با خرید لوستر شیشه ای صاحب این مزایا و معایب می شوید

34
۰
(۰)

با خرید لوستر شیشه ای صاحب این مزایا و معایب می شوید: امروزه دکوراسیون و ایجاد فضای مناسب برای تعادل بصری در منزل بسیار پراهمیت است. به همین منظور علاوه بر وسایلی رفع نیازهای روزمره ضروری است، وسایلی نیز به عنوان تزیینات و اکسسوری استفاده می شوند. یکی از این موارد که در زیبایی محیط تاثیر شگرفی دارند، لوسترها هستند. این کالا علاوه بر تامین نور کافی برای محیط به عنوان یک شئی تزیینی در منزل به کار می رود.

با خرید لوستر شیشه ای صاحب این مزایا و معایب می شوید

به گزارش مجله خوگر: به همین منظور ایجاد تعادل مابین لوستر و فضای خانه حائز اهمیت است. لوسترها انواع مختلفی دارند و بر اساس مواد و اجزای تشکیل دهنده نام گذاری شده اند. یکی از پرطرفدارترین محصولات این گروه از گذشته تاکنون لوسترهای شیشه ای هستند. خرید لوستر شیشه ای مزایا و معایبی دارد که در ادامه این مطلب از سایت خوگر به آن می پردازیم.

منظور از خرید لوستر شیشه ای چیست؟

منظور از لوستر شیشه ای برای منزل همان لوسترهای کریستالی معروف است. لوسترهای شیشه ای از دو بخش اصلی ساخته شده اند. بدنه، شاخه و پایه اصلی یکی از این بخش ها‌ست که از اجناسی مانند فلز طلایی و نقره ای، آیینه ای یا کریستالی تشکیل شده اند. بخش دیگر آویز های آن است که در لوستر شیشه ای از جنس شیشه و کریستال هستند.

این بلورها در رنگ های گوناگون و بیشتر به رنگ ساده، دودی، شامپاینی یا هفت رنگ کار شده اند. شکل شیشه ها متفاوت است. ازجمله اشکال گوی ‌های کریستالی چند وجهی، لوزی، مکعب وغیره است. در طراحی آن شیشه های شامپاینی معمولا با رنگ بدنه طلایی و کریستال های ساده و بی رنگ با بدنه نقره ای ست می شوند. برای خرید به رنگ غالب در دکوراسیون توجه کنید. خانه هایی با دکوراسیون خنثی بهتر است از لوسترهای بی رنگ استفاده کنند. همچنین خانه هایی با دکوراسیون رنگی یا طلایی بهتر است از لوستر شامپاینی یا رنگی نزدیک به رنگ غالب استفاده کنند.

مزایای لوسترهای شیشه ای

از اولین مزیت این لوستر می شود به درخشانی آن اشاره کرد. این لوسترها برای هر فضایی مناسب هستند و با توجه به طراحی آن با هر سبکی از دکوراسیون جور در می آیند. این نوع از لوسترها برای فضاهایی نظیر سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق ها مناسب است. البته باید از نوع کوچک و بزرگ یا مجلل و ساده تر آن در تعادل با محیط استفاده شود. به عنوان مثال برای غذاخوری که لوستر باید در مرکز و نزدیک به میز باشد، باید از آویزهای شیشه ای و لوسترهای بلند سقفی استفاده کنید که فضای روشن تری داشته باشید.

خیلی مناسب خواهد بود اگر برای فضاهای کوچک مانند آپارتمان های نقلی از لوسترهای شیشه ای استفاده کنیم. این کالا محیط را دلبازتر نشان می دهد. این لوستر در ترکیب با نوع دیوارکوب آن جلوه خوبی به دکوراسیون داخلی می بخشد. انعکاس نور در این لوستر حتی در حالت خاموش نیز جذاب است.

یکی دیگر از مزایای خرید لوستر شیشه ای عدم استفاده حباب در آن است. میزان نور منعکس شده در این نوع بسیار بیشتر از انواع پوشش دار لامپ هاست. علاوه بر آن، اگر یکی از کریستال ها کنده شده یا شکسته شود، به چشم نمی آید. این مورد در مقایسه با لوسترهای محافظ دار که اگر حباب آن شکسته شود، به عنوان یک کالای بی مصرف شناخته می شود، یک مزیت بزرگ است.

معایب لوسترهای شیشه ای

این لوسترها با وجود زیبایی و مزایایی که دارند، گاهی معایبی نیز در آن به چشم می خورد که البته با کمی دقت در خرید می شود از آن کاست. یکی از این موارد جنس بدنه است. در زمان انتخاب باید بیشتر به مرغوبیت جنس دقت کنید. تلاش کنید از متریالی انتخاب کنید که ضمن عدم سیاه شدگی، تغییر رنگ و کدر نشدن دوام بالایی داشته باشند و از جنس محکم با مقاومت بالا در مقابل وزن شاخه های لوستر برخوردار باشد.

با خرید لوستر شیشه ای صاحب این مزایا و معایب می شوید
با خرید لوستر شیشه ای صاحب این مزایا و معایب می شوید

از دیگر معایب آن تمیزکاری لوستر است. انتخاب و خرید لوستر شیشه ای از هر نوع و رنگی باشد، به تمیزکاری زود به زود نیاز دارد؛ زیرا تجمع غبار روی کریستال ها از جلوه آن می کاهد. شیشه ها باید برق انداخته شوند؛ اما درباره بدنه بسیار مراقب باشید. در شستشوی بدنه که معمولا از جنس آهن، برنج، آلومینیوم و برنز ساخته شده اند، نباید از شوینده های شیمیایی استفاده کنید.

وزن این محصول ممکن است کمی سنگین باشد. برای خرید این کالا مقاومت سقف را حتما در نظر بگیرید. نصب و جابه جایی لوسترهای شیشه ای بسیار سخت است و باید دقت و مراقبت زیادی به خرج دهید. در جابه جایی ممکن است کریستال ها جدا شوند یا بست آن ها کج شود.

در پایان

در این بخش از مقاله با مزایا و معایب خرید لوستر شیشه ای آشنا شدیم. این را بدانید که جنس بدنه و براق بودن شیشه ها در قیمت و کیفیت لوستر موثر است. این لوسترها از یک پایه و بدنه و تعدادی شاخه تشکیل شده اند که تعداد آن به فضایی که می خواهید لوستر شیشه ای را نصب کنید، بستگی دارد.

این محصولات در شکل های آویز، سقفی، خطی وغیره در سایت ما قابل سفارش و خریداری هستند. با بازدید از سایت خوگر بهترین مدل های لوستر را انتخاب خواهید کرد. لذت خرید اینترنتی و آنلاین تزیینات منزل خود را از دست ندهید.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.