بررسی تفاوت های طراحی مد ، طراحی مبلمان از دیدگاه جورجیو آرمانی

11
۰
(۰)

جورجیو آرمانی ریاست گروه آرمانی و تنها سهامدار شرکت جورجیو آرمانی می باشد ، این شرکت یکی از رهبران جهان مد و طراحی سبک زندگی در جهان ، با بیش از ۵۰۰۰ کارمند مستقیم و ۱۳ کارخانه و یک شبکه مستقیم فروش متشکل از ۵۰۰ فروشگاه در ۴۶ کشور در سرتا سر جهان می باشد ، امروزه جورجیو آرمانی تحت مدیریت آقای آرمانی یکی از معدود شرکتهائی است که مستقل باقی مانده است ، او با یک استراتژی قابل قبول کسب و کار توانسته است که نام تجاری آرمانی را در جهان پر قدرت و استوار و با پتانسیل رو به رشد نگهدارد .
جورجیو آرمانی متولد ۱۹۳۴ ، در شهر پیاچنزا در ایتالیا بزرگ شد و قبل از آنکه در ۱۹۷۰ به عنوان یک طراح مد مستقل شروع به کار کند در یگی از معروفترین شرکتهای تولید کننده پوشاک مردانه ایتالیائی به نام نینو چروتی به عنوان طراح مد کار می کرد ، نکته جالب در زندگی او اینکه در ابتدا تحصیلات دانشگاهی را در رشته پزشکی آغاز کرد اما بیش از دو سال دوام نیاورد ، دانشگاه را ترک کرد و به مدت ۷ سال به عنوان فروشنده در یک فروشگاه مشغول به کار بود .

آرمانی به همراه دوست خود سرجیو در سال ۱۹۷۵ شرکت جورجیو آرمانی را به منظور عرضه لباس های مردانه و زنانه تاسیس نمود . و با استفاده از روشهای تبلیغاتی نو به سرعت به شهرت دست یافت ، فیلم معروف آمریکائی شیک پوش “Gigolo” در افزایش سریع معروفیت آرمانی و برند او تاثیر زیادی داشت ، هنرپیشه آمریکائی Richard Gereدر این فیلم نقش صاحب کارخانه لباس آرمانی را بازی می کرد . پس از نمایش این فیلم تقاضای سیری ناپذیری برای سبک مینیمالیستی آرمانی ایجاد گردید و بسیاری از خانم های نامدار در هالیوود با استفاده از لباس های آرمانی به عنوان مشعل های فروزان آرمانی و به عنوان معرف او در مراسم اسکار می درخشیدند .

دهه های هشتاد و نود قرن بیستم سالهای رشد بی حد شرکت های مد در اروپا و آمریکا بود و البته برند آرمانی با ثبات مدیریت ، طی این سالها یکی از گل های سر سبد این برندها بوده است ، ضمن آنکه جورجیو با خوشفکری خطوط مختلفی را در کنار خط اولیه آرمانی به حرکت در آورد ، بخش فروش جین ، آرمانی برای نوجوانان و کودکان از جمله این خطوط بوده است .

حرکت بزرگ جورجیو آرمانی در طراحی و تولید لوازم دکوراسیون با برند ” آرمانی کاسا ” بود که این خط نیز با استقبال زیاد در بازار روبرو گردید .

امروزه با گذشت نزدیک به ۴۰ سال از فعالیت این شرکت بسیاری از لوازم مورد مصرف از لباس مردانه ، زنانه ، کودک و نوجوان ، کیف و کفش ، ساعت ، عینک ، جواهرات ، عطر ها ، مواد آرایشی و مبلمان خانه با برند آرمانی در سرتاسر جهان عرضه می گردد .

فلسفه نام تجاری ( برند )
خانه مد جورجیو آرمانی مانند بسیاری دیگر از خانه های مد بر اساس شخصیت موسس آن فرم گرفته است . گرچه به این ترتیب هویت موسس و برند ایجاد شده یکدیگر را تقویت می نمایند ، لیکن این نقطه قوت در نهایت با توجه به وابستگی به وجود یک فرد ، باعث لرزش نام برند می گردد ، آرمانی با گسترش بازار خود و نام های زیر برندها سعی نموده است که از شدت این وابستگی نام برند به نام موسس بکاهد . لیکن به نظر می رسد با توجه به مرز هشتاد سالگی جورجیو ، این وابستگی در آینده یکی از چالش های این برند باشد .

پاسخ به چند سوال از طرف جورجیو آرمانی :
کدامیک برای شما الهام بخش تر است ، طراحی مد و لیاس و یا طراحی لوازم خانه ؟
بسیاری موارد، از سفر، فیلم، هنر، معماری، کتاب، عکاسی و عمدتا مشاهده رفتار مردم برای من الهام بخش است. در طول این سالها یک ایده پیچیده و یا یک ظرافت بی انتها ، هر یک ذهن من را برای خلق زیبائی های یاری رسانده اند ، آیا هنگامیکه من ایجاد یک لباس، یک صندلی یا یک آپارتمان می کنم کدامیک در الهام دیگری بیشتر نقش داشته است ، مد من الهام بخش طراحی خانه من است و یا بالعکس ؟

شما لباس عینک، لوازم الکترونیکی و فوتبال طراحی کرده اید. بعدی چیست؟ یک ماشین؟
امروز، بیش از هر زمان دیگری مد گسترش یافته است ، اما برای مردم ، راه و روش زندگی کردن بسیار مهم است و نه فقط لباسی که می پوشند ، جایی که زندگی می کنند، رستورانی که در آن غذا می خورند، ماشینی که رانندگی می کنند ،یا هتلی که در تعطیلات در آن زندگی می کنند . من در واقع در طراحی خودرو در گذشته با مرسدس بنز همکاری داشته ام با این حال، در حال حاضر باید بگویم که توسعه بزرگ برای آینده شرکت من پروژه آرمانی / هتل ها می باشد. من قویا معتقدم که برای افرادی که از مد و مبلمان خانه مجموعه آرمانی لذت می برند ، این فرصت را که در یکی از هتل های من اقامت کنند لذتبخش خواهد بود .

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.