با فضای خالی بالای تخت خواب چه کنیم؟

48
۰
(۰)

رنگ کردن دیوار یا استفاده از کاغذ دیواری

رنگ کردن یا استفاده از کاغذ دیواری شاید ساده ترین راه برای ایجاد حالتی غیریکنواخت و جالب توجه در اتاق خواب باشد. اگر تمام دیوارهای اتاق خواب شما سفید هستند تنها کافی است دیوار پشت تخت خواب را به رنگ دیگری درآورید تا دیگر فضای خالی آن به چشم نیاید. رنگ‌هایی که در خود ناخالصی دارند و حالتی هاشور مانند را به دیوار می‌دهند می‌توانند طرح زیباتری به دیوار ببخشند و آن را از سادگی درآورند. شما می‌توانید این رنگ را با بعضی از جزئیات اتاق هماهنگ کنید. برای مثال می‌توانید روکش کوسن‌های روی تخت خواب یا صندلی را به رنگ دیوار پشت تخت خواب انتخاب کنید.

رنگ کردن دیوار یا استفاده از کاغذ دیواری

رنگ کردن دیوار یا استفاده از کاغذ دیواری

یک پرده روی دیوار بکشید

اگر تمایلی به رنگ کردن دیوار پشت تخت خواب ندارید و از آویزان کردن اشیا بالای آن نیز می‌هراسید نصب یک پرده یا پارچه ای بزرگ و نقش دارد می‌تواند گزینه ای مناسب باشد. یک پرده سبک حتی در صورت وقوع زلزله نیز نمی‌‌تواند به شما آسیبی وارد کند. تنها کافی است یک پرده بلند و طرح‌دار به دیوار خالی پشت تخت خواب خود نضب کنید تا متوجه تغییر اساسی که در دکوراسیون اتاق خواب شما به وجود می‌آید شوید. استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های گرم می‌تواند اتاق شما را صمیمی و پرانرژی کند و سبکی بوهمی به آن ببخشد. شما می‌توانید حتی به جای پرده از قالیچه‌ یا گلیم برای این کار بهره گیرید.

یک پرده روی دیوار بکشید

استفاده از روسری بر روی دیوار پشت تخت خواب

از دیگر مواردی که می‌توانید به دیوار خالی پشت تخت خواب متصل کنید بافت‌های گیپوری هستند. قلاب بافی یا گیپور‌بافی‌های زیبا می‌توانند حس و حالی متفاوت به اتاق خواب ببخشند. حتی می‌توان از روسری‌های چهارگوش با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع برای اینکار بهره برد. بنابراین به خلاقیت خود اعتماد کنید و آنچه به نظرتان برای اتاق خواب شما زیباتر است انتخاب و استفاده کنید.

استفاده از روسری بر روی دیوار پشت تخت خواب

استفاده از روسری بر روی دیوار پشت تخت خواب

استفاده از نقاشی دیواری

درست است که بزرگترها همیشه کودکان را از نقاشی بر روی دیوار منع می‌کنند اما بیایید کمی ذهنمان را نسبت به نوآوری‌ها باز کنیم. شاید یک نقاشی دیواری زیبا بتواند صفحه سفید و خالی پشت تخت خواب شما را به یک اثر هنری و چشم‌نواز تبدیل کند. یک نقشه کره زمین، یک نقاشی از جنگلی زیبا و حتی نمایی از ساحل دریا همگی می‌توانند فضای خالی پشت تخت خواب را به بهترین نحو پر کنند و دکوراسیون اتاق خواب شما را به شکل چشم‌گیری تغییر دهند.

نصب تابلو بر روی دیوار پشت تخت خواب

نصب تابلو یا استیکر بر روی دیوار

این مورد حتما مورد اعتراض بسیاری از کسانی است که قصد دارند ایمنی را به بهترین شکل در اتاق خواب رعایت کنند. اما یک تابلوی بزرگ که تا نزدیک زمین ادامه دارد به ندرت در هنگام زمین لرزه سقوط می کند. هرچند اگر خیلی نگران این موضوع هستید بهتر است بر روی بوم تابلو هیچ شیشه یا قابی نیاندازید. پس تنها تابلو بزرگ را پشت تخت خوابتان قرار دهید تا فضای خالی را برایتان به بهترین شکل پر کند. راه بسیار ساده تر و ایمن استفاده از انواع استیکر های بزرگ است که به راحتی روی دیوار می چسبند.

نصب تابلو یا استیکر بر روی دیوار

نصب تابلو یا استیکر بر روی دیوار

نصب آینه های دکوراتیو روی دیوار

یک آینه در اندازه مناسب می‌‌تواند هم فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان دهد هم زیبایی خاصی به دکوراسیون محیط ببخشد. اگر در مقابل تخت خواب یک گلدان گل قرار دهید تصویر آن در آینه منعکس می شود به گونه ای که تصور می شود گلدان را بالای تخت خواب قرار داده‌اید. این گزینه به خصوص برای کسانی که علاقه خاصی به گل و گیاه دارند می‌تواند بسیار مناسب باشد. برای این کار می توانید از انواع آینه های تزئینی که پشت چسب و بدون خطر هستند استفاده کنید.

نصب آینه های دکوراتیو روی دیوار

استفاده از اشیای تزئینی روی دیوار

اگر اتاق خوابی با دکوراسیون مدرن دارید می‌توانید فضای آن را با لوازم دکوراتیو کاغذی کامل کنید. تنها کافی است این عناصر را به دیوار خالی پشت تخت خواب متصل کنید تا یک نقطه کانونی و چشمگیر در اتاق خواب خود ایجاد نمایید. به این شکل نه تنها فضای خالی را پر کرده‌اید بلکه توانسته‌اید آن را به مرکز توجه در اتاق خواب بدل کنید.

استفاده از اشیای تزئینی روی دیوار

قرار دادن گلدان

این گزینه نیز می‌تواند برای دوست‌داران محیط زیست و گیاهان آپارتمانی جالب باشد. تنها کافی است روی دیوار خالی یک طاقچه محکم بنا کنید. سپس این طاقچه را از گلدان‌های مختلف با گیاهان آویزان پر کنید. به این شکل نه تنها فضای خالی را پر کرده‌اید بلکه به تمیزی هوای اتاق نیز کمک می کنید. درست است که می‌توان طاقچه را با چیزهای متفاوتی پر کرد اما حقیقتا چه چیزی آرام‌بخش‌تر و زیباتر از یک تکه از طبیعت درون اتاق خواب می‌تواند باشد؟!

استفاده از اشیای تزئینی روی دیوار

استفاده از آویزهای سقفی

شما می‌توانید از آویزهای سقفی بر روی دیوار خالی پشت تخت خواب خود استفاده کنید. این آویزها می‌توانند از هر جنس و رنگی باشند. ممکن است بخواهید از لامپ‌های ریسه‌ای نیز استفاده کنید یا حتی قفسه‌های چوبی که با طناب به دیوار متصل شده‌اند. همچنین می‌توانید عکس‌های خانوادگی خود را بالای تخت خود آویزان کنید تا عزیزانتان را همواره به خاطر داشته باشید.

استفاده از اشیای تزئینی روی دیوار

استفاده از مصالح متفاوت

همانطور که در بخش نخست گفته شد دیواری که رنگ آن با دیگر دیوارها متفاوت باشد می‌تواند دکوراسیون اتاق خواب شما را بسیار جذاب‌تر کند. شما می‌توانید این تفاوت را با مصالح مختلف نیز ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید این دیوار را با بتن یا آجری پوشش دهید. یا حتی از تکه‌های چوب در آن استفاده کنید تا طرح و شکلی متفاوت به خود بگیرد.

استفاده از مصالح متفاوت در دیوارهای اتاق خواب

نورپردازی بر روی دیوار

چراغ‌های مختلفی وجود دارند که می‌توان با نصب آن‌ها بر روی دیوار پشت تخت خواب تاثیری حیرت‌انگیز بر دکوراسیون اتاق خواب گذاشت. نور یکی از عوامل مهم در طراحی داخلی است. با استفاده از چراغ‌های مناسب نه تنها نور کافی برای اتاق خواب فراهم می‌کنید بلکه می‌توانید فضای خالی بالای تخت خواب را نیز پر کنید و جلوه‌ای زیبا و جذاب به اتاق خواب خود ببخشید.

نورپردازی بر روی دیوار

نورپردازی بر روی دیوار

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.