برندگان Adesign awards در سال ۲۰۱۷ : صندلی آغوش

11
۰
(۰)
صندلی آغوش (Hug) یکی از برندگان Adesign awards در سال 2017
صندلی آغوش (Hug) یکی از برندگان Adesign awards در سال ۲۰۱۷

فرم صندلی آغوش (Hug) به‌گونه‌ای است که به معنای واقعی کاربران را در آغوش خود جای می‌دهد و با ارتفاع مناسب پشتی خود از قسمت گردن و سر آنها نیز پشتیبانی می‌کند. کلاف این صندلی از ورقه‌های فولادی ساخته شده که استحکام بالایی دارد و به طراحان اجازه داده تا از الیاف بیشتری برای افزایش راحتی این محصول استفاده کنند. همچنین در بدنه صندلی آغوش استفاده از چوب به حداقل رسیده و بخش قابل توجهی از ساختار آن نیز با پ‍َر و فوم پر شده است. پایه این صندلی از چوب Freijo ساخته شده که استحکام بالایی دارد. همچنین صندلی آغوش به همراه یک اتومن با طراحی مشابه عرضه می‌شود که راحتی پای کاربران را تأمین می‌کند.

صندلی آغوش (Hug) طرحی از دو طراح به نام‌های Vinicius Lopes و Gabriela Kuniyoshi

صندلی آغوش (Hug) طرحی از دو طراح به نام‌های Vinicius Lopes و Gabriela Kuniyoshi

تحقیقات اولیه

پیش از ساختصندلیآغوش، طراحان آن تحقیقات جامعی پیرامون فرایندهای تولید مواد اولیه مبلمان و تأثیرات زیست محیطی آنها انجام دادند. در این تحقیقات مشخص شد که ماده‌ای به مقاومت و ضخامت مطلوب ورق‌های فولادی برای ساخت یک مبلمان بادوام وجود ندارد. در واقع موادی مانند چوب یا پلاستیک برای استحکام کافی باید ضخامت قابل توجهی داشته باشند و از سوی دیگر به طور مستقیم و غیرمستقیم تأثیرات مخرب زیست محیطی دارند.

ورق‌های فولادی به کار رفته در بدنه صندلی آغوش ۱.۵ میلی‌متر ضخامت دارند که با وجود وزن نه چندان زیاد، از مقاومت بالایی برخوردارند. این ورق‌های دو بعدی با الهام از سطوح چند وجهی یک حجم سه بعدی مقاوم را به‌عنوان اسکلت صندلی ایجاد کرده‌اند. همچنین درون این قالب نیز با استفاده از فوم تزریقی پر شده است.

صندلی آغوش (Hug)

صندلی آغوش (Hug)

عملکرد صندلی آغوش

صندلی آغوش با وجود طراحی ظریف خود، پشتیبانی خوبی از تمامی قسمت‌های بدن کاربر فراهم می‌کند. چون در ساختار این صندلی از چوب استفاده نشده؛ پس استفاده طولانی مدت نیز به سر و صدا نمی‌افتد. صندلی آغوش از دو روکش پارچه‌ای در قسمت جلو و چرم در قسمت پشت برخوردار است. پوشش چرمی مات در قسمت پشت با قرار گرفتن بر روی اسکلت فولادی شکلی قالبی به خود گرفته و موجب رسمی‌تر شدن این محصول شده است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.