با انواع لوستر لاکچری و فضای مناسب آنها آشنا شوید

28
۰
(۰)

با انواع لوستر لاکچری و فضای مناسب آنها آشنا شوید: چقدر به وسایل لوکس و دکوری های خیره کننده علاقه دارید؟ اگر به دکور خانه های زیبا دقت کنید متوجه انواع لوستر لاکچری به کار رفته در آن فضا می شوید. نورپردازی از مهم ترین عوامل مهم در ساخت یک دکور زیبا به حساب می آید.

با انواع لوستر لاکچری و فضای مناسب آنها آشنا شوید

به گزارش مجله خوگر: احتمالا یک بار هم که شده به خرید لوستر رفته اید یا از مقابل فروشگاه های این وسیله عبور کرده اید. تنوع این وسیله به نسبت گذشته بسیار بالا رفته است و انواع لوسترها را در جنس های گوناگون و مدرن شاهد هستید.

برخی از مردم سالیانه نورپردازی های منزل را تغییر می دهند و به این ترتیب هم تغییر مثبتی در محیط زندگی ایجاد می کنند. با ما همراه باشید و انواع لوسترها زیبا را بشناسید.

انواع لوستر لاکچری

هنگامی که در بازار گشت می زنید متوجه تنوع زیادی در لوازم دکوری و همچنین لوسترها می شوید. اما آیا همانطور که این لوازم زیبایی زیادی دارند مناسب همه مکان ها هستند؟ در میان انواع مدل های گوناگون نمونه هایی از لوسترها را می بینید که فقط مختص اتاق خواب است و نصب آن در جای دیگر مناسب نیست.

امروزه نه تنها طرح بلکه نحوه نوردهی در لوستر برای خرید مهم است. وجه مشترک در بین انواع لوستر لاکچری عدم نوردهی مستقیم است که به اصطلاح چشم فرد را بزند. زمانی که کلید را می زنید و فضا به صورت غیر مستقیم با نور ملایم روشن می شود این موضوع را درک می کنید.

نحوه تعبیه لامپ ها در ساخت لوستر موجب نوع نوردهی آن می شود. اما در بین نمونه های جدید کدام یک از انواع لوسترهای ال ای دی یا خوشه ای انتخاب شماست؟ شاید هم علاقه مند به کارهای چوبی باشید. در مدل های جدید این محصول که اغلب لامپ های ال ای دی رنگی دارند امکان اتصال بلوتوث وجود دارد و مانند دستگاه پخش موسیقی هم کار می کند.

همانطور که می دانید میزان نور در خانه کاملا سلیقه ای است و برخی از مردم محیط های پر نور را دوست دارند و برخی دیگر نورهای ملایم را می پسندند. تعداد لامپ های به کار رفته در انواع لوستر جدید متفاوت است. از طرفی هم با آپشن جدید و کنترل راه دور این امکان فراهم شده است تعداد مشخصی از لامپ ها را روشن کنید.

لوسترها را متناسب با محیط انتخاب کنید!

اگر به این موضوع فکر کنید که برای چه محیطی باید چه لوستری تهیه کرد، قطعا فضای مناسب تری دارید. جنس های متنوعی دست شما را برای انتخاب باز گذاشته است و از همین رو ابتدا مشخصات و وسایل مکان مورد نظر را بررسی کنید.

به عنوان مثال چنانچه می خواهید برای آشپزخانه لوستری تهیه کنید باید به سبک کابینت ها هم نگاهی بی اندازید. فضای کلی آشپزخانه با تجهیزاتش اگر بیشتر حال و هوای سنتی دارد، لوسترهای چوبی و ساده مناسب هستند.

یکی از گزینه ها استفاده از لوسترهای چوبی است زیاد وسایل چوبی و کابینت هایی از این جنس در آشپزخانه ها زیاد است. گزینه هایی را در نظر داشته باشید که نور لامپ در آنها یا مستقیم رو به پایین است یا به طور کامل فضا را پوشش می دهد.

در اتاق خواب هم معمولا اجناس به کار رفته از تخت و میز و کمد لباس ها همگی از چوب ساخته شده اند و بهتر از نوردهی آن را با لوسترهای چوبی انجام دهید. برخی فاکتورهای انتخاب در انواع لوستر لاکچری سلیقه ای است زیرا هم سبک کلاسیک و هم مدرن وجود دارد. در محیط های بزرگتر که وسایل بیشتری در آنجا وجود دارد از لوسترهای بزرگ و پرنور استفاده می کنند.

با انواع لوستر لاکچری و فضای مناسب آنها آشنا شوید
با انواع لوستر لاکچری و فضای مناسب آنها آشنا شوید

ارتفاع سقف فاکتور مهم در انتخاب لوستر

هنگامی که در فکر انتخاب کالای نورپردازی منزل یا محل کار هستید ارتفاع سقف تا زمین را حتما مد نظر قرار دهید. این موضوع از جمله نکات مهمی و کلیدی است که بیشتر مردم به آن توجه نمی کنند یا نمی دانند که باید مد نظر قرار دهند.

حتما در فروشگاه ها دیده اید که هم لوسترهای سقفی وجود دارد و هم بلندی آنها قابل تنظیم است. این ارتفاع به میزان بالایی نوردهی را در فضا تغییر می دهد و تفاوتی ندارد لامپ ها به سمت بیرون یا داخل باشند. نکته دیگری که اهمیت دارد مربوط به لامپ های هالوژن است آیا شما به آنها توجه کرده بودید؟ اگر پاسخ منفی است بهتر است آنها را هم به حساب بیاورید.

به همه فاکتورهای انتخاب لوستر با هم نگاه کنید!

منظور از این عنوان این است که نباید کاربری فضای خود را فراموش کنید و همه آیتم ها را با هم بررسی کنید. اگر برای مطب یا اداره در حال انتخاب از بین انواع لوسترهای لاکچری هستید باید به دنبال گزینه مناسب همان محیط باشید. با توجه به تنوع بی شمار کالا در هر سبک قطعا این امکان وجود دارد مدل دلخواه خود را که با مکان شما هم هم خوانی داشته باشد بخرید. برای مشاهده و خرید انواع لوسترهای لاکچری و سنتی به سایت خوگر مراجعه کنید.

کلام آخر

در جامعه امروزی افراد می خواهند محیطی که ساعت های زیادی را در آن می گذرانند هم راحت و هم زیبا باشد. از آنجایی که وظیفه نورپردازی در محیط همیشه با لوسترهای سقفی است بنابراین باید برای انتخاب یک نمونه مناسب دقت کافی داشته باشیم.

برای خرید هر لوستر باید به نوع محیط، وسایل موجود، میزان نور مورد نیاز و … توجه داشته باشید. وب سایت خوگر منبع خوبی برای مشاهده و خرید انواع لوستر لاکچری است.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.