تداوم تازگی بهار در دکوراسیون

6
۰
(۰)
نقش گل ها در زیبایی دکوراسیون فصل بهار
نقش گل ها در زیبایی دکوراسیون فصل بهار

گل

اولین و راحتترین ایده ای که می تواند نمایی بهاری به دکوراسیون منزل شما ببخشد استفاده از گل هاست. گل ها به تنهایی با قرار گرفتن در یک گلدان زیبا می توانند نگاه ها را به خود جلب کنند و اگر بذر آنها در خاک کاشته شود کم هزینه ترین و سرگرم کننده ترین ایده برای خلق یک دکوراسیون بهاری نیز محسوب می شوند.

ترکیب رنگ های متنوع در یک دسته گل یا گلدان دقیقا همان چیزی است که شما در طبیعت بهاری مشاهده می کنید و از این رو، قرار دادن گل در دکوارسیون خانه نیز حسی مشابه را به شما و مهمانان منزلتان القا خواهد کرد. گل ها در فضایی به رنگ های خنثی نظیر سفید یا خاکستری بیش از فضاهای دیگر به چشم می آیند. پس گل ها یک راه موثر برای زیباسازی محیط های ساده و خنثی محسوب می شوند.

استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون داخلی

استفاده از نور طبیعی در دکوراسیون داخلی

نور طبیعی

آفتاب ملایم، آسمان نیمه ابری، نسیم و باران همگی از جلوه های طبیعی هستند که فصل بهار را برای ما لذت بخش می کنند و این لذت حتی می تواند در منزل نیز با شما همراه شود. با آغاز فصل دیگر لازم نیست نگران سرمای هوا باشید. پس بهار پرده ها کنار بکشید و اجازه دهید تا نور طبیعی فضای منزل شما را روشن و نسیمی از هوای تازه در خانه جریان پیدا کند. این جریان هوا و نور طبیعی هم بر رشد و ماندگاری گیاهان و هم بر سلامت و نشاط شما در طول روز تاثیر می گذارد.

افزون بر این، روشنایی طبیعی بر زیبایی دکوراسیون منزل نیز تاثیر مثبت خواهد گذاشت. بنابراین می توانید لوازم دکوراتیوی که دوست دارید بیشتر دیده شود را در قسمت های روشن تر فضای منزل قرار دهید. استفاده از پرده های نازک نیز یکی از راه های فیلتر کردن نور و کاهش شدت آن است.

نورپردازی

با توجه به اینکه بخشی از روشنایی مورد نیاز در روزهای بهاری توسط نور طبیعی تامین می شود می توانید بسیاری از چراغ ها به خصوص روشنایی های دکوراتیو را خاموش کنید. چراکه نور طبیعی می تواند نقشی دکوراتیو را نیز بر عهده بگیرد و تداخل آن با نور چراغ های تزئینی، تاثیر آنها را کاهش دهد.

تداوم تازگی بهار در دکوراسیون

تداوم تازگی بهار در دکوراسیون

چوب طبیعی و سنگ

وجه تمایز یک دکوراسیون بهاری با سایر دکوراسیون های منزل استفاده از عناصر طبیعی نظیر گیاهان، چوب و سنگ در فضای خانه است. ترکیب نور طبیعی و گل ها هنگامی که با لوازم چوبی و قطعات کوچک سنگی همراه شود می تواند یک دکوراسیون بهاری تمام عیار را به نمایش بگذارد. در این نوع دکوراسیون قرار نیست تغییرات بزرگ و پر خرجی در مبلمان، میز ناهارخوری یا رنگ آمیزی دیوارها ایجاد کنید. بلکه تنها کافیست این تغییرات در لوازمی نظیر میزهای عسلی، میز جلو مبلی و مجسمه و تابلوها لحاظ شود.

در واقع گاهی حتی لازم به خرید این لوازم نیست و اگر مشابه آنها را در منزل دارید، تنها کافیست با جابجایی این وسایل و نزدیک تر کردن آنها به نور طبیعی و گیاهان از جلوه آنها در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

بهار از ورودی منزل خود آغاز کنید

بهار از ورودی منزل خود آغاز کنید

بهار از ورودی منزل خود آغاز کنید

ورودی منزل فضایی کوچک است که تاثیر زیادی بر روی کسانی که برای اولین بار پا به منزل شما می گذارند دارد. در واقع اگر قرار است نوید یک دکوراسیون زیبای بهاری را به مهمانان خود بدهید باید کار خود را از ورودی منزل آغاز کنید. قرار دادن گل و گلدان های زیبا یکی از راه های ساده برای خلق یک جلوه بهاری است.

همچنین با توجه اینکه نمی توان از الگوهای گلدار به طور وسیع در دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده کرد و گاهی ممکن است این الگوها با سایر بخش های دکوراسیون منزل همخوانی نداشته باشد، راهروی ورودی محل مناسبی برای پهن کردن یک قالیچه یا کاغذ دیوارهایی با الگوهای گلدار خواهد بود.

نوید فصلی تو با رنگ سبز

نوید فصلی تو با رنگ سبز

نوید فصلی تو با رنگ سبز

برای اغلب ما بهار مترادف با رنگ سبز است و مشاهده آن در طبیعت نوید آغاز سالی نو را به ما می دهد. پس اگر در دکوراسیون منزل خود نیز از این رنگ استفاده کنید حسی مشابه به شما القا می شود. لزومی هم ندارد که این رنگ به طور گسترده در همه جا استفاده شود و یا بر روی دیوارها و چوب مبلمان ها بنشیند. رنگ سبز می تواند در قالب روکش کوسن ها، پرده ها، تابلوها و رنگ برگ گیاهان نیز در دکوراسیون داخلی ترکیب شوند.

رنگ های گرم با زمینه خنثی

رنگ های گرم با زمینه خنثی

رنگ های گرم با زمینه خنثی

البته رنگ سبز تنها نماینده فصل بهار نیست! رنگ های گرمی نظیر قرمز، زرد و نارنجی و حتی رنگ بنفش نیز در طبیعت فصل بهار به وفور مشاهده می شوند و می توانند در دکوراسیون منزل شما نیز به شکلی هوشمندانه استفاده شوند. به عنوان مثال می توان از این رنگ ها به عنوان روکش بالش یا کوسن در فضایی با پس زمینه رنگ خنثی (خاکستری یا سفید) استفاده کرد. همچنین می توان آنها در قالب پاف و اتومن نیز به دکوارسیون اتاق نشیمن افزود.

سایه رمز زیبایی رنگ ها در فصل بهار

سایه رمز زیبایی رنگ ها در فصل بهار

سایه رمز زیبایی رنگ ها در فصل بهار

یکی از دلایل زیبایی فصل بهار هماهنگی رنگ ها و تغییر ملایم آنهاست. به بیان واضح تر تنها رنگ گل های متنوع و برگ درختان موجب زیبایی طبیعت بهاری نیست. بلکه سایه ای در اثر تابش نور خورشید بر روی آنها به وجود می آید نیز در ترکیب بهتر رنگ و تغییر ملایم آنها موثر است. همین مشخصه اگر در دکوراسیون منزل نیز استفاده شود جلوه چشم نوازتری را از خود نشان خواهد داد. از این رو، استفاده از رنگ های نزدیک به هم از یک سو و سایه ای که در اثر تابش نور طبیعی در دکوراسیون داخلی منزل شما ایجاد می شود از سوی دیگر سبب می شوند تا هماهنگی بیشتری در آرایش و چیدمان منزل شما احساس شود.

جزئیات بهاری

جزئیات بهاری

البته همیشه هم لازم نیست به سراغ تغییرات رایج دکوراسیونی برویم. گاهی چند ظرف سرامیکی که با یک نقاشی دستی حس و حال باغ و جنگل را به آشپزخانه می‌آورند و یا با یک تابلو هنری بهاری مثل نمونه‌هایی که در این مطلب معرفی‌شان کردیم می‌توان تازگی بهار را در هر گوشه از خانه تداوم بخشید.
استفاده از ظروف سرامیکی در دکوراسیون داخلی
استفاده از ظروف سرامیکی در دکوراسیون داخلی

ظروف سرامیکی

رنگ کلید خلق یک دکوراسیون بهاری است اما ما معمولا محدودیت زیادی در استفاده از رنگ برای دیوارها یا مبلمان داریم. بنابراین شاید به نظر رسد که فرش، کوسن و پرده و چند دسته گل تنها گزینه های ما برای افزودن رنگ به دکوراسیون منزل باشند. این موارد اگرچه تنوع زیادی در بازار دارند اما شاید به نظر تکراری و بدون خلاقیت به نظر آیند. این در حالی است که یکی از راه های مقرون به صرفه برای افزودن رنگ و طرح به دکوراسیون استفاده از ظروف سرامیکی است. ظروفی که بر خلاف سایر قطعات فرسوده نمی شوند و کیفیت خود را حفظ می کنند. از سوی دیگر اندازه، شکل و تنوع رنگ آنها به گونه ای است که می توان برای هر فضا و با هر نوع نیازی از ظروف سرامیکی استفاده کرد.

تاثیر آثار هنری در جذابیت دکوراسیون داخلی

تاثیر آثار هنری در جذابیت دکوراسیون داخلی

آثار هنری

اگر واقعا به دنبال خلاقیت و نوآوری یا به بیان ساده تر چیزی که در کمتر خانه ای بتوان نظیر آن را پیدا کرد هستید بدون تردید باید به سراغ آثار هنری بروید. کافی است کمی به دکوراسیون منزل خود و حتی دوستان و آشنایان دقت کنید. مبلمان، فرش، نورپردازی، کاغذ دیواری و کوسن ها از جمله موارد مشترکی هستند که با وجود تنوع زیاد در تمامی آنها استفاده شده است. اما چیزی که جای خالی آن در بیشتر دکوراسیون ها احساس می شود آثار هنری نظیر تابلوها، نقاشی های دیواری یا قاب نوشته هاست. اگرچه انتخاب این موارد سخت به نظر می رسد و به زمان بیشتری نیاز دارد اما تنوع رنگ و سبک آنها به اندازه ای است که مطمئنا گزینه ای متناسب با سلیقه و سبک دکوراسیون منزل خواهید یافت.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.