با این کارهای کوچک با خانه‌ای نو به استقبال بهار بروید

13
۰
(۰)
استفاده از رنگ‌های روشن در دکوراسیون بهاری
استفاده از رنگ‌های روشن در دکوراسیون بهاری

استفاده از رنگ‌های روشن و شاد در دکوراسیون بهاری

بهار زمان تولد و نوزایی طبیعت است، بنابراین برای داشتن یک دکوراسیون داخلی بهاری باید از طبیعت این فصل الگوبرداری کنید و بدون هیچ ترسی از رنگ‌های شاد استفاده کنید. برای انتخاب رنگ هر کدام از قطعات مبلمان که قرار است عوض شوند به رنگ‌های طبیعت در این فصل فکر کنید. آبی آسمانی، سفید پنبه‌ای ابرها، سبز روشن درختان و رنگ‌های گرم و آتشین گل‌های بهاری همه و همه یادآور بهار هستند پس رنگ‌های روشن و پرانرژی بهاری را با برخی از رنگ‌های تیره‌ای که مناسب فصل زمستان بوده‌اند و حس گرما را به فضا می‌دادند، جایگزین کنید.

استفاده از گل‌ها در دکوراسیون بهاری

استفاده از گل‌ها در دکوراسیون بهاری

استفاده از گل‌ها در دکوراسیون بهاری

نیازی نیست برای ایجاد دکوراسیون بهاری زیاد هزینه کنید. تنها کافی است با قرار دادن گل‌های زیبای بهاری در گوشه و کنار خانه‌تان دکوراسیون خانه خود را تزیین کنید. مهم نیست از چه گلی استفاده می‌کنید، تنوع رنگی گل‌های بهاری بی‌نهایت است و می‌توان با هر سبک دکوراسیونی گل‌ها را هماهنگ کرد و همیشه باعث تغییر اساسی و طراوت و شادابی در دکوراسیون خانه می‌شوند. تنها کافی است گلدانی کوچک بر روی میز و یا گوشه پنجره قرار دهید تا حضور بهار را در خانه خود احساس کنید. همچنین شکوفه‌های بهاری، برگ درختان سبز، گیاهان تازه جوانه زده و … را در دکوراسیون خانه‌تان به‌کار ببرید. گل‌ها و گیاهان در هر رنگ و شکلی که باشند زیبا هستند پس رنگ‌هایی که هیچ وقت در کنار هم قرار نداده‌اید را با یک دسته گل کنار هم قرار دهید و استقبال بهار بروید.

استفاده از پارچه‌های روشن در دکوراسیون بهاری

استفاده از پارچه‌های روشن در دکوراسیون بهاری

استفاده از پارچه‌های سبک و نازک در دکوراسیون بهاری

خب حالا موقع آن رسیده است که پارچه‌های کلفت و پشمی و خزهای مصنوعی که برای زمستان بیرون آورده بودید را کنار بگذارید و پارچه‌های نازک و سبک با طراحی‌های بهاری را جایگزین کنید. این جایگزینی را شما می‌توانید بر روی کوسن‌های مبلمان‌، پرده‌های پنجره و یا حتی روکش مبلمان اتاق نشیمن خود اعمال کنید و جلوه‌ای تازه به آنها ببخشید.

تعویض پرده پنجره‌ها نیز تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون داخلی هر فضایی می‌گذارند چرا که با وارد شدن به فضای خانه اولین عنصری که در راستای چشم هستند و دیده می‌شوند پرده‌ها هستند، بنابراین با آمدن بهار پرده‌های خانه خود را بهاری کنید. پرده‌های زمستانی با پارچه‌های سنگین را با پرده‌هایی با رنگ‌آمیزی روشن تعویض کنید. اگر سری به بازار بزنید می‌توانید با هزینه کمی پرده‌هایی دوخته شده و آماده خریداری کنید، در نتیجه خرید پرده هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت مگر اینکه پرده خاصی سفارش دهید. می‌توانید بدون خرید پرده تنها با تعویض والن با رنگ‌آمیزی شاد هم دکوراسیون به طرز محسوسی متفاوت می‌شود.

تغییر آباژورها در دکوراسیون بهاری

تغییر آباژورها در دکوراسیون بهاری

تغییر آباژورها در دکوراسیون بهاری

یکی از ایده‌های ساده اما بسیار تأثیرگذار برای ایجاد دکوراسیون بهاری تغییر چراغ‌های روی میز، آباژورها و یا حتی تغییر لوسترها است. آباژورها در همه رنگ‌ها و اندازه‌های مناسب در بازار موجود هستند پس انتخاب یک آباژوری با رنگ‌آمیزی بهاری و مناسب برای فضای دکوراسیون خانه شما سخت نیست. البته نیازی نیست حتماً آباژور خریداری کنید شما می‌توانید آباژورهای قدیمی خانه‌تان را با کمک هنر دکوپاژ و یا چسباندن نوارهای رنگی در بالا و پایین کلاهک تغییر دهید.

رنگ‌آمیزی اتاق‌ها در دکوراسیون بهاری

رنگ‌آمیزی اتاق‌ها در دکوراسیون بهاری

رنگ‌آمیزی اتاق‌ها در دکوراسیون بهاری

تغییر رنگ را به مبلمان محدود نکنید، اگر فرصت دارید که دیوار اتاق‌های خانه خود را رنگ‌آمیزی کنید، حتما این کار را انجام دهید و تغییر چشمگیر را در خانه ببینید.

تغییر لوازم تزیینی در دکوراسیون بهاری

تغییر لوازم تزیینی در دکوراسیون بهاری

تغییر لوازم تزیینی در دکوراسیون بهاری

سعی کنید وسایل اضافی را که تنها باعث شلوغی فضا می‌شوند، جمع کنید. کتابخانه و قفسه کتاب‌های خود را با کمک شمع و با نورپردازی‌هایی مثل ریسه‌های ریز روشن کنید. تا جایی که امکان دارد میزهای اتاق نشیمن و شومینه را از وسایل جانبی خلوت کنید و از عناصر بهاری ساده در چیدمان دکوراسیون خانه خود استفاده کنید. قفسه‌های چوبی تیره و یا شمعدان‌های برنجی را با گلدان‌های شیشه‌ای و با رنگ و لعاب آبی و سبز بهاری جایگزین کنید.

تغییر ملافه‌های تخت خواب در دکوراسیون بهاری

تغییر ملافه‌های تخت خواب در دکوراسیون بهاری

تغییر ملحفه‌های تخت خواب در دکوراسیون بهاری

اگر منتظر زمان مناسب برای تغییر ملحفه‌های تخت خواب اتاق خود بوده‌اید با شروع فصل جدید این تغییر را انجام دهید. تخت معمولاً در مرکز اتاق خواب قرار می‌گیرد و اولین و آخرین وسیله‌ای است که هر روز آن را می‌بینید، بنابراین ارزش آن را دارد که زیباترش کنید.

استفاده از ظروف مسی در دکوراسیون بهاری

استفاده از ظروف مسی در دکوراسیون بهاری

استفاده از ظروف مسی در دکوراسیون بهاری

به تازگی استفاده از ظروف مسی در دکوراسیون خانه محبوبیت زیادی پیدا کرده است و استفاده از آن بسیار متنوع است. استفاده از این رنگ باعث درخشش هر چه بیشتر فضا می‌شود و دکوراسیون را جذاب و منحصر به فرد می‌کند. با قرار دادن یک گلدان مسی بر روی میز آشپزخانه و یا استفاده از لوسترهای مسی، دکوراسیون خانه را درخشان کنید. این رنگ به ویژه در همنشینی با رنگ گلبهی که رنگ سال ۲۰۱۹ است، حال و هوایی لطیف و پراحساس را به خانه می‌آورد.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.