر می کنند می توانند به خوبی از پس تغییر دکوراسیون بربیایند. در مطالب خوگر پیشتر راجع به اصول تغییر دکوراسیون گفته ایم اما برای یادآوری حواستان باشد در انتخاب این عناصر سعی کنید وحدت ایجاد کنید. مثلا همه عناصر پارچه ای میتوانند تم رنگی یکسان و یا نزدیک به همدیگر داشته باشند، یا یک نقشمایه اصلی به شکل های مختلف رویشان تکرار شده باشد. با این کار تغییر کردنشان هم بیشتر به چشم می آید.

با شلف و باکس دکوراسیون را کامل کنید
با شلف و باکس دکوراسیون را کامل کنید

تکمیل دکوراسیون

گاهی کل دکوراسیون ما به یکی دو قطعه کلیدی نیاز دارد تا مشکلاتش رفع شود و دکوراسیون کاملی به نظر بیاید. یک آویز لباس در ورودی، آباژوری جذاب، یک قالیچه در فضای خالی بین اتاق ها، چند میز عسلی، یک شلف دیواری یا باکس، دو مبل تک که می توانند به ست مبلمان اضافه شوند، می توانند به کم خرج ترین حالت ممکن دکوراسیون شما را تغییر دهند. البته در این بین از پاف ها هم نباید غافل شد. پاف ها که امروز راه خودشان را خوب به دکوراسیون خانه ها باز کرده اند قطعات بسیار کارآمدی هستند، اگر برای میهمانان نوروزی جای نشستن کم دارید، اگر میز کم دارید، اگر عنصر زیبا و مدرن چشمگیر کم دارید، اگر به دنبال اضافه کردن یک فضای نگه داری مثل کمد و کشو در اتاق نشیمن هستید، پاف ها آنچه می خواهید همه را یکجا در خود جا داده اند.
تابلو هنری جدیدی به خانه اضافه کنید
تابلو هنری جدیدی به خانه اضافه کنید

تزئینات

در ادامه کمپین#خانه_نو_کن بیشتر از راه های آسان و البته خلاقانه تزئین خانه برای جشن نوروز خواهیم گفت. اما به جز تزئیناتی که مختص عید است، بد نیست به فکر ایده های دیگری هم باشید. همه ما در خانه مان تابلوهای هنری مثل نقاشی، عکس، اشیاء نوستالژیک و دکوری داریم که برایمان عزیزند و یا آنقدر روی دیوار و داخل ویترین بوده که نمی توانیم جای خالی شان را ببینیم. امسال حداقل برای این دو هفته اول سال همه این اشیاء را از اتاق نشیمن بردارید، بسته بندی کنید و داخل جعبه قرار دهید و بگذارید در انبار. اول اینکه می بینید دکوراسیون نسبتا ساده ای که از هر جایش یک عنصر کوچک به خانه سرک نکشد هم چندان بد نیست، دوم اینکه می توانید به جای چنین مجموعه هایی یکی دو اثر جدید را به خانه بیاورید و ذهنتان باز می شود برای فکر کردن به اینکه به جای این تابلو نقاشی ارزشمند و خاطره انگیز اما قدیمی چه تابلو امروزی و متفاوتی را می توانید نصب کنید و به راحتی تغییر دکوراسیون کم هزینه ای داشته باشید.
دکوراسیون شخصی
دکوراسیون شخصی

شخصی سازی دکوراسیون

سعی کنید در تغییر دکوراسیون امسال شخصی سازی را در نظر بگیرید. دیگر گذشت آن زمان که رقابت دکوراسیون هایی برپا بود که همه مطابق مد پیش می رفتند و مبلمان خانه شما به کسانی که به دید و بازدیدشان می رفتید همه شبیه به هم و مطابق مد سال بودند. شخصی سازی کم هزینه را می توان در مواردی که بالا ذکر آن رفت به کار ببندید. مثلا اگر از سینه چاکان و علاقه مندان به پاریس هستید- که امروزه تعدادشان هم کم نیست- طرح برج ایفل را روی روتختی، ساعت، رومیزی ها و پرده های اتاق خواب تکثیر کنید. یا یکی از المان ها منطقه تان را دکوراسیون اتاق نشیمن به کار ببرید. ظروف فیروزه ای که روی شلف چیده اید، حتما با رومیزی به همین رنگ و کوسن هایی با خوشنویسی نستعلیق، حس و حال اصالت یک نیشابوری را به میهمانان منتقل خواهد کرد.
بافت و طرح را به خانه بیاورید
بافت و طرح را به خانه بیاورید

دکوراسیون مهمان نواز!

برای اینکه خانه مهمان نوازی داشته باشید؛ پیش از هر چیز باید حواستان به ورود مهمان باشد، آیفون به درستی کار می کند؟ نمای خانه رو به راه است؟ ورودی خانه چطور؟ اگر خانه تان ورودی ندارد، با یک میز کنسول و یک کمد چندکاره که هم جاکفشی و هم جالباسی مناسبی دارد، میتوانید یک ورودی خوش آمد گو داشته باشید. رنگ های گرم و روشن و بافت های متنوع از دیگر مواردی هستند که حسی از صمیمیت و خودمانی بودن را به میهمانان منتقل می کند. پس در انتخاب کوسن ها، می توانید به یک طرح بسنده نکنید و چند پارچه با بافت ها و طرح های مختلف را امتحان کنید. می توانید نمای یکی از دیوارها را با نماکاری های سنگی و آجری یا دیوارپوش ها و کاغذدیواری های بافت دارید تغییر دهید. تعویض کلید-پریزها، دستگیره درها و دستگیره کمدها و کابینتها از دیگر تغییرات کم هزینه اما محسوس است.
گلدان و گل را فراموش نکنید
گلدان و گل را فراموش نکنید

متفاوت و بهاری باشید

تغییر نمای یکی از دیوارهای خانه هم میتواند کم هزینه باشد. رنگ کردن کل خانه ممکن است هزینه بر باشد اما میتوانید یکی از دیوارها که در انتخاب چندانی با دیگر دیوارها نیست را انتخاب کنید و به صورت آمبره یا سامبره نقاشی کنید تا تغییر دکوراسیون کم هزینه ای داشته باشید. رنگ آمیزی را می توانید برای برخی عناصر دکوراسیون مثل میزها هم امتحان کنید. برای بهاری شدن گلدان و گل را حتما جدی بگیرید. گلدان های گیاهان سبز کوچک و بزرگ که حتما باید گوشه ای از خانه نظاره گر بهار باشند، اما گلدان هایی هم برای دکوراسیون میزهای پذیرایی، میز نهارخوری، اپن آشپزخانه آماده کنید تا در روزهای نوزایی طبیعت بتوانید با گل های تازه رنگ و عطر واقعی طبیعت را جاری کند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.