با صندلی اداری ارگونومیک Zody آشنا شوید

24
۰
(۰)
با صندلی اداری ارگونومیک Zody آشنا شوید
با صندلی اداری ارگونومیک Zody آشنا شوید

چرا صندلی اداری Zody منحصر به فرد است؟

پشتیبانی فوق‌العاده از کمر:صندلی اداری ارگونومیک Zody با پشتیبانی نامتقارن خود، سلامت کمر و ستون فقرات کاربران را تضمین می‌کند. تکیه‌گاه توری شکل این صندلی به‌گونه‌ای طراحی شده تا به هر قسمت از کمر فشار متفاوتی را وارد می‌کند. این ویژگی کمک می‌کند تا کمر کاربر در بهترین حالت خود قرار گیرد و احساس خستگی به کمترین حد ممکن برسد. افزون بر این، قابلیت تنفس در ناحیه کمر و جلوگیری از تعرق نیز یکی دیگر از ویژگی‌های صندلی اداری Zody محسوب می‌شود.

پد پشتیبانی لگن در پایین قسمت تکیه‌گاه صندلی اداری ارگونومیک Zody

پد پشتیبانی لگن در پایین قسمت تکیه‌گاه صندلی اداری ارگونومیک Zody

صندلی اداری ارگونومیک Zody دارای یک پد پشتیبانی لگن در پایین قسمت تکیه‌گاه است. این پد کمک می‌کند تا لگن در هنگام نشستن در موقعیتی مناسب قرار گیرد. هنگامی‌که شما بر روی صندلی می‌نشینید مفاصل ران به سمت عقب کشیده می‌شوند و یک قوس در ناحیه ستون فقرات ایجاد می‌کند. انحنای این قوس اگر بیش از مقدار طبیعی باشد می‌تواند منجر به کمردرد و آسیب‌های دائمی به ستون مهره‌ها شود. این در حالی است که پد پشتیبانی لگن در صندلی اداری ارگونومیک Zody کمک می‌کند تا این منحنی در طبیعی‌ترین حالت خود باشد. همچنین اگر کاربران به دلیل فرم نشستن خود به پشتیبانی بیشتری در سمت راست یا چپ نیاز داشته باشند به‌راحتی می‌توانند زاویه این پد را تغییر دهند.

دسته‌های قابل تنظیم در صندلی اداری ارگونومیک

دسته‌های قابل تنظیم در صندلی اداری ارگونومیک

دسته‌های قابل تنظیم

دسته‌های متحرک و انعطاف‌پذیر یکی دیگر از ویژگی‌های یک صندلی اداری ارگونومیک است و طراحان مبلمان اداری نیز تلاش می‌کنند تا با افزایش میزان آزادی دسته‌های صندلی فشار وارد بر کتف کاربران را به کمترین مقدار ممکن برسانند. صندلی اداری ارگونومیک Zody دارای دسته‌هایی متحرک با قابلیت تنظیم در چهار جهت به شرح زیر است:

  • بالا و پایین
  • جلو و عقب
  • چپ و راست
  • زاویه به سمت داخل و خارج
صندلی ارگونومیک Zody

صندلی ارگونومیک Zody

انحنای رو به جلو تکیه‌گاه

یکی از ویژگی‌های مشترک میان صندلی‌های ارگونومیک وجود یک شیب رو به جلو در قسمت تکیه‌گاه است. این شیب کمک می‌کند تا انحنایی که کمر انسان در حالت ایستاده دارد، در هنگام نشستن نیز حفظ شود. شیب تکیه‌گاه کاملاً قوس کمر را پر می‌کند تا کاربران بدون زحمت استانداردترین حالت نشستن را تجربه کنند و دچار کمردرد نشوند. در صندلی اداری ارگونومیک Zody این شیب کمی بالاتر از پد پشتیبانی لگن قرار دارد.

هندل تنظیم شیب تکیه‌گاه در صندلی اداری ارگونومیک Zody

هندل تنظیم شیب تکیه‌گاه در صندلی اداری ارگونومیک Zody

قابلیت تنظیم شیب تکیه‌گاه

در یک صندلی اداری ارگونومیک میزان شیب تکیه‌گاه باید قابل تنظیم باشد. این قابلیت اگرچه در بیشتر صندلی‌های ارگونومیک وجود دارد اما عمدتاً توسط یک دسته در زیر قسمت نشیمن‌گاه قابل کنترل است که کمی دسترسی به آن مشکل خواهد بود؛ اما در صندلی اداری ارگونومیک Zody این شیب توسط یک دستگیره چرخشی کوچک (هندل) در کنار کفی تنظیم می‌شود.

صندلی اداری

صندلی اداری

سازگاری با محیط زیست

این ویژگی در کشورهای توسعه یافته از اهمیت بالایی برخوردار است و ضمن حفاظت بیشتر از محیط زیست موجب می‌شود تا قیمت تولید و عرضه صندلی‌های اداری نیز به میزان زیادی کاهش یابد. در نتیجه کمپانی‌های تولیدکننده مبلمان اداری می‌توانند در کنار کاهش قیمت تمام شده، قابلیت‌های بیشتری را نیز در محصولات خود بگنجانند. بر اساس اعلام کمپانی Haworth، در ساحت صندلی اداری ارگونومیک zody از مواد شیمیایی کم انتشاری استفاده شده و در بدنه آن کروم، PVC، CFC و PDBE به کار نرفته است.

حدود ۵۱ درصد از قطعات صندلی اداری ارگونومیک zody از مواد بازیافت شده ساخته می‌شود و ۹۸ درصد از آن نیز قابل بازیافت مجدد است. جالب آنکه شرکت Haworth این امکان را برای خریداران فراهم کرده تا در صورت عدم نیاز به صندلی‌های خود آنها را جهت بازیافت به کارخانه تولیدکننده به‌طور رایگان ارسال کنند.

صندلی اداری ارگونومیک Zody

صندلی اداری ارگونومیک Zody

جوایز صندلی اداری Zody

صندلی اداری ارگونومیک Zody تنها محصولی است که توسط انجمن فیزیوتراپی ایالات متحده آمریکا مورد تائید قرار گرفته است. این صندلی در سال ۲۰۰۵ نشان نقره جشنواره Neocon را از آن خود کرد. در همان سال نشان طلای طراحی برتر موزه Athenaeum شیکاگو نیز به این صندلی اختصاص یافت.

این صندلی اداری با توجه امکانات بی‌نظیر خود از قیمت مناسبی برخوردار است. مدل پایه صندلی اداری ارگونومیک Zody حدود ۶۰۰ دلار است و نمونه فول آپشن آن نیز نزدیک به ۹۰۰ دلار قیمت دارد. همچنین این صندلی با یک گارانتی ۱۰ ساله به مشتریان عرضه می‌شود. این گارانتی شامل تمامی قطعات و مکانیسم‌های صندلی می‌شود.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.