تجربه مسیر مارپیچ زندگی در راه پله حلزونی دفتر جدید ” آمپرسند” “ampersand” در لندن

17
۰
(۰)

راه پله ۱۲.۵ متری میان این ساختمان اداری به صورتی یگانه طراحی شده است ، محل هائی برای استراحت کارکنان در تعدادی ایستگاه بین راه پله ها طراحی شده است ، در ادامه قوس پله ها محل هائی برای استراحت کارکنان پیش بینی شده است که در کنار آنها گیاهان سبز و برگهای نعناع کاشته شده ، از این برگها برای دمنوش استفاده می کنند .

در این راه پله نرده ها متفاوت کار شده اند به نحوی که در هر طبقه سکوئی با کاربردی متفاوت وجود دارد ، در طبقه اول نرده ها از آهن و چوب بلوط سفید ساخته شده است .و در وسط آن وسیله ای برای آنکه کارکنان بتوانند پیامهای خود را در آنجا نصب کنند، قرار دارد. در دومین محل استراحت به منظور تحریک خلاقیت کارکنان تعدادی کتاب پیش بینی شده است .
این راه پله تجسم هویت خلاق این شرکت است و محیطی ایجاد نموده که برای استعدادهای آینده نگر جذاب می باشد .

کتابهائی که در محل قراردارند الهام بخش خلاقیت های کارکنان می باشند .

گیاهانی که در بین نرده ها پیچیده اند ، باغ در حال پروازی را تداعی می کنند که ساختمان این اداره آنرا در بر گرفته است .

راه پله ها وضعیت ارتباطی دینامیکی را میان چهارطبقه این شرکت ایجاد نموده است که حالت منحنی آتوریوم را تداعی می کند. (“Atrium” اتاقهای میانی در خانه های روم قدیم بودند، که ارتباط میان بخشهای مختلف خانه را به هم متصل می نمود.)

“ایگنو مارر” آویزهائی را طراحی نموده است که مردم را تشویق می کند به اینکه پیامهای خود را به آن الصاق کنند .

paul cocksedge طراح این راه پله می گوید : اگر مفهوم پله برای رفتن از نقطه A به B باشد ، تمامی مردم جهان در بین این دو نقطه در حال زندگی و تنفس هستند . امیدوارم که این پله ها در راه زیبائی که قرار است به کار گرفته شوند .
امکانات بسیاری برای زندگی در این پله ها نهفته است و بسیار خوشحال کننده خواهد بود اگر کارکنان از همه پتانسیل این پله ها جهت کسب لذت از زندگی بهره برند .

گیاه نعناع که در کنار پله ها روئیده است ، امکان می دهد که کارکنان برای خود دمنوش تهیه نمایند .

هدف از این راه پله ایجاد محیطی بوده است که استعداد های جوانان را به تحرک آورده و تبادل دانسته ها را میان ایشان گسترش دهد.

در خصوص پائول کوکسج “PAUL COCKSEDGE” که ای« ایده را ارائه نموده است ، باید گفت که او در ۲۰۰۴ استودیوی طراحی خود را افتتاح کرد و طی کمتر از دهسال راه چند ده ساله را پیمود ، جوایز بسیاری در طراحی دریافت کرد و در بسیاری از اتفاقات مهم طراحی جهان به عنوان سخنران دعوت شد . از لیست مشتریانش می توان تا حدودی قدرت طراحی او را حدس زد .
http://www.designboom.com/

پائول کوکسج “PAUL COCKSEDGE”

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.