تابستان و بوستان

14
۰
(۰)
پارک تابستانی : پارک چیتگر
پارک تابستانی : پارک چیتگر

پارک چیتگر تهران

پارک چیتگر از پارک های جنگلی تهران است که در غرب تهران و در مسیر آزادراه تهران کرج واقع شده. پارک چیتگر امکانات تفریحی زیادی برای سنین مختلف دارد و رفتن به آن مساوی است با رضایت همه افراد خانواده.

  • پیست دوچرخه سواری: پیست دوچرخه سواری چیتگر یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین امکانات این پارک است که بسیاری را به خود جلب می کند. هم امکان بردن و هم امکان کرایه دوچرخه وجود دارد و می توانید در مسیری سرسبز و زیبا رکاب بزنید و لذت ببرید.
  • باشگاه سوارکاری: باشگاه سوارکاری چیتگر علاوه بر امکان اسب سواری بخش آموزش نیز دارد و می توانید به فرزندان خود از کودکی اسب سواری بیاموزید.
  • طبیعت زیبا: تنوع گونه های گیاهی و پوشش انبوه هوای خوبی برای این پارک به ارمغان آورده و فضا را نیز کمی خنک کرده. بنابراین اگر از گرما و آلودگی تابستان تهران به ستوه آورده اید پارک جنگلی چیتگر می تواند حال و هوای شما را عوض کند.
پارک تابستانی : پارک چمران

پارک تابستانی : پارک چمران

پارک چمران کرج

یکی از پارک های بزرگ و زیبای کشور پارک چمران در شهر کرج است. این پارک در شرق شهر کرج قرار گرفته و از تفرجگاه های اصلی ساکنان کرج است. از امکانات این بوستان وسیع زمین بازی، شهربازی، سینما، پیست کارتینگ و البته باغ گل و باغ پرندگان است. باغ گل این پارک شهرت زیادی دارد و هر ساله در اردیبهشت ماه نیز فرش لاله ها در آن برپا می شود. این باغ گل در هر فصلی زیباست و نه تنها برای اهالی استان البرز که برای تهرانی ها هم گزینه مناسب برای یک تفریح دلچسب در غروب است و می توان آن را پارک تابستانی دانست.

پارک تابستانی : پارک باراجین

پارک تابستانی : پارک باراجین

پارک باراجین قزوین

یکی از بزرگ ترین پارک های ملی کشور پارک باراجین در استان قزوین است که در ارتفاعات باراجین قرار گرفته و چشم اندازی فوق العاده به شهر قزوین دارد. هوای مطبوع و چشم انداز زیبا سبب محبوبیت این پارک شده و البته امکانات دیگری از جمله زمین چمن، پیست دوچرخه سواری و موتورسواری و شهربازی نیز دارد. دهکده طبیعت نیز بخشی از این پارک است که در آن از حیوانات نگهداری می شود و می توانید با دست خودتان به حیوانات غذا دهید.

پارک تابستانی : پارک جنگلی ناهارخوران

پارک تابستانی : پارک جنگلی ناهارخوران

پارک جنگلی ناهارخوران گرگان

چه به گرگان سفر کرده باشید چه نه احتمالا اسم پارک جنگلی ناهارخوران را شنیده اید. این پارک جنگلی هیرکانی قدمت چند میلیون ساله دارد و طبیعت زیبا و با ارزشش آن را دیدنی کرده است. امکانات طبیعی این پارک از جمله چشمه ها و رودخانه ها، تپه ها و پوشش گیاهی بی نظیر این پارک را دیدنی کرده و بسیاری از اهالی گرگان و شهرهای اطراف آخر هفته خود را در این پارک می گذرانند. ضمن اینکه این پارک امکاناتی برای تفریح کودکان از جمله زمین بازی نیز دارد. درست است طبیعت پاییزی این پارک معروف تر است اما اگر هوای خنک و مطبوع ناهارخوران می تواند آن را در زمره پارک هایی قرار دهد که بهشان می گوییم پارک تابستانی.

پارک تابستانی : پارک ایل گلی

پارک تابستانی : پارک ایل گلی

پارک تابستانی : پارک ئل گلی

پارک تابستانی : پارک ئل گلی

پارک ائل گلی تبریز

یکی از بوستان های معروف و زیبای ایران پارک ائل گلی است که در تبریز قرار دارد. این پارک در گذشته شاه گلی نام داشت و اگر این نام را هم شنیدید تعجب نکنید. این پارک قدیمی به سبک بوستان های قدیمی ایرانی استخر و عمارت کلاه فرنگی دارد و همین بر جذابیت پارک افزوده است. از امکانات جدید پارک هم می توان به لونا پارک، مجتمع اسکیت، مرکز مینی گلف و کافه ها و رستوران ها اشاره کرد. امکان درشکه سواری و قایقرانی نیز از مزیت های دیگر این بوستان نیست. پارک ایل گلی هم در شب و هم در روز نمایی زیبا و تماشایی دارد که در سفر به تبریز نباید آن را از دست دهید.

پارک تابستانی : پارک فدک بروجرد

پارک تابستانی : پارک فدک بروجرد

پارک فدک بروجرد

یکی دیگر از زیباترین پارک های ایران پارک فدک بروجرد است. در این بوستان سه دریاچه متصل به هم وجود دارد و دریاچه مصنوعی این پارک بزرگترین دریاچه مصنوعی غرب ایران است. امکان قایقرانی روی دریاچه این پارک از تفریحات این بوستان است و البته از باغ پرندگان، زمین بازی، پیست دوچرخه سواری و پیست اتومبیل رانی کودکان نیز نباید غافل شد.

پارک تابستانی : پارک ناژوان

پارک تابستانی : پارک ناژوان

پارک ناژوان اصفهان

یکی از پاتوق های خانواده های اصفهانی پارک ناژوان در غرب اصفهان است که در مجاورت زاینده رود قرار دارد. ناژوان علاوه بر داشتن طبیعت زیبا به دلیل مجموعه باغ های قدیمی که کلیت پارک را تشکیل داده اند معروف است. همچنین این پارک تابستانی امکاناتی چون باغ پرندگان، باغ موزه پروانه ها، تله سیژ، آکواریوم، باغ خزندگان و شهربازی دارد.

پارک تابستانی : پارک کوهسنگی

پارک تابستانی : پارک کوهسنگی

پارک کوهسنگی مشهد

مشهد یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری ایران است و نمی توان حین صحبت از پارک ها از بوستان های این شهر چشم پوشی کرد. پارک کوه سنگی مشهد از مشهورترین بوستان های ایران است که احتمالا نامش را شنیده اید. نکته جالب درمورد این پارک قدمت آن است و گفته می شود شاه عباس صفوی در این پارک به صورت غیر رسمی تاج گذاری کرده است. مناظر کوهستانی این پارک بزرگترین مزیت آن هستند و چشم اندازی بی نظیر دارند. البته که از نظر امکانات این پارک چیزی کم ندارد و زمین بازی، شهربازی، رستوران و کافه های پارک نیازهای کودکان و بزرگسالان را تامین می کنند.
پارک تابستانی : پارک جزیره
پارک تابستانی : پارک جزیره

پارک جزیره اهواز

یکی از مواردی که به زیبایی بوستان ها کمک می کند وجود دریاچه یا رود است و اکثر پارک ها با گذاشتن حوض، فواره یا در صورت امکان دریاچه مصنوعی این زیبایی را ایجاد می کنند. اما پارک جزیره اهواز با قرار گرفتن در کنار رود کارون این زیبایی را کامل تر و طبیعی تر دارد. پارک جزیره اهواز با طبیعتی زیبا و هوایی مطلوب یکی از گزینه های همیشگی اهالی این شهر برای تفریح است. نورپردازی های زیبای این پارک نیز آن را تماشایی کرده است.

پارک تابستانی : پارک قیطریه

پارک تابستانی : پارک قیطریه

بوستان قیطریه تهران

یک پارک ده هکتاری در شمال تهران که زمانی باغ خواهر ناصرالدین شاه بوده است و نوادگانش آن را وقف کرده اند. جالب این است که ساختمانی که اکنون به فرهنگسرای ملل تعلق دارد و در این پارک واقع شده را نیز امیرکبیر احداث کرده است. پارک قیطریه به دلی بافت جنگلی و آب و هوای خوبش گزینه ای مناسب به عنوان پارک تابستانی برای ساکنین شمال و شمال شرق تهران است و البته مسافرانی که تهران را مقصد سفر تابستانی شان انتخاب کرده اند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.