بهترین لوستر لوکس چه ویژگی هایی دارد؟

48
۳
(۲)

بهترین لوستر لوکس چه ویژگی هایی دارد؟: وجود نور و روشنایی در هر محیطی اهمیت دارد و حتی امکان دارد که تغییر در نورپردازی، موجب تغییر در درک افراد از فضا شود. به همین خاطر نیز از وسایلی به نام لوستر در منازل، اماکن تفریحی و اداری استفاده می‌ شود. کلمه لوستر یک واژه فرانسوی است که در فارسی به کلمه چلچراغ معنی می ‌شود.

بهترین لوستر لوکس چه ویژگی هایی دارد؟

به طورکلی لوستر یک کالای لاکچری محسوب می ‌شود؛ اما برخی از انواع این وسیله نیز وجود دارند که لوکس ‌تر از بقیه به نظر می ‌رسند که البته باید در فضایی متناسب نصب شوند. در این نوشته به ویژگی ‌های بهترین لوستر لوکس اشاره می ‌شود که خریداران با دقت نظر بیشتری اقدام به خرید کنند.

خصوصیات بهترین لوستر لوکس

لوسترها در انواع مختلفی همچون مدرن، لوکس، چوبی، سنتی و با متریال ‌های متفاوتی ساخته می ‌شوند. هر یک از این وسایل مناسب فضاهای خاصی هستند؛ بنابراین اگر یک لوستر را در منزل یکی از اقوام یا در یک فروشگاه دیدید و به نظر شما بسیار جذاب و لوکس بود، امکان دارد که روی سقف اتاق شما چنین جلوه ‌ای نداشته ‌باشد.

با این وجود سوالی که مطرح می ‌شود این است که چگونه باید مناسب ‌ترین لوستر را برای هر فضا انتخاب کنیم. ویژگی ‌هایی که باید به آن ‌ها توجه کنید، در این مقاله آورده شده است.

زیبایی خیره‌کننده

هر سلیقه ‌ای تعریف خاصی از زیبایی دارد. با این وجود با شنیدن نام اشیای لوکس به یاد شاخه ‌های طلایی و پرزرق و برق می افتیم. تمامی اشیای لوکس خصوصیات‌ مشترکی دارند که موجب تمایز آن ‌ها می‌ شود. در بین لوسترهای موجود در بازار، انواعی که با کریستال ‌های درخشان مختلف تزیین می‌ شوند، بسیار چشمگیر هستند. این آویزهای کریستال روی شاخه ‌هایی از جنس برنز یا فلزات براق دیگر قرار می‌گیرد. در برخی مواقع امکان دارد ارتفاع این لوسترها بسیار بلند باشند یا در چندین طبقه ساخته ‌شوند.

بهترین لوستر لوکس چه ویژگی هایی دارد؟
بهترین لوستر لوکس چه ویژگی هایی دارد؟

لوسترهای لوکس حتما نباید طراحی کلاسیک داشته ‌باشد. گاهی یک طراحی مدرن نیز امکان دارد که در گروه چلچراغ ‌های تزیینی و لوکس جای بگیرد. البته در اکثر طراحی‌ های مدرن از دیزاین ‌های شلوغ پرهیز می ‌شود. به این دلیل که سادگی یکی از پارامترهای این گونه از طرح‌ ها به شمار می‌ رود. در هر حال در دیزاین ‌های مدرن نیز با افزودن زرق و برق و جزئیات بیشتر امکان خلق کالای لوکس ایجاد می ‌شود.

در مدل ‌های کلاسیک بیشتر از لامپ برای منبع نور استفاده می‌ شود. در حالی که در طرح ‌های مدرن اغلب ال ‌ای‌ دی به کار می ‌رود. لوسترهای ال ای دی امکان دارد به صورت سقفی باشند یا اینکه از کریستال‌ ها به اشکال گوناگون در ساخت آن ‌ها استفاده شود.

تناسب میان اندازه لوستر و فضای اتاق

درست است که هر اندازه نور بیشتری به محیط بتابد، فضا بزرگ تر به نظر می‌ رسد؛ اما باید در این خصوص نیز به تناسب توجه شود. به این دلیل که هر فضایی به میزان مشخصی از نور احتیاج دارد. در صورتی که در یک محیط کوچک از لوستری استفاده کنید که تعداد زیادی شاخه و لامپ دارد، کاملا غیرضروری خواهد بود. درنتیجه مجبور می ‌شوید تعدادی از لامپ ‌ها را خاموش کنید.

بنابراین علاوه بر ظاهر لوستر، بهترین گزینه برای خانه یا محل کار شما همانی است که بیشترین تناسب را با فضای مورد نظر شما دارد.

وسعت سقف یکی از مواردی است که در تعیین این تناسب به شما کمک می ‌کند. در گذشته معمولا اندازه سقف با کفی متناظر با آن، یکسان در نظر گرفته ‌می ‌شد. این در حالی است که امروزه در تزئینات داخلی از گزینه‌ای به نام سقف کاذب استفاده می‌ شود. سقف کاذب بخشی از سقف اصلی را به خود اختصاص می ‌دهد و باید لوستر در همین بخش نصب شود. درنتیجه، در هنگام انتخاب لوستر لوکس میزان مساحت سقف کاذب را در نظر داشته ‌باشید.

در واقع این موارد را باید در انتخاب ابعاد لوستر، تعداد شاخه ‌ها و میزان توان مصرفی لامپ ‌های آن در نظر بگیرید.

هماهنگی با نورپردازی محیط

لوسترها همیشه متناسب با طرح دکوراسیون داخلی انتخاب می‌ شوند؛ بنابراین لوسترهای لوکس باید در یک چیدمان لوکس قرار بگیرند. در این گونه از چیدمان‌ها نیز عموما از نورپردازی ثانویه استفاده می ‌شود. منظور از نورپردازی ثانویه، لامپ ‌های هالوژن در داخل فضای بین سقف کاذب و دیوارکوب ‌های مختلف و متنوع است. این گونه از نورپردازی‌ها به زیبایی فضا کمک زیادی می‌ کند؛ اما باید وجود این موارد را در انتخاب بهترین لوستر لوکس مناسب برای چنین محیطی در نظر بگیرید.

سخن پایانی

به طورکلی لوستر یک وسیله لوکس و لاکچری محسوب می ‌شود. با این حال، این وسیله نیز با توجه به انواع دکوراسیون با طراحی ‌های مختلفی ساخته و به بازار ارائه می ‌شوند. انواع لوکس این وسیله بسیار جذاب و چشم ‌نواز هستند؛ اما ویژگی ‌های مختلفی دارند که باید هنگام خرید به آن ‌ها توجه شود. یکی از ویژگی ‌های این لوستر لوکس ظاهر آن است. در چیدمان لوکس و کلاسیک در بسیاری از موارد به دلیل استفاده از وسایل نورپردازی مختلف تنها به جنبه ظاهری این وسیله توجه می ‌شود.

با این حال باید موارد دیگری ازجمله تناسب اندازه و ارتفاع لوستر با وسعت و ارتفاع محیط نیز در نظر گرفته ‌شود. این دسته از وسایل قیمت نسبتا بالایی دارند؛ بنابراین انتظار می ‌رود که کیفیت بالایی نیز داشته‌ باشند. بهترین انتخاب باید از فروشگاه‌ های معتبر انجام شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۳ / ۵. تعداد نظرات: ۲

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.