بایدها و نبایدهای دکوراسیون سالن زیبایی

38
۰
(۰)
صنعتی که روی زیبایی متمرکز است، باید زیبا باشد
صنعتی که روی زیبایی متمرکز است، باید زیبا باشد

زیبایی را با توجه به سلیقه مشتری تعریف کنید

صنعت آرایش مو و صورت در طبیعت خودش، متکی به زیبایی ظاهر است. این یعنی اگر صاحب یک سالن زیبایی باشید، کسب و کار شما را از روی زیبایی سالنتان قضاوت خواهند کرد. پس باید مطمئن شوید دکوراسیون داخلی سالن نشانگر علایق شما و البته شبیه به ترندهای دکوراسیون است. شاید اولین چیزی که وقت شروع چیدمان سالن باید به آن فکر کنید این باشد که مشتریان شما چه کسانی هستند؟ بیشتر کسب و کارها درست از جایی موفق می‌شوند که تصویری از مشتری ایده‌آلشان در ذهن دارند. به مشتری فکر کنید و شروع کنید به برآورده کردن نیازهایش در تمام جنبه‌های طراحی دکوراسیون سالن زیبایی‌تان. مشتری‌های ثروتمند دارید؟ کانترهای مرمری و رنگ‌های لوکس مثل طلایی و مشکی به کار ببرید. کسانی که سبک زندگی سالم دارند و به دنبال ماساژهای سلامت هستند زیاد به سالن شما رفت و آمد دارند؟ عناصر آبی و آرامبخش و فضای روشن را فراموش نکنید.

فضایتان را مشخص کنید

فضایتان را مشخص کنید

تم خاص خودتان را داشته باشید

فضای مخصوص به خودتان را داشته باشید. تِم یا فضا این روزها در دکوراسیون حرف اول را می‌زند. به عبارت دیگر: شنبه یکشنبه نباشید. اگر طرفدار روشنی و رنگ‌های ملایم هستید، این فضا را در تمام جزئیات دکوراسیون سال زیبایی لحاظ کنید. کانترها، میزها و حتی سشوارها و شانه‌ها را روشن انتخاب کنید. اگر هم رنگ‌های تند و شاد دوست دارید از پوسترها و تابلوهایی با همین رنگ‌ها استفاده کنید و فضایی شاد برای مشتری‎‌ها رقم بزنید. این تِم با توجه به گروه مشتری‌هایتان هم تغییر خواهد کرد. مثلا زنانی که در مرکز شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند و وقت سر خاراندن ندارند، سلیقه بسیار متفاوتی نسبت به زنان خانه‌دار خواهند داشت و تصورشان از یک سالن زیبایی ایده‌آل با یکدیگر متفاوت است. خوب فکر کنید که دقیقا می‌خواهید چه گروهی را راضی نگه دارید.

داشتن یک فضای ورودی اهمیت زیادی دارد

داشتن یک فضای ورودی اهمیت زیادی دارد

لحظات انتظار را دوست داشتنی کنید

فضای خوشامدگویی داشته باشید. یکی از مراحل گذاشتن خودمان به جای مشتری‌ها، تصور کردن فضا از دید آن‌هاست. فکر کنید اولین چیزی که یک مشتری وقتِ ورود به سالن زیبایی شما می‎‌بیند چیست؟ باید جایی را داشته باشید که کسانی که وارد می‌شوند در آن بنشینند و منتظر نوبتشان باشند. این فضا باید آرامش‌بخش و سرگرم‌کننده باشد. داشتن یک تلویزیون برای سرگرم شدن افراد ایده بدی نیست اما سر و صدا ممکن است حاضران در آرایشگاه را عصبی کند و آرامش کارکنان را هم به هم بزند، پس چه باید کرد؟ حداقل کتاب و مجله را فراموش نکنید. مبل‌های راحت، رنگ‌های شاد و میزهای بزرگ از بایدهای این فضا هستند.

از سلامت تاسیسات مطمئن شوید

از سلامت تاسیسات مطمئن شوید

تاسیسات و تجهیزات را به طور مرتب بررسی کنید

هیچ چیز نباید خراب باشد. چه کسی دوست دارد وسط یک روز خیلی شلوغ در سالن زیبایی، با بی‌برقی روبرو شود و یا آب مناسب برای شستشوی موهایش نداشته باشد؟ پس هر چند وقت یک بار تاسیسات ساختمان را چک کنید و نگهداری درست از وسایل را در اولویت اول قرار بدهید، رنگ روی دیوارها را تجدید کنید و به صندلی‌ها و مبل‌های خراب برسید. از نورپردازی‌ها هم غافل نشوید. نورهای گرم به نسبت فلورسنت‌های سرد احساس آرامش بیشتری می‌دهند اما فضا را آن‌قدر نارنجی و روشن نکنید که چشم‌های شما و مشتری‌هایتان اذیت شود. همین نکته‌های کوچک تفاوت بین یک سالن زیبایی عادی و یک آرایشگاه فوق‌العاده را تعیین می‌کند که هرکسی دوست دارد به آن جا برود.

خلاقیت، خلاقیت، خلاقیت!

خلاقیت، خلاقیت، خلاقیت!

در جزئیات خلاق باشید

خلاق باشید. چه کسی گفته وسایل مختلف نمی‌توانند از روی میز کار بلند و تبدیل شوند به عناصر متفاوتی که فضا را زیبا می‌کنند؟ فضای کار را وارد دکوراسیون داخلی کنید. می‌توانید قیچی‌های عتیقه و زیبا را به یک تابلوی کلاژ روی دیوار تبدیل کنید یا چراغ‌هایی که به اتاق روشنی می‌دهند را داخل ابزار کار (مثل سشوارهای خوش‌رنگ) قرار بدهید و سالن زیبایی خود را به آرایشگاهی تبدیل کنید که همه در موردش صحبت می‌کنند، حتی اگر تا به حال پایشان را آن جا نگذاشته باشند.

به این مطلب علاقه داشتید؟

میانگین امتیازها ۰ / ۵. تعداد نظرات: ۰

اولین نفر باشید که برای این مطلب امتیاز ثبت می کنید.

Comments are closed.