به جای کاج، این‌ها را در دکوراسیون کریسمس بگذارید!

49
۰
(۰)
درخت مدرن اسکاندیناویایی
درخت مدرن اسکاندیناویایی

۱.درخت مدرن اسکاندیناویایی

اگر ترجیح می‌دهید دکوراسیون مینیمالیستی در خانه داشته باشید، درخت کاج پرپشت به درد شما نمی خورد و حسابی فضا را خراب می‌کند. قطعا در دکوراسیون مینمالیستی که به استفاده بهینه از فضای خانه تاکید زیادی دارد، داشتن کاجی که با بقیه مبلمان سازگار نیست و جای زیادی را هم اشغال می کند، ایده‌ خوبی نیست. پس امسال به دنبال کاج‌های پلاستیکی انتزاعی مانند این عکس باشید. این کاج به شکل هندسی مخروطی سه‌لایه سیاه و پرستاره همه آن‌چیزی است که یک دکوراسیون مدرن از کریسمس می‌خواهد. حتی اگر نمونه‌اش را پیدا نکردید خودتان می‌تواند ماکتی کوچک از این کاج را با مقوا بسازید.

درخت برچسبی دیواری

درخت برچسبی دیواری

۲.درخت برچسبی دیواری

انواع مختلف برچسب‌ها و استیکرهای دیواری چند سالی است که جای خود را در چیدمان خانه باز کرده‌اند. برچسب‌ها راهکار ساده‌ای برای ایجاد تفاوت در فضای خانه هستند، خرج‌ زیادی برنمی‌دارند و متنوع هستند. چه در جایی کوچک زندگی کنید و از دردسرهای نگه‌داری درخت در خانه متنفر باشید، چه جایگزینی تک و خاص برای درخت کریسمس بخواهید، این «درخت» مخصوص شما است. تا وقتی در خانه‌تان دیوار دارید، می‌توانید از این درخت برچسبی استفاده کنید.

درخت پرشاخ‌وبرگ فلزی

درخت پرشاخ‌وبرگ فلزی

۳.درخت پرشاخ‌وبرگ فلزی

استفاده از فلز در دکوراسیون خانه ترکیبی جالب و مدرن ایجاد می‌کند و از ترندهای سال ۲۰۱۹ است. این روزها انواع تزئینات فلزی برای دکوراسیون ساخته می‌شوند و تبدیل به بخشی جدانشدنی در دکوراسیون‌های مدرن شده‌اند. این درخت فلزی سفید برای دکوراسیون همه‌ی فصل‌ها مناسب است و با افزودن زیورآلات و تزئینات کریسمسی برای این فصل هم مناسب می‌شود. درختی که فضای زیادی اشغال نمی‌کند و خاص و مناسب جشن‌ هم هست.

مجسمه درختی مشکی مات

مجسمه درختی مشکی مات

۴.مجسمه درختی مشکی مات

احتمالا تابه‌حال مجسمه‌های مات مشکی را در مغازه‌ها دیده‌اید و شاید حتی خودتان هم یکی در خانه داشته باشید. این مجسمه‌های مات مشکی به خوبی با سایر مبلمان خانه هماهنگ می‌شوند و قابلیت استفاده در هرنوع دکوری را دارند. اگر یک درخت از این مجسمه‌ها را پیدا کنید شانستان زده است. با وجود این که این درخت کوچک و ساده است، کاملا روح کریسمسی را از خودش ساطع می‌کند. در این عکس مجسمه‌ مشکی مات با تزئینات کریسمسی پوشیده شده است.

درخت کریسمس طبقه‌ای

درخت کریسمس طبقه‌ای

۵.درخت کریسمس طبقه‌ای

تابه‌حال به نوع چیدمان قفسه‌ خانه‌تان فکر کرده‌اید؟ بیشتر مردم از شکل معمولی چیدمان برای کتابخانه استفاده می‌کنند و کتاب یا سایر لوازم را طوری می‌چینند که دسترسی‌اش راحت باشد و بیشترین فضا را بدهد. حالا بد نیست برای کریسمس راه تازه‌ای امتحان کنید. از فضای طبقات موجود برای ساختن جایگزین درخت کریسمس استفاده کنید. تا انجا که می‌توانید چیزهای سبز خانه از کتاب و کیف گرفته تا شمع و جعبه و لیوان را کنار هم بیاورید. جمع کردن چیزهای سبز و شکل دادنش مانند یک درخت مثل کاری که یک طراح خلاق در این تصویر کرده، هم جمع‌وجور است و هم مناسب جشن و مهمانی. توصیه حرفه‌ای: تزئینات بالای درخت کریسمس را فراموش نکنید!

درخت میخ‌کاری شده روی تخته

درخت میخ‌کاری شده روی تخته

۶.درخت میخ‌کاری شده روی تخته

ریسه‌های کوچک و تزئینی تبدیل به ترند در دکوراسیون شده‌اند. استفاده از ریسه‌ها دور تخت یا روی کتابخانه یا هرجای دیگری، به خانه نور و البته روح می‌بخشد. اگر می‌خواهید درخت کریسمس امسال را خودتان بسازید، ساختن درخت کریسمس با ریسه را امتحان کنید. او از میخ، تخته چوبی و ریسه استفاده کرده تا درخت کریسمس درخشانی درست کند که می‌توان دورش جمع شد.

درختی ساخته شده با عکس

درختی ساخته شده با عکس

۷.درخت خاطره

عکس‌های خانوادگی ارزش معنوی زیادی دارند و دیدنشان حالمان را خوب می‌کند. همه کم یا زیاد تعدادی عکس خانوادگی قاب شده روی دیوار یا میز یا جای دیگر دارند. امسال جایگزین درخت کریسمس‌تان را با عکس‌های خانوادگی بسازید. دستتان در انتخاب تعداد و اندازه تصاویر باز است.، آنها را به همدیگر بچسبانید و یا روی تخته‌های کوچک پرینت کنید و بالای هم قرار دهید. در پایان می‌توانید با تزئینات و نوار براق و توپ‌های تزئینی آن را بیارایید، درست مثل کاری که این طراح خلاق انجام داده است.

درخت کریسمس اسکاندیناویایی چوبی چندلایه

درخت کریسمس اسکاندیناویایی چوبی چندلایه

۸.نقش درخت

اگر در هنر دستی بر آتش دارید و رابطه‌تان با نقاشی خوب است، درختی بسازید که منحصر به خودتان باشد. تزئینات دست‌ساز حس بهتری ایجاد می‌کنند و روح دارند. این درخت طرحی روی تخته چندلایه است. حتی اگر مهارت‌های هنری چندانی ندارید، باز می‌توانید کشیدن این طرح و رنگ آمیزی‌اش را امتحان کنید و مطمئن باشید پروژه این درخت کریسمس را همیشه به یاد خواهید آورد.

قاب چوبی درختی

قاب چوبی درختی

۹.قاب چوبی

در ساختن درخت کریسمس با چوب دستتان باز است و مدل‌های مختلفی را می‌توانید پیاده کنید. اگر دنبال چیز جمع‌وجورتر و منیمال‌تری هستید می‌توانید ایده‌ استفاده از تخته‌ خام را فراموش کنید و ظرافت بیشتری به خرج دهید. این قاب مینیمالیستی ساده و شیک است و حتی می‌توانید با ریسه و تزئیناتی که فکر می‌کنید مناسب است آراسته‌اش کنید.

آینه مبارک

آینه مبارک

۱۰.آینه‌ کاجی!

کمتر کسی از کاربردهای مختلف آینه غافل است و همه می‌دانند آینه در خانه چه نقشی دارد. اما یک هنرمند خلاق از آینه استفاده‌ تازه‌ای کرده و جلوی آینه‌ای تمام قد کتاب‌ها، جعبه و کشوهای سبز گذاشته تا با اثر انعکاس درختی کامل خلق کند. این جایگزین درخت کریسمس هم زیباست و هم بسیار سرگرم‌کننده. این ایده را می‌توانید در ابعاد کوچکتر و روی میز و در کنار آینه رومیزی هم اجرا کنید.

درخت فومی

درخت فومی

۱۱.درخت فومی

فوم به دلیل نرمی و سبکی‌اش وسیله‌ای کاربردی در مبلمان است. به جز کاربردهای پنهان و استفاده در انواع مبلمان، از دیگر کاربردهای فوم در دکوراسیون، تخته‌های فومی است که برای چسباندن یادداشت کاربرد دارند. مورد استفاده دیگر ساختن درخت کریسمس با فوم است. می‌توان هر سال از درخت فومی به رنگ‌های مختلف استفاده کرد و با آن جای زیادی برای آویزان کردن تزئینات دلخواه ایجاد کرد. حتی اگر بخواهید می‌توانید نوک درخت کریسمس فومی‌تان را هم تزئین کنید.

ویترین هدیه چوبی

ویترین هدیه چوبی

۱۲.ویترین هدیه‌ چوبی

در بالا به دو مورد از کاربردهای چوب در ساخت درخت کریسمس اشاره کردیم. اما می‌توانید با چوب درختی کاربردی هم داشته باشید و این عنصر صرفا تزئینی نباشد. برای مثال از این ویترین کاجی می‌توانید در سایر ماه‌های سال هم استفاده کنید. این درخت ساده که بدون نیاز به تکیه‌گاه می‌ایستد بهترین مکان را برای نشان دادن کادوهای زیبای پیچیده‌ شده‌ کریسمسی فراهم می‌کند.

درخت کریسمس ساخته شده با دستمال کاغذی

درخت کریسمس ساخته شده با دستمال کاغذی

۱۳.درخت کریسمس ساخته شده با دستمال کاغذی

اگر در ساخت وسایل هنری باسلیقه هستید و از این کار لذت می‌برید، اگر جایتان کوچک است و نمی‌خواهید یک درخت را قربانی کنید، ما این درخت را که با دستمال کاغذی ساخته شده به شما معرفی می‌کنیم. این درخت همیشه سبز را به هر اندازه‌ای که بخواهید می‌توانید بسازید و اصلا فضای خانه را اشغال نمی‌کند.

درخت کریسمس آویزی

درخت کریسمس آویزی

۱۴.درخت کریسمس آویزی

ایده‌های ساخت درخت کریسمس کم‌حجم و ساده زیاد است اما شاید این روش ساده‌ترین باشد. اگر بخواهید درختی مثل این درخت کریسمس موقتی و دم دستی درست کنید، کارتان ساده و راحت است. کافی است کمی از برگ‌های درخت کاج را داشته باشید و روی دیوار بچسبانید. ساخت و ظاهرش ساده است اما بسیار شیک و زیبا است. جایی هم نمی‌گیرد.

درخت کریسمس معلق

درخت کریسمس معلق

۱۵.درخت کریسمس معلق

وسایل تزئینی معمولا توی انباری هستند و سالی یکی دو بار بیشتر استفاده نمی‌شوند. توپ‌های تزئینی بین این وسایل کمترین کاربرد را دارند. حالا وقتش رسیده که از این توپ‌ها استفاده کنید. اگر از جمع کردن برگ‌های سوزنی درخت کاج خسته شده‌اید، به ساخت درختی شبیه این درخت فکر کنید. این درخت که از آویزهای تزئینی متحرک ساخته شده راحت‌تر از چیزی که به نظر می‌آید ساخته می‌شود.

درخت کریسمس پارچه‌ای

درخت کریسمس پارچه‌ای

۱۶.درخت کریسمس پارچه‌ای

تزئینات پارچه‌ای به دلیل سبکی، کم‌حجمی و قابل شستشو بودن گزینه‌ای مطلوب برای استفاده در دکوراسیون هستند. درخت کریسمس پارچه‌ای جایگزینی فوق‌العاده برای درخت است. اگر تزئینش کنید بهتر هم می‌شود. در این عکس مادر خانواده درخت پارچه‌ای‌اش را تبدیل به تقویمی کرده که می‌توانند پس از گذشت هرروز عدد آن را از روی درخت بردارند.

درختی از تخته سیاه

درختی از تخته سیاه

۱۷.درختی از تخته سیاه

چند سالی است که تخته‌سیاه‌ها به وسیله‌ای محبوب در تزئینات داخلی تبدیل شده‌اند. چه از آن‌ها برای نوشتن یادداشت استفاده کنید چه قصدتان استفاده به عنوان وسیله‌ای تزئینی باشد در خانه جای خود را پیدا می‌کنند. تبدیل کردن دیوار تخته سیاهی شما به درخت کریسمس اصلا زمان‌بر نیست. فقط کافی است طراحی را شروع کنید. اضافه کردن ریسه را هم فراموش نکنید. اگر ایده برای الهام گرفتن می‌خواهید بفرمایید! به این درخت ئه لگ آپ نگاه کنید.

درخت کریسمس کلاژی

درخت کریسمس کلاژی

۱۸.درخت کریسمس کلاژی

برای آدم‌های خوش‌ذوق و اهل نوستالژی بازی هم گزینه‌های متعددی برای ساختن درخت کریسمس وجود دارد. ترکیب گیاهان مختلفی که در دوره‌های مختلف جمع شده‌اند با نامه یا عکس‌هایی که یادآور خاطراتی خوش هستند می‌توان درخت کریسمس زیبایی ساخت که جای زیادی نگیرد. این درخت همان‌طور که از ظاهرش پیداست برای فضاهای کوچک هم راه حلی مناسب و کاربردی است.

درخت کریسمس مقوایی

درخت کریسمس مقوایی

۱۹.درخت کریسمس مقوایی

دنبال راهی کم‌خرج و ساده برای ساخت درخت کریسمس هستید؟ پس به استفاده از مقوا هم فکر کنید. درخت کریسمس مقوایی با این طرح هم‌بامزه است و هم گیرا. اگر از این طرح خوشتان آمده راهنمای برشش با جستجو به دست می‌آید که بتوانید یکی برای خودتان درست کنید.

درخت کریسمس کاکتوسی

درخت کریسمس کاکتوسی

۲۰.درخت کریسمس کاکتوسی

طرفدارن طبیعت و محیط زیست با بریدن هرساله‌ درخت‌ها برای کریسمس مخالفند. استفاده از گیاهان دیگر در گلدان هم جواب نیازتان را می‌دهد. اگر کاج‌های همیشه سبز راست کار شما نیست، بد نیست از کاکتوس استفاده کنید. حتی کاکتوس مصنوعی که به راحتی هم می‌توان به آن دست زد و تزئینش کرد به هرحال این کاکتوس روح تازه‌ای در مراسم کریسمس می‌دمد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.